Data modyfikacji:

Opony Opel Meriva. Jaki rozmiar opon do Opla Merivy?

Autor: Łukasz Wulkanista
Opony letnie i zimowe do samochodu Opel Meriva Opel Meriva to najmniejszy z minivanów w ofercie tej marki. Do tej pory powstały dwie generacje, które sporo wspólnego mają z lubianą Corsą C – Meriva odziedziczyła po niej doskonała płytę podłogową, skrzynie biegów, zawieszanie oraz elementy wykończeniowe. Jedną z rzeczy, które zachwyciły klientów, było zastosowanie systemu Flex Space, czyli tylnych foteli pozwalających modyfikować przestrzeń ładunkową. Bagażnik mieści 360 litrów, ale po złożeniu tylnego rzędu siedzeń pojemność rośnie do imponujących 1420 litrów. Poniżej trochę statystyk dotyczących Opla Merivy oraz informacja o seryjnym rozmiarze opon letnich i zimowych.

Opel Meriva - Dane techniczne

Pierwsza wersja dostępna była z silnikami benzynowymi o pojemnościach od 1,4 do 1,6 litra oraz wysokoprężnymi jednostkami napędowymi o pojemności od 1,3 do 1,7 litra. Pierwszą modernizację przeprowadzono w roku 2005, gdy Opel Meriva otrzymał nowe reflektory, inną kratkę chłodnicy i przyciemniane szyby tylne. Pięć lat później powstała generacja druga – zaprezentowano ją na genewskich targach, gdzie natychmiast wzbudziła zainteresowanie widzów. Nowa Meriva wyposażana była w silniki benzynowe i wysokoprężne EcoTec, które spełniały wymogi normy spalania Euro 5. Fani dynamicznej jazdy mogli też zakupić usportowioną i dość rzadko dostępną wersję OPC. Posiadała ona silnik o mocy 180 koni mechanicznych, który rozpędzał wóz „do setki” w nieco ponad 8 sekund. Auto z drugiej generacji zmieniło się też wizualnie – projektanci upodobnili je do popularnych modeli Astra i Insygnia. W Wielkiej Brytanii samochód sprzedawany jest pod nazwą Vauxhall Meriva, a klienci z Ameryki Południowej znają je jako Chevrolet Meriva.

Opel Meriva - Rozmiar opon

Opel Meriva fabrycznie posiada opony w rozmiarach 185/60 R15 i 205/45 R17. Kierowcy mogą też zdecydować się na opony letnie lub zimowe w rozmiarach alternatywnych. Najpopularniejsze zamienniki opon do Opla Merivy to ogumienie w rozmiarze 205/50 R16.