Opony Continental

Od powstania niemieckiej firmy Continental minęło prawie 150 lat. Początkowo marka nie była kojarzona z wytwarzaniem opon. Stanowiły one jedynie drobną część produkcji, która obejmowała również m.in. elementy do podwozi, układów napędowych, układów hamulcowych. Dziś na tych i wielu innych podzespołach (m.in. elektronika samochodowa) widnieje logo przedstawiające czarnego konia na żółtym tle. Pierwsze skrzypce odgrywają jednak opony, które przyniosły firmie międzynarodowy rozgłos i miliardowe zyski.

Pierwszy poważny sukces nadszedł w 1904 roku – wyprodukowanie pierwszej na świecie opony bieżnikowej dla aut osobowych. Skutki tej rewolucji widzimy do dziś. Opony bieżnikowe są obecnie standardem. Producenci natomiast zaciekle walczą, by to ich bieżniki nosiły miano najlepszych. I mimo upływu lat, Continental nadal może poszczycić się czołową pozycją w tej walce. Na sukces firmy pracują wysoko wykwalifikowani inżynierowie z centrum technologicznego w Hanowerze. Ogromne sumy przeznaczane na rozwój innowacji pozwalają nie tylko nadążać za konkurencją. Opony Continental stale wytyczają nowe kierunki rozwoju tego dynamicznego rynku. Najlepszym dowodem tego jest utrzymująca się na wysokim poziomie sprzedaż i liczne triumfy w testach ogumienia samochodowego.

Aktualnie Continental jest jednym z największych przedsiębiorstw, a ich produkty znane i stosowane są na całym świecie. Firma nie skupia się tylko na wytwarzaniu opon przeznaczonych do samochodów osobowych. Specjalizuje się także w oponach do samochodów dostawczych, ciężarowych oraz autobusów. Marka Continental posiada zaawansowane technologicznie centra badawcze, dzięki czemu dynamicznie się rozwija, wyznaczając nowe trendy i technologie. Opracowuje coraz to nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązania, które wspierają automatyzację i autonomizację kierowania pojazdem.

Opony Continental odpowiadają w zupełności współczesnemu zapotrzebowaniu na produkty oponiarskie. Niemiecka spółka dedykuje je nie tylko posiadaczom aut osobowych, ale również autobusów, pojazdów ciężarowych oraz rolniczych. Spośród szerokiego wachlarza opon na wspomnienie zasługują przede wszystkim zimówki z serii ContiWinterContact (np. 850 i 860). Uznanie kierowców zdobywa też bieżnik ContiPremiumContact 5, który kontynuuje fenomenalną serię letnią.

Co wyróżnia markę Continental spośród pozostałych oponiarskich gigantów?

Na pewno jest to perspektywa ciągłego rozwoju. Niemiecka firma opon stale inwestuje w nowe rozwiązania technologiczne i badania, co pozwala im być krok przed konkurencją. Początkowo najwięcej korzyści i rozgłosu czerpała z torów wyścigowych, gdzie sukcesy były ogromne, a razem z nimi przyszła sława. Aktualnie Continental łączy to, co najlepsze i najskuteczniejsze na torze, z tym, co potrzebne jest na drogach publicznych. Łącząc te dwie dziedziny motoryzacji, produkty marki Continental charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością, trwałością i reaktywnością, a do tego są pewne, precyzyjne i skutecznie odprowadzają wodę oraz gwarantują krótką i pewną drogę hamowania.

Doskonałą jakość i popularność marki Continental zaobserwować można po ocenach i recenzjach, jakie ich opony otrzymują od największych serwisów motoryzacyjnych, które zajmują się testowaniem różnego rodzaju ogumienia. Gwarancją jakości są bez wątpienia bardzo wysokie noty takich serwisów jak ADAC, Autobild, czy ACE. Widać to również po tym, jakie marki samochodowe decydują się na montaż opon Continental jako seryjnego i oryginalnego wyposażenia nowych modeli samochodów, a są to tacy producenci jak Porsche, BWM czy koncern General Motors.

Najpopularniejsze modele opon Continental

Ciężko wytypować najlepszy model niemieckiej marki Continental. Wśród ich wielu produktów każdy kierowca bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. Jednak chcielibyśmy przedstawić naszym zdaniem najkorzystniejsze i najpopularniejsze modele kolejno spośród opon letnich, całosezonowych oraz zimowych.

Continental UltraContact

Jest to przykład doskonałej opony przeznaczonej do letniej jazdy, która stworzona została z myślą o bardzo wysokim poziomie bezpieczeństwa, niezawodnej przyczepności oraz