Data modyfikacji:

Opony do Opel Zafira

Autor: Łukasz Wulkanista
Opony letnie i zimowe do samochodu Opel Zafira Opel Zafira pierwszej generacji zaprezentowany został w 1997 roku. Był to następca lubianego i cenionego Opla Astry G, po którym odziedziczył płytę podłogową i część podzespołów. To pierwszy seryjny minivan, przeznaczony do przewozu 7 osób. Poniżej przedstawiam ciekawostki techniczne, dostępne generacji oraz fabrycznie montowane rozmiary opon letnich oraz zimowych.

Opel Zafira - Dane techniczne

Wersja A dostępna była z wieloma modelami jednostek napędowych. Najmniejsza z nich oferowała moc 101 koni mechanicznych przy pojemności 1,6 litra. W 2001 roku wprowadzono wersję OPC (usportowioną), która dysponowała 16-zaworowym silnikiem turbodoładowanym o mocy 200 koni mechanicznych. Samochód produkowano sześć lat, zmieniając w międzyczasie tylne lampy, maskownicę chłodnicy i tylną szybę. W 2005 roku pojawiła się druga generacja –Opel Zafira B. Model był produkowany m.in. też w polskiej fabryce w Gliwicach. Unowocześniona Zafira stała się hitem – w dwa lata sprzedano ponad 450 tysięcy sztuk. W 2008 roku zdecydowano się na drobny facelifting – Zafira dostała nowy zderzak przedni oraz inne reflektory. W 2010 roku powstała też wersja dostawcza Flexivan, z jednym rzędem siedzeń i przyciemnianymi szybami tylnymi. Kolejną rewolucją było wprowadzanie trzeciej generacji. Model Opel Zafira C (Tourer) zaprezentowana została w Genewie w roku 2011. Przy projektowaniu skorzystano ze sprawdzonych rozwiązań stosowanych m.in. w Oplu Astra IV generacji. W stosunku do drugiej generacji, nadwozie wydłużyło się o 190 mm. Zastosowano także system Flex7 – drugi rząd foteli można dzięki niemu przesuwać, regulując ilość miejsca we wnętrzu.

Opel Zafira - Rozmiar opon

Opel Astra w zależności od wersji, może mieć fabryczne opony w rozmiarach 195/65 R15, 205/55 R16, 225/45 R17 i 225/40 R18. Wymieniając opony zimowe lub letnie, można także skorzystać z zamienników – najpopularniejsze rozmiary alternatywne dla Opla Astra to 205/55 R16 i 235/35 R19.
Opony do Forda Focusa

Opony do Forda Focusa. Rozmiar opon

2022-03-22
Ford Focus to auto, które projektowane było głównie z myślą o osobach ceniących komfort i ciekawy design. Jakie opony do Forda Focus wybrać? Zobacz rozmiary opon letnich, zimowych i całorocznych.
Opony Honda CR-V

Opony Honda CR-V. Rozmiar opon do Hondy CR-V. Jakie opony wybrać?

2022-03-21
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Honda CR-V. Sprawdź, jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Hondy CR-V.
Opony Toyota Corolla. Rozmiar opon do Toyoty Corolla. Jaki model wybrać?

Opony Toyota Corolla. Rozmiar opon do Toyoty Corolla. Jaki model wybrać?

2022-02-16
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Toyota Corolla. Sprawdź jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Toyoty Corolla.
Opony Ford C-MAX. Rozmiar opon do Forda C-MAX. Jaki model wybrać?

Opony Ford C-MAX. Rozmiar opon do Forda C-MAX. Jaki model wybrać?

2022-02-15
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Ford C-MAX. Sprawdź jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Forda C-MAX.
Opony Ford Fiesta - Rozmiar opon do Forda Fiesty

Opony Ford Fiesta - Rozmiar opon do Forda Fiesty

2022-02-14
Ford Fiesta to samochód, który znają wszyscy – nie należy się temu dziwić, gdyż jest to najdłużej produkowany model tej marki. Pierwsza generacja opuściła fabrykę w roku 1976. Poniżej historia Forda Fiesty oraz informacja o fabrycznym rozmiarze opon letnich, zimowych i całorocznych.
Opony Nissan Qashqai. Rozmiar opon do Nissana Qashqai. Jaki model wybrać?

Opony Nissan Qashqai. Rozmiar opon do Nissana Qashqai. Jaki model wybrać?

2022-02-13
Zobacz fabryczne (oryginalne) rozmiary opon do Nissan Qashqai. Sprawdź jakie opony letnie, zimowe oraz całoroczne najczęściej wybierają kierowcy Nissana Qashqai.