Data publikacji:

Pirelli Scorpion Trail 2. Testy, opinie, charakterystyka 

Pirelli Scorpion Trail 2 to doskonała opona motocyklowa do wypraw szosowo-terenowych. Jest to pozycja dla każdego, kto lubi dłuższe podróże swoim jednośladem. Opony te pozwolą czerpać przyjemność z każdej wyprawy. Nie musisz martwić się o zmianę nawierzchni, połączenie cech różnych modeli sportowo-turystycznych z enduro gwarantuje prawdziwą przyjemność z jazdy na każdej drodze. 

Pirelli Scorpion Trail 2 – charakterystyka 

Opony Pirelli Scorpion Trail 2 to prawdziwa gratka dla fanów długich podróży motocyklowych. Są one przeznaczone na niemal każdy rodzaj nawierzchni, od szutru, przez utwardzoną drogę gruntową aż po asfaltowe nawierzchnie. Agresywna rzeźba bieżnika to nie tylko gwarancja zaciętego, charakternego wyglądu, ale też wysoki komfort i bezpieczeństwo.  
Zastosowane technologie pozwoliły uzyskać niemalże wzorowe odprowadzanie wody z powierzchni styku opony z nawierzchnią. Przekłada się to na bardzo dobrą przyczepność i krótką drogę hamowania nawet na mokrej drodze. Pirelli Scorpion Trail 2 to również doskonale dobrana i dopasowana mieszanka, która zapewnia odpowiednią sterowność i wysoką trwałość, dzięki czemu opona będzie spełniać swoje zadanie od początku aż do końca dopuszczalnego zużyci bieżnika bez obaw o utratę właściwości.  
Decydując się na zakup Pirelli Scorpion Trail 2, masz pewność, że opona ta przez cały czas zapewniać będzie pewne prowadzenie motocykla, bez względu na warunki atmosferyczne. Producent Pirelli użył kilku innowacyjnych technik i rozwiązań, które zagwarantowały mu sukces i powodzenie tego modelu. Jedną z tych technologii, a za razem najbardziej charakterystyczną, jest technologia dwóch mieszanek bieżnika. Pozwala to oponie na ciągłe dostosowywanie się do panujących warunków atmosferycznych i warunków użytkowania.
Do tego dodać można bardzo wysoką trwałość i wytrzymałość opony przy jednoczesnym zachowaniu wysokich osiągów nawet na mokrej nawierzchni. Zastosowano również profil i strukturę opony wzorowaną na produktach typowo sportowych i turystycznych. Dzięki takiemu zabiegowy uzyskano optymalną strefę kontaktu z nawierzchnią, co pozwala na dynamiczną jazdę i osiąganie wysokich prędkości nawet z pełnym obciążeniem.  
Specjalizowany wzór bieżnika z charakterystycznymi rowkami to gwarancja szybkiego i dokładnego odprowadzania wody oraz pewność i precyzyjność podczas jazdy na mokrej drodze. To również gwarancja krótkiej drogi hamowania, co jest niezwykle istotne podczas jazdy motocyklem, szczególnie przy znacznych prędkościach. 

Pirelli Scorpion Trail 2 – opinie i testy 

Pirelli Scorpion Trail 2 posiada wiele pozytywnych opinii i zadowolonych użytkowników. Na wielu forach i portalach motoryzacyjnych zaobserwować można żywe dyskusje na temat tego konkretnego modelu. Kontrowersja często wynika z opinii o poprzedniej, pierwszej generacji, która również miała wielu zwolenników, ale też i wielu przeciwników.  
Aktualni posiadacze Pirelli Scorpion Trail 2 chwalą sobie ten model i zaciekle go bronią. Jako największe zalety opisują znaczny wzrost trwałości oraz brak utraty właściwości i parametrów wraz ze zużywaniem się opony. Do tego agresywna, sportowo-szosowa rzeźba bieżnika, która pozwala na większe osiągi bez utraty komfortu, bezpieczeństwa i stateczności prowadzenia motocykla.  
Brytyjski magazyn „RiDE” po raz kolejny przeprowadził porównanie kilku ofert i modeli opon motocyklowych klasy adventure i po raz kolejny to Pirelli Scorpion Trail 2 zebrało najlepsze noty, zajmując tym samym pewne, pierwsze miejsce w klasyfikacji. To już kolejne zwycięstwo tych opon w podobnych zestawieniach. Oznacza to, że jest to niewątpliwie opona godna polecenia i warta uwagi przy poszukiwaniu nowego kompletu do swojego jednośladu. Gorąco polecamy! 

Pirelli Scorpion Trail 2 – charakterystyka techniczna 

Pirelli Scorpion Trail 2 110/80 R 19 M/C 59V TL 

Producent – Pirelli 
Model – Scorpion Trail 2 
Przeznaczenie – letnie, opona przednia 
Klasa – premium 
Szerokość – 110 mm 
Profil – 80% 
Średnica – 19” 
Indeks nośności – 59 (243 kg) 
Indeks prędkości – V (do 240 km/h) 
Dodatkowe oznaczenia: M/C – tylko do motocykli, TL (TubeLess) – opona bezdętkowa 
Zdjęcie: Pressmaster / Envato Elements