Data publikacji:

Continental ContiWinterContact TS850. Pogromca zimy na polskich drogach

Jedne z najlepszych opon, na które można się zdecydować, to opony Continental ContiWinterContact TS850. Opony Continental ContiWinterContact TS850 to popularny model, na który zdecydowało się wielu kierowców. Aby dowiedzieć się więcej o tym modelu opon, warto zapoznać się z treścią poniższego artykułu. 
Continental ContiWinterContact TS850

Continental – znany producent opon samochodowych

Continental AG to niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się produkowaniem opon dostosowanych do samochodów osobowych oraz ciężarowych. Firma produkuje także ogumienie dla autobusów oraz maszyn rolniczych. Marka Continental uznana jest za jeden z największych koncernów specjalizujących się w produkowaniu ogumienia. Marka wprowadza na rynek szereg atrakcyjnych produktów, które są określane jako produkty klasy premium.  
Opony Continental są wykonywane z największą dbałością o szczegóły oraz z najlepszej jakości tworzyw, co bezpośrednio przekłada się na parametry i jakość danego modelu opon.   
Marka Continental swoje początki datuje na październik 1871 roku. Siedziba firmy niezmiennie od początku jej działalności znajduje się w jednym z niemieckich miast – Hanowerze, jednak zakłady produkcyjne spotkać można w różnych krajach na całym świecie. Przedsiębiorstwo produkuje także opony dla marek takich jak Barum, General Tire, Semperit, Uniroyal oraz Matador.   

Continental ContiWinterContact TS850 – czym charakteryzują się te opony?

Modele marki Continental często zajmują wysokie miejsca w rankingu opon zimowych. Opony Continental ContiWinterContact TS850 to opony zimowe, które wyróżniają się doskonałą przyczepnością nawet w bardzo trudnych, zimowych warunkach. Na uwagę zasługuje także znacznie krótsza droga hamowania w porównaniu do innych opon tego typu, które proponuje konkurencyjna marka.
Skrócona droga hamowania jest efektem zastosowania większej niż zazwyczaj ilości lameli i bloków. Dłuższe lamele to także gwarancja lepszego odprowadzania zbierającej się wody, co zapewnia lepszą przyczepność do podłoża, a to przekłada się bezpośrednio na większe bezpieczeństwo i komfort podczas podróży.
Opony Continental ContiWinterContact TS850 zapewniają bezpieczną jazdę i jednocześnie przyczyniają się do poprawy komfortu podczas podróży. Dzięki charakterystycznemu bieżnikowi kierunkowemu, świetnie radzą sobie podczas jazdy zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni.
Opony Continental ContiWinterContact TS850 wyróżniają się także znacznie lepszym przenoszeniem sił bocznych. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu twardszego wypełniacza, a także dzięki dodatkowemu wzmocnieniu stopki. Taka budowa sprawia, że opony nie tylko lepiej się prowadzą, ale także przyczyniają się do zmniejszenia zużycia paliwa.  

Continental ContiWinterContact TS850 – test. Jak ten model opon wypada w trakcie testów?

Opony Continental ContiWinterContact TS850 to niezwykle popularne modele, dlatego często są brane pod uwagę podczas wykonywania testów opon zimowych. W jakich testach brały udział te opony i jakie miejsce w rankingu zajęły?
  • test ACE/GTÜ przeprowadzony w 2015 roku – opony Continental ContiWinterContact TS850 zajęły pierwsze miejsce;
  • test Auto Zeitung/2015 rok – pierwsze miejsce;
  • test Auto Bild Sportcars w 2014 roku – trzecie miejsce;
  • test ACE/GTÜ 2014 rok – drugie miejsce.

Continental ContiWinterContact TS850 – opinie. Na co zwracają uwagę kierowcy?

Opony Continental ContiWinterContact TS850 niezmiennie od dłuższego czasu zdobywają przychylne opinie ze strony kierowców, którzy mieli okazję testować ten model opon. Na co kierowcy zwracają największą uwagę?
Najczęściej wymieniane cechy opon Continental ContiWinterContact TS850 to świetna praca na mokrej, ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni. Kierowcy doceniają ten model opon także za to, że w porównaniu do innych opon charakteryzują się cichą pracą.
Wielu kierowców zwraca uwagę także na ograniczony aquaplaning oraz wyjątkowo dobrą trakcję, która utrzymuje się także w trudnych warunkach. Opony Continental ContiWinterContact TS850 nie tracą swoich właściwości nawet podczas wyjątkowo niskich temperatur.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!