Data modyfikacji:

Opony Opel Meriva. Jaki rozmiar opon do Opla Merivy?

Autor: Łukasz Wulkanista
Opony letnie i zimowe do samochodu Opel Meriva Opel Meriva to najmniejszy z minivanów w ofercie tej marki. Do tej pory powstały dwie generacje, które sporo wspólnego mają z lubianą Corsą C – Meriva odziedziczyła po niej doskonała płytę podłogową, skrzynie biegów, zawieszanie oraz elementy wykończeniowe. Jedną z rzeczy, które zachwyciły klientów, było zastosowanie systemu Flex Space, czyli tylnych foteli pozwalających modyfikować przestrzeń ładunkową. Bagażnik mieści 360 litrów, ale po złożeniu tylnego rzędu siedzeń pojemność rośnie do imponujących 1420 litrów. Poniżej trochę statystyk dotyczących Opla Merivy oraz informacja o seryjnym rozmiarze opon letnich i zimowych.

Opel Meriva - Dane techniczne

Pierwsza wersja dostępna była z silnikami benzynowymi o pojemnościach od 1,4 do 1,6 litra oraz wysokoprężnymi jednostkami napędowymi o pojemności od 1,3 do 1,7 litra. Pierwszą modernizację przeprowadzono w roku 2005, gdy Opel Meriva otrzymał nowe reflektory, inną kratkę chłodnicy i przyciemniane szyby tylne. Pięć lat później powstała generacja druga – zaprezentowano ją na genewskich targach, gdzie natychmiast wzbudziła zainteresowanie widzów. Nowa Meriva wyposażana była w silniki benzynowe i wysokoprężne EcoTec, które spełniały wymogi normy spalania Euro 5. Fani dynamicznej jazdy mogli też zakupić usportowioną i dość rzadko dostępną wersję OPC. Posiadała ona silnik o mocy 180 koni mechanicznych, który rozpędzał wóz „do setki” w nieco ponad 8 sekund. Auto z drugiej generacji zmieniło się też wizualnie – projektanci upodobnili je do popularnych modeli Astra i Insygnia. W Wielkiej Brytanii samochód sprzedawany jest pod nazwą Vauxhall Meriva, a klienci z Ameryki Południowej znają je jako Chevrolet Meriva.

Opel Meriva - Rozmiar opon

Opel Meriva fabrycznie posiada opony w rozmiarach 185/60 R15 i 205/45 R17. Kierowcy mogą też zdecydować się na opony letnie lub zimowe w rozmiarach alternatywnych. Najpopularniejsze zamienniki opon do Opla Merivy to ogumienie w rozmiarze 205/50 R16.
Opony do Forda Focusa

Opony do Forda Focusa. Rozmiar opon

2022-03-22
Ford Focus to auto, które projektowane było głównie z myślą o osobach ceniących komfort i ciekawy design. Jakie opony do Forda Focus wybrać? Zobacz rozmiary opon letnich, zimowych i całorocznych.
Opony Honda CR-V

Opony Honda CR-V. Rozmiar opon do Hondy CR-V. Jakie opony wybrać?

2022-03-21
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Honda CR-V. Sprawdź, jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Hondy CR-V.
Opony Toyota Corolla. Rozmiar opon do Toyoty Corolla. Jaki model wybrać?

Opony Toyota Corolla. Rozmiar opon do Toyoty Corolla. Jaki model wybrać?

2022-02-16
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Toyota Corolla. Sprawdź jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Toyoty Corolla.
Opony Ford C-MAX. Rozmiar opon do Forda C-MAX. Jaki model wybrać?

Opony Ford C-MAX. Rozmiar opon do Forda C-MAX. Jaki model wybrać?

2022-02-15
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Ford C-MAX. Sprawdź jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Forda C-MAX.
Opony Ford Fiesta - Rozmiar opon do Forda Fiesty

Opony Ford Fiesta - Rozmiar opon do Forda Fiesty

2022-02-14
Ford Fiesta to samochód, który znają wszyscy – nie należy się temu dziwić, gdyż jest to najdłużej produkowany model tej marki. Pierwsza generacja opuściła fabrykę w roku 1976. Poniżej historia Forda Fiesty oraz informacja o fabrycznym rozmiarze opon letnich, zimowych i całorocznych.
Opony Nissan Qashqai. Rozmiar opon do Nissana Qashqai. Jaki model wybrać?

Opony Nissan Qashqai. Rozmiar opon do Nissana Qashqai. Jaki model wybrać?

2022-02-13
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Nissan Qashqai. Sprawdź jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Nissana Qashqai.