Opony letnie Sailun TerraMax A/T - prezentacja modelu, korzyści z posiadania ogumienia klasy budżetowej, informacje o firmie Sailun, cena, wszystkie rozmiary, testy i opinie o TerraMax A/T, zastosowanie opon letnich, wady i zalety bieżnika symetrycznego oraz charakterystyka etykiety unijnej. Gwarancja na opony - 2 lata od daty zakupu.
Firmę Sailun powołano do życia w 2002 roku w Krajowej Strefie Rozwoju Gospodarczego i Technologicznego w Qingdao w Chinach. Powstała jako część przemysłowo-chemicznego koncernu Mesnac przy wsparciu technologicznym Uniwersytetu Nauki i Technologii Qingdao. Firma produkuje opony klasy ekonomicznej do aut osobowych, terenowych, dostawczych i pojazdów przemysłowych. Sailun ma pięć fabryk, cztery zlokalizowane w północnej części Chin kontynentalnych i jedną w Wietnamie. Filozofia firmy to połączenie wiedzy technicznej z innowacyjnymi badaniami i rozwojem. Sailun eksportuje produkty do kilkudziesięciu krajów w Europie, Azji, Ameryce i Afryce.
Opony klasy ekonomicznej określane są także mianem budżetowych. W porównaniu do modeli z klasy średniej czy premium oferują nieco niższy poziom osiągów, ale z drugiej strony są od nich tańsze. Do klasy ekonomicznej zaliczane są marki Premiorri, Laufenn, Goodride, Sunny, Matador, Kormoran, Imperial i wiele innych. Tego typu produkty są najczęściej polecane właścicielom mniejszych i słabszych aut, którzy nie pokonują zbyt dużych przebiegów rocznych, preferują spokojny styl jazdy albo po prostu dysponują ograniczonym budżetem na zakup opon.
Opis opony letniej Sailun TerraMax A/T w pigułce. Prezentowany model (jak już wspomniałem) stworzony został z myślą o sezonie letnim. Sam bieżnik ma konstrukcję symetryczną. Producentem modelu TerraMax A/T jest marka Sailun, której fabryki zlokalizowane zostały w takich krajach jak Chiny czy Wietnam . Decydując się na wspomniane opony letnie klasy budżetowej otrzymujemy pełną gwarancję producenta (2 lata od daty zakupu).Opis modelu Sailun TerraMax A/T
Opinie użytkowników o modelu TerraMax A/T firmy Sailun znajdziesz w sekcji komentarzy, na dole strony. Jeżeli użytkowałeś prezentowany model opony, zachęcam do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Tutaj dodasz opinię na temat opon Sailun TerraMax A/T.
Miejsca opon letnich Sailun w testach oponiarskich:
Sailun (TerraMax A/T) to model należący do grupy opon letnich. Opony letnie przeznaczone są do użytkowania w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni, gdy średni dobowy poziom temperatur zaczyna regularnie przekraczać 7 st. C (wynika to z właściwości ich mieszanek gumowych). Tego typu opony mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo na suchej i mokrej nawierzchni, odpowiedni komfort jazdy i optymalne zużycie paliwa. Najczęściej wyposażone są w kierunkowy (doskonały podczas deszczu) lub asymetryczny bieżnik (wybierany do mocniejszych aut).
TerraMax A/T (Sailun) posiada symetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik symetryczny to rozwiązanie, które kiedyś było stosowane w samochodach osobowych. Obecnie tego typu rzeźbę można spotkać głównie w modelach przeznaczonych do aut dostawczych i ciężarowych. Cechą charakterystyczną takich opon jest to, że dwie połowy bieżnika mają taki sam wzór. W związku z tym kierunek toczenia czy sposób montażu nie mają tu znaczenia. Takimi oponami łatwo rotować na samochodzie, są odporne na zużycie, a ich koszt produkcji jest najniższy. Z drugiej strony oferują przeciętne osiągi związane z bezpieczeństwem.
Etykieta unijna na oponie w prosty i przejrzysty sposób informuje nabywcę o trzech podstawowych osiągach danego modelu: przyczepności na mokrej nawierzchni, efektywności paliwowej (oporów toczenia), a także poziomu hałasu, jaki generuje podczas jazdy. Przedstawione są w formie piktogramów przypominających te, które znajdują się na sprzęcie AGD. Efektywność paliwowa i przyczepność na mokrym obejmuje zakres klas od A do G, gdzie A oznacza najkrótszą drogę hamowania i najlepszą efektywność. Hałas przedstawiony jest natomiast w formie decybeli i piktogramu od 1 do 3 fal.
Jeżeli chodzi o klasyfikację unijną, opony letnie Sailun TerraMax A/T występują w kilku wariantach, wśród których prym wiedzie etykieta E, C, 73dB. Pierwsza litera tzw. labelingu oznacza efektywność paliwową (A-G), druga - ocenę przyczepności na mokrej nawierzchni (A-F), dwie cyfry natomiast określają klasę zewnętrznego hałasu toczenia. Parametry etykiety w danym modelu, na stałe przypisane są do rozmiaru opony (nie ma możliwości wyboru). Pełne zestawienie w tabeli poniżej.
Etykieta | Ilość produktów |
---|---|
E, C, 73dB | dla 8 rozmiarów |
E, C, 72dB | dla 3 rozmiarów |
E, B, 73dB | dla 1 rozmiaru |
Najważniejsze odnośniki: Inne modele letnie Sailun: Popularne opony letnie klasy budżetowej o bieżniku symetrycznym:Zobacz również