Data publikacji:

Pirelli Diablo Rosso 3. Testy, opinie, charakterystyka

Pirelli Diablo Rosso 3 to fenomenalne opony sportowe, które zapewnią świetną przygodę i radość z podróży nawet najbardziej doświadczonym motocyklistom. Jest połączeniem opony typowo sportowej z drogowymi, co dodaje jej agresywnego charakteru i zapewnia doskonałe osiągi. Generacja opon Diablo z koncernu Pirelli to 13 lat doświadczenia przy współpracy z największymi markami pojazdów sportowych. Zaprojektowana została tak, aby zapewniać pewność prowadzenia i doskonałą przyczepność zarówno na prostej drodze, jak i przy pokonywaniu zakrętów. Większa powierzchnia styku to zdecydowanie lepsza przyczepność, nawet na mokrej drodze.

Pirelli Diablo Rosso 3 – charakterystyka 

Opony Pirelli Diablo Rosso 3 to idealne opony dla fanów szybkiej jazdy. Są niezwykle niezawodne i pewne w prowadzeniu, bardzo przewidywalne i komfortowe. Bieżnik tego modelu został zaczerpnięty od legendarnej sportowej opony Pirelli Diablo Supercorsa. Wyróżniający się bieżnik w kształcie błyskawic to znak rozpoznawczy opon sportowych, które zadbają o odpowiedni poziom adrenaliny. Zapewnia on bardzo dokładne odprowadzanie wody i bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.  
Bieżnik opony tylnej podzielony został w stosunki 40:20:40, co oznacza, że 80% bieżnika to specjalistyczna mieszanka stref bocznych, co zapewnia wyjątkowo wysokie osiągi. Środkowa część, czyli pozostałe 20% to mieszanka wzbogacona krzemionką dająca niebywałą stabilność, pewność prowadzenia, a przede wszystkim zwiększa żywotność i trwałość.  
Pirelli Diablo Rosso 3 to gwarancja przyczepności i dobrych parametrów jazdy na mokrych i suchych nawierzchniach. Zapewniają stałość osiągów i właściwości w całym cyklu życia opony. Opony, dzięki zastosowanym technologiom, zapewniają optymalną przyczepność w każdych warunkach poprzez dostosowywanie się w szerokim zakresie temperatury. Wspomniany bieżnik w kształcie błyskawic to nie tylko przyczepność i niezawodność, ale też równomierne zużycie i stałość osiągów. Typowo sportowy profil opony zapewnia szybką reakcję podczas złożenia w zakrętach oraz sportowy, dynamiczny styl jazdy. 

Pirelli Diablo Rosso 3 – opinie i testy 

Opini Pirelli Diablo Rosso 3 nie ma tak wiele, jak zwykłych opon codziennych, jednak te co się pojawiają są pozytywne i zachęcają do zakupu. Są to opony przeznaczone głównie do mocnych motocykli o większych pojemnościach tak, aby nie tracić potencjału tego modelu i nie przepłacać. W związku z tym są one bardzo wymagające i na pewno użytkownicy, którzy chwalą ten produkt są wiarygodnym, bo doświadczonym gronem motocyklistów.  
Gama produktów Diablo od producenta Pirelli ze względu na swoje właściwości i wyniki testów uzyskała miano nie tylko opon sportowych czy supertsport, ale też opon typowo wyścigowych i hypersport, co jest ogromnym awansem i wyróżnieniem w segmencie opon do motocykli.  

Pirelli Diablo Rosso 3 – charakterystyka techniczna 

Rozmiarów opon Pirelli Diablo Rosso 3 jest kilka. Nie jest to tak bogata gama jak w przypadku opon codziennych, turystycznych. Opony przednie nabyć można w średnicach rozmiarowych 16 i 17”, tylne tylko 17’. Jednak nie zamyka to oferty Pirelli Diablo Rosso 3, ponieważ w każdym rozmiarze znajdziemy po kilka modeli o różnych szerokościach i profilach, które pozwolą dopasować model do potrzeb kierowcy i konkretnego modelu motocykla. Przedstawimy tylko jedną, wybraną charakterystykę, jednak pozostałe, poza wymiarami, nieznacznie różnią się od siebie parametrami i osiągami. 

Pirelli Diablo Rosso 3 120/70 ZR 17 M/C (58W) TL 

Producent – Pirelli 
Model – Diablo Rosso 3 
Przeznaczenie – letnie, opona przednia 
Klasa – premium 
Szerokość – 120 mm 
Profil – 70% 
Średnica – 17” 
Indeks nośności – 58 (236 kg) 
Indeks prędkości – W (do 270 km/h) 
Dodatkowe oznaczenia: M/C – tylko do motocykli, TL (TubeLess) – opona bezdętkowa, ZR – prędkość maksymalna powyżej 20 km/h, opona radialna 
Zdjęcie: SkloStudio / Envato Elements