Data modyfikacji:

Ranking wycieraczek samochodowych. Jakie są najlepsze?

Dobre wycieraczki samochodowe to gwarancja odpowiednio przygotowanej szyby do jazdy w deszczowe i śnieżne dni. Właściwa widoczność jest niezbędna do komfortowej i przede wszystkim bezpiecznej jazdy zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Na rynku akcesoriów motoryzacyjnych można znaleźć wiele różnych produktów, takich jak wycieraczki samochodowe. Ranking tego typu przedmiotów może pomóc rozeznać się w dostępnych propozycjach, poznać ich zalety i wady oraz dokonać odpowiedniego wyboru. Takie zestawienia to zawsze korzystne dane pozwalające niekiedy idealnie dobrać najlepsze akcesoria do posiadanego modelu auta czy indywidualnych potrzeb. Sprawdź, co oferują najlepsi producenci wycieraczek samochodowych i wybierz model na miarę swoich potrzeb.

Sprawdź również: Hybrydy plug-in – plusy i minusy.

ranking wycieraczek samochodowych

Co warto wiedzieć, wybierając dobre wycieraczki samochodowe?

Na rynku akcesoriów motoryzacyjnych można znaleźć wiele różnych produktów, takich jak wycieraczki samochodowe, które różnią się od siebie wieloma różnymi kwestiami. Podczas zakupu kompletu warto pamiętać o tym, że odpowiedni dobór piór wycieraczek ma bardzo duże znaczenie, szczególnie w przypadku, gdy dysponujemy współczesnym modelem auta. Zazwyczaj będzie ono wyposażone w system wspomagający kierownicę, który zwiększa komfort jazdy. Wszystkim zależy na tym, aby mieć czystą i przejrzystą szybę, ale także na tym, aby sprawnie działały przy niej systemy elektroniczne. Ma to związek także z odpowiednio dobranymi wycieraczkami samochodowymi, dlatego sam ranking wycieraczek samochodowych może tu nie wystarczyć.

Dobre wycieraczki do szyb najlepiej jest kupować w całych dedykowanych kompletach. Niektóre modele aut wymagają też zakupu wycieraczek o specjalnym profilu. Niekiedy już nawet kilkumilimetrowa różnica w długości choćby samych piór w wycieraczkach ma ogromne znaczenie w funkcjonalności i działaniu akcesoriów. Warto też wiedzieć, że we współczesnych autach osobowych można wyróżnić ponad 10 typów samych mocowań wycieraczek do szyb. Wyróżnia się także znaczną liczbę kombinacji długości piór. Można też wybierać wycieraczki szkieletowe, płaskie, a także bardzo specyficzne, uwzględniające docisk stelaża wycieraczki do szyby.

Nie oznacza to jednak, że właściciel auta nie jest w stanie sam dobrać właściwego kompletu wycieraczek do swojego pojazdu. Wymaga to jednak nieco uwagi i staranności w wyborze, w czym może pomóc ranking wycieraczek samochodowych i trzymanie się kilku podstawowych zasad podczas zakupu.

Różne wycieraczki do samochodu – ranking

Wycieraczki samochodowe dostępne na rynku akcesoriów motoryzacyjnych różnią się wieloma aspektami, między innymi funkcjonalnością. Wiele z dostępnych produktów wyposażonych jest w różne dodatkowe możliwości użytkowe. Mogą one zwiększać komfort jazdy i tym samym kierowcy. Często też zabezpieczają przed negatywnym wpływem niełatwych warunków pogodowych.

W sprzedaży można znaleźć między innymi tradycyjne wycieraczki szkieletowe oparte na czterech profilach, ramieniu metalowym i gumowym piórze. Dbają one o odpowiedni kąt wycierania szyby. Dostępne są również wycieraczki bezszkieletowe, które zapewniają odporność na przymarzanie do szyby oraz usuwają zanieczyszczenia zewnętrzne. Taki wariant zapewnia też właściwy docisk do szyby. Natomiast akcesoria hybrydowe są najbardziej zaawansowanym wariantem, który ma schowane charakterystyczne pióro w obudowie. Takie akcesoria wyróżniają się istotną redukcją szumów podczas działania, a także bardzo estetycznym wyglądem.

