Data publikacji:

Bridgestone Weather Control A005 EVO

Gdy kierowca lubi zdecydowaną jazdę i pokonuje w ciągu roku dość długie dystanse, warto postawić na model ogumienia klasy premium, który zagwarantuje zarówno jazdę bezpieczną, jak i komfortową. Wartą uwagi propozycją są opony całoroczne Bridgestone Weather Control A005 EVO. To świetna opcja, która zadowoli kierowców wymagających i dbających o szczegóły. Sprawdź, co charakteryzuje propozycję od Bridgestone i dlaczego będzie to dobry wybór.
bridgestone weather control a005 evo

Czy opony całoroczne to dobry wybór?

Wśród wielu kierowców nadal panuje przekonanie, że opony sezonowe są lepiej przystosowane do jazdy niż modele całoroczne. Jednak dzięki tworzeniu coraz lepszych mieszanek gumowych i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych często zdarza się, że ogumienie wielosezonowe dorównuje w testach propozycjom letnim, jak i zimowym. Tak jest m.in. w przypadku opon Bridgestone Weather Control A005 EVO.
Ponadto korzystając z opon sezonowych, trzeba liczyć się z koniecznością wymiany ogumienia dwa razy w roku, co często wiąże się z koniecznością spędzenia sporej ilości czasu w kolejce do wulkanizacji.
Trzeba również pamiętać o zmianie ogumienia, co często okazuje się nie być tak oczywiste, a gwałtownie zmieniające się warunki potrafią zaskoczyć i spowodować zagrożenie podczas jazdy autem. Wymieniając opony co pół roku, trzeba też wygospodarować miejsce na przechowywanie kompletu, co nie zawsze jest takie proste.
Dostępne obecnie opony całoroczne wyróżnia świetne przystosowanie do warunków panujących na drogach zarówno zimą, jak i latem. Specjalne dodatki do mieszanki gumowej oraz charakterystyczna rzeźba bieżnika powodują, że opony wielosezonowe doskonale dopasowują się do suchej i rozgrzanej latem drogi, jak i szybko zmieniających się warunków zimowych, w tym mokrej, ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni oraz niskich temperatur.

Bridgestone – japońska marka z tradycjami

Bridgestone to jeden z najbardziej znanych koncernów oponiarskich na świecie, wywodzący się z Japonii. Nazwa firmy pochodzi od przetłumaczonego na język angielski nazwiska założyciela Ischibashiego, co oznacza „kamienny most”. Początki firmy sięgają lat 20. ubiegłego wieku. Dzięki współpracy z czołowymi producentami motocykli i samochodów w Azji, m.in. Toyotą, Suzuki czy Hondą, marka Bridgestone bardzo szybko rozwinęła się i rozpoczęła eksport swoich produktów na wszystkie kontynenty.
Bridgestone to kilka sprawdzonych i jednocześnie stale doskonalonych modeli opon, które stanowią idealną odpowiedź na zapotrzebowania klientów zarówno w ramach klasy premium, jak i nieco tańszych opon w przystępnych cenach.
Bridgestone słynie z ogromnych nakładów finansowych przeznaczanych co roku na badania prowadzone w swoich ośrodkach naukowo-badawczych. Marka jest jednym z koncernów, które najintensywniej pracują nad stworzeniem w pełni ekologicznej opony, a także nowoczesnych i w pełni automatycznych systemów produkcyjnych. Opony Bridgestone produkowane są również w Polsce.

Opony wielosezonowe Bridgestone Weather Control A005 EVO – charakterystyka

Jakie opony całoroczne warto kupić? Bridgestone Weather Control A005 EVO to ogumienie klasy premium dostępne w doskonałej cenie. Model ten jest trafionym i świetnym udoskonaleniem poprzednich opon Bridgestone Weather Control A005, które doceniane były wielokrotnie zarówno przez użytkowników, jak i w testach branżowych.
Nie inaczej jest z modelem EVO. W stosunku do wcześniejszej wersji opon Bridgestone Weather Control przyczepność na śniegu poprawiono o 3%, skrócono drogę hamowania na ośnieżonej nawierzchni o 3%, a trakcja podczas wykonywania manewrów ulepszona została o 4%.
Co jeszcze wyróżnia ogumienie wielosezonowe Bridgestone Weather Control A005 EVO? Opinie użytkowników podkreślają doskonałe osiągi ogumienia i rewelacyjną cenę w stosunku do jakości, jaką oferuje Bridgestone. To również bardzo dobre zachowanie opon zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych.
Opony Bridgestone Weather Control A005 EVO wyposażone zostały na barkach w szerokie rowki, które doskonale wspomagają proces hamowania, szczególnie na mokrej nawierzchni. Zgodnie z wynikami Bridgestone przeprowadzonymi w ośrodku badawczym w Szwecji, model całoroczny Bridgestone Weather Control A005 EVO osiąga te same wyniki co ogumienie sezonowe letnie Bridgestone.

Bridgestone Weather Control A005 EVO – wyjątkowa mieszanka i dostępne rozmiary

Polepszenie osiągów i doskonałe oceny ogumienie od Bridgestone zawdzięcza nowej, unikalnej mieszance gumowej, z której produkowany jest model EVO. To zastosowanie technologii Nano Pro-Tech, które pozwala uzyskać regularne połączenie między gumą, krzemionką i innymi składnikami mieszanki już na poziomie nanocząsteczek. Dzięki temu podczas użytkowania opon nie dochodzi do zbyt dużego wytwarzania ciepła i tym samym zużywania opony. Jest to model bardzo wytrzymały, który idealnie dopasowuje się do danego rodzaju nawierzchni, co wpływa na świetną przyczepność w każdych warunkach.
Model Bridgestone Weather Control A005 EVO zawdzięcza to również wzorowi bieżnika w kształcie jodełki, który poprzecinano dopracowaną siecią lameli w kształcie litery Z.
Opony całoroczne Bridgestone Weather Control A005 EVO to model przeznaczony zarówno do aut osobowych, jak i SUV-ów. Japoński producent oferuje aż 93 rozmiary tego modelu, od 15 do 21 cali, dzięki czemu można dopasować je do większości poruszających się po naszych drogach samochodów.
Wśród oferowanego ogumienia znajduje się również 8 wersji ogumienia z zastosowaną technologią Run Flat, dzięki której na przebitym ogumieniu przejechać można jeszcze około 80 km z prędkością 80 km/h, zachowując jednocześnie dobrą trakcję i pełną kontrolę nad pojazdem.
Co jeszcze warto wiedzieć o oponach Bridgestone Weather Control A005 EVO? Test przeprowadzony przez „Auto Bild” w ciągu ostatnich dwóch lat uplasował ten model w pierwszej piątce najlepszych opon, co czyni go naprawdę godną uwagi propozycją, która sprawdzi się zarówno latem, jak i zimą przez długi czas.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!