Data modyfikacji:

Opony do Opel Insignia

Autor: Łukasz Wulkanista
Opony letnie i zimowe do samochodu Opel Insignia Opel Insignia zadebiutował na rynku w roku 2008. Auto należące do segmentu D zastąpiło wysłużony model Opel Vectra. Światowa premiera wersji cztero- i pięciodrzwiowej miała miejsca na londyńskiej wystawie, a model combi (Sport Tourer) pokazano kilka miesięcy później na targach w Paryżu. W Wielkiej Brytanii samochód znany jest pod nazwą Vauxhall Insignia, w Chinach sprzedawany jest jakoShanghai Buick Regal, a w USA dostępny jest jako Buick Regal. Poniżej przedstawiam fabryczne rozmiary opon letnich i zimowych montowanych w samochodzie Opel Insignia oraz garść informacji technicznych - od których zacznę.

Opel Insignia - Dane techniczne

Od samego początku Opel Insignia cieszył się dużym powodzeniem – była to niewątpliwie zasługa bardzo nowoczesnej konstrukcji oraz ciekawego designu. Do dyspozycji klientów oddano wersje nadwoziowe sedan, liftback oraz combi. Do wyboru jest też kilka wersji jednostki napędowej – Opel Insignia sprzedawany jest z czterocylindrowymi silnikami rzędowymi o pojemności od 1,6 do 2,0 litrów, sześciocylindrowymi silnikami w układzie V o pojemności 2,8 litra oraz silnikami wysokoprężnymi o pojemności 2,0 litrów. W wersji OPC (usportowionej) montowany jest dodatkowo motor V6 Turbo o pojemności 2,8 litra i mocy 325 koni mechanicznych. Opel Insignia jest lubiany ze względu na bogate wyposażenie, ciekawe rozwiązania techniczne oraz intrygująca linią nadwozia. Istnieje także możliwość poprawienia komfortu jazdy z pomocą bogatej oferty wyposażenia dodatkowego – użytkownik może zaopatrzyć swój wóz m.in. w aktywne zawieszenie czy reflektory AFL. Auto w roku 2009 otrzymało prestiżowy tytuł Samochodu Roku.

Opel Insignia - Rozmiar opon

Fabrycznie montowane w Oplu Insignia – w zależności od wersji - mogą mieć rozmiary: 215/60 R16, 225/55 R17 i 245/40 R19. Opcjonalnie stosować można też zamienniki opon w wersjach 245/40 R19, 245/45 R18 lub 245/35 R20.