Jakie wycieraczki do samochodu wybrać? Ranking

W oparciu o najlepsze oceny, pozytywne opinie, czołowych producentów oraz jakość wykonania, funkcjonalność oraz innowacyjne rozwiązania prezentujemy najlepsze wycieraczki samochodowe. Ranking akcesoriów dostępnych na rynku otwiera model VALEO 575790. Są to z pewnością wycieraczki, które wyróżnia bardzo cicha praca i doskonałe przystosowanie do zmieniających się warunków pogodowych.

Model ten jest także bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne i wyróżnia się bardzo innowacyjnym kształtem oraz prostą instalacją, z którą poradzi sobie każdy kierowca (jeden klik). Wycieraczki od VALEO pasują do 90% modeli aut osobowych. Jest to wycieraczka płaska i odporna na przymarzanie do szyby w okresie zimowym. Technologia Pyramid zapewnia idealny docisk do szyby.

Najlepsi producenci wycieraczek do samochodu to bez wątpienia marka BOSCH. Dlatego też zestawienie takich produktów nie może obejść się bez modelu właśnie tej firmy. Jednym z nich jest BOSCH Wycieraczka Aerotwin NOE 600 + 305 mm AR 605 S Zestaw 2 szt. (3 397 007 504). To ogromna szybkość i dokładność usuwania zarówno wody, jak i śniegu z szyby. Model ten równomiernie rozkłada siłę nacisku i wykazuje ponadprzeciętną żywotność. Łatwy montaż i cicha praca to kolejne zalety, który wyróżniają te wycieraczki do samochodu. Ranking nie bez powodu wskazuje ten model w czołówce od wielu sezonów. Propozycja od marki BOSCH wyposażona jest także w adapter Quick Clip, który cechuje się jedynie pojedynczym kliknięciem podczas montażu.

Wycieraczki tłumią również szum powietrza, co wpływa na komfort podczas dłuższej jazdy. Model ten można bez problemu dopasować niemal do każdego auta. Dzięki technologii Power Protection Plus wycieraczki zapobiegają również powstawaniu nieestetycznych smug oraz zarysowań na szybie pojazdu.

Kolejny model warty uwagi w rankingu wycieraczek samochodowych to z pewnością DENSO Hybrid DU-065L 650 mm. Jest to wariant, który doskonale poradzi sobie podczas wyjątkowo nieprzyjaznych warunków atmosferycznych. Wycieraczki te idealnie sprawdzą się podczas intensywnych opadów deszczu, a także silnych porywów wiatru czy zamieci śnieżnych. Model od DENSO doskonale radzi sobie podczas zwiększonej częstotliwości ruchów. Bardzo dobrze radzi sobie z pozbywaniem się kropel wody i chroni przed zaparowaniem zewnętrznej strony szyby, zapewniając jednocześnie cichą pracę.

Wycieraczki samochodowe od DENSO wykonane są z naturalnej gumy. Chronią przed przywieraniem lodu i śniegu do szyby, co znacznie zmniejsza potrzebę stosowania skrobaczek zimą. Pomimo nieco odmiennej konstrukcji i dodatkowych korzyści koszt akcesoriów jest podobny do konkurencyjnych modeli.

Bardzo dobrym wyborem i niemal o połowę tańszym niż poprzednie propozycje będą wycieraczki samochodowe Oximo Zestaw Wycieraczek Wc350600 650/400 mm. Są one łatwe w montażu, niezawodne nawet podczas jazdy przy dużych prędkościach i bardzo wytrzymałe.

Zdjęcie: Envato Elements

Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!