Data publikacji:

Opony Kumho

Dobrej jakości ogumienie to podstawa w każdym samochodzie. Dzięki niemu można bezpiecznie jeździć niezależnie od warunków zewnętrznych. Dopasowane do pory roku i umiejętności użytkownika ogumienie odprowadza błoto oraz wodę spod kół, ma dobrą przyczepność na śniegu i sprawia, że jazda staje się przyjemnością, dzięki niskiej emisji hałasu i tłumieniu drgań. Dowiedz się, czy warto zakupić opony Kumho i jakie są najpopularniejsze modele ogumienia tej marki. 
opona samochodowa

O producencie Kumho 

Firma Kumho swoją główną siedzibę ma w Seulu i funkcjonuje na rynku od ponad 60 lat. Obecnie ma zakłady produkcyjne na całym świecie i zatrudnia prawie 10 tysięcy pracowników. Swoje produkty wytwarza głównie na terenie Korei, Chin oraz Wietnamu, jednak rozwija się również na terenie Europy oraz Ameryki Północnej. W ostatnich latach marka uruchomiła również fabrykę na terenie Stanów Zjednoczonych. 
Większość koreańskich producentów zakupuje w Kumho wyposażenie startowe do swoich samochodów. Z opon Kumho korzystają między innymi tacy wytwórcy jak Kia czy Hyundai. Na terenie Europy z usług marki zaczęły korzystać również Volkswagen oraz Mercedes-Benz w odniesieniu do niektórych z produkowanych samochodów. Firma w celu ekspansji na rynki europejskie otworzyła centra badawcze na terenie USA czy Anglii. Kumho jest patronem Formuły 3 oraz rozmaitych rozgrywek koszykarskich i piłkarskich. Dostarczało opony również na rajd Paryż–Dakar. 

Opony Kumho – opinie 

Opony Kumho wśród konsumentów rozpoznawane są jako wysokiej jakości produkty, umożliwiające zagwarantowanie sobie oraz swojej rodzinie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w adekwatnej do jakości cenie. Wyróżniają się bardzo wysokim poziomem wykonania i wytrzymałości. Internauci informują, że po przejechaniu z nimi nawet kilku sezonów praktycznie nie widać zużycia bieżnika. Opinie na temat opon Kumho są zdecydowanie pozytywne, zatem warto rozważyć ich zakup. 

Charakterystyka opon Kumho 

Opony Kumho dostępne są w wielu wariantach oraz rozmiarach. W asortymencie marki znajdziemy modele letnie, zimowe oraz całoroczne o najróżniejszych parametrach. Szeroki wybór ułatwia dopasowanie opon do swojego stylu jazdy oraz potrzeb. Kumho produkuje głównie opony klasy średniej w dużym przedziale cenowym, które zbierają wyjątkowo pozytywne opinie zarówno w testach ogumienia, jak i wśród Internautów. Są chętnie kupowane ponownie i chwalone za dobrą przyczepność na śniegu czy mokrych nawierzchniach. 

Opony Kumho – zimowe 

Kumho Wintercraft WP51

Czyli najpopularniejsze opony zimowe Kumho w cenie, z której zadowolony będzie każdy konsument. Mają bardzo wysoki indeks nośności i standardowy dla opon klasy średniej indeks prędkości. Generują też niższy niż przeciętny poziom hałasu, dlatego jazda na nich jest przez wielu internautów opisywana jako przyjemność. Ich użytkownicy zwracają uwagę na to, że wyjątkowo wolno się zużywają. 

Kumho Wintercraft WS71

Mają indeks nośności umożliwiający udźwig do 1000 kilogramów, w nieco wyższej cenie niż poprzedniczki. Produkowane są w bardzo szerokim zakresie rozmiarów, a ich jakość jest opisywana jako rewelacyjna.  

Opony Kumho – letnie 

Kumho Ecowing ES31

Opony letnie do samochodów osobowych w świetnej cenie. Producent udziela na nie 2-letnią gwarancję. Większość użytkowników ceni je za bardzo wysoką trwałość i powolne zużywanie się. 

Kumho Crugen HP91

Najdroższy z niniejszego zestawienia model opon o podwyższonym względem pozostałych modeli indeksie prędkości. Są praktycznie niesłyszalne podczas jazdy i gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa również na mokrych nawierzchniach. Produkowane są do rozmiaru 22 cali. Producent udziela na nie 5-letniej gwarancji. Wyposażone zostały w asymetryczny bieżnik. Podczas wymiany należy zwrócić uwagę na prawidłowy sposób ich montażu. 

Opony Kumho – wielosezonowe 

Kumho Solus 4S HA32

To dobry stosunek jakości do ceny oraz gwarancja bezpieczeństwa w praktycznie każdych warunkach. Opony zużywają się powoli pomimo nieustannego korzystania z nich. Zastosowano w nich kierunkowy bieżnik, który zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia aquaplaningu. Dobrze odprowadzają błoto i śnieg spod kół oraz zapewniają idealną przyczepność do podłoża. Mają podwyższony indeks prędkości.  

Kumho Solus KH21

Tanie opony do jazdy całorocznej. Ich efektywność paliwowa została określona jako klasa D, a przyczepność C. Generują stosunkowo niski poziom hałasu i komfort podczas spokojnej jazdy. Zostały objęte 2-letnią gwarancją producenta. Posiadają symbol 3PMSF, co znaczy, że dobrze sprawdzają się także podczas zimowej jazdy. 

Jak odróżnić opony letnie i zimowe oraz wielosezonowe? 

Żeby rozróżnić opony, najlepiej patrzeć na oznaczenia producenta. Czym jednak różnią się od siebie poszczególne rodzaje opon? Ogumienie całoroczne łączy w sobie cechy modeli letnich i zimowych, jednak należy pamiętać o tym, że dla obu rodzajów parametry będą uśrednione. Bieżnik w oponach całorocznych jest podobny do tego, który znajdziemy w tych zimowych. Ogumienie zimowe jest wykonane z mieszanki gumowej, która nie twardnieje w niskich temperaturach w przeciwieństwie do gumy w oponach letnich.  
W oponach zimowych znajdziemy także więcej lameli i inny rodzaj bieżnika. Letnie modele mają uproszczony bieżnik i generują mniejszy hałas podczas jazdy. Zanim przystąpimy do wyboru idealnych produktów do codziennej jazdy, należy zastanowić się, jaki rodzaj opon wybrać – letnie, zimowe czy wielosezonowe. Ponieważ marka Kumho odpowiada na potrzeby wszystkich konsumentów, w jej ofercie znajdziemy wszystkie trzy rodzaje ogumienia. 
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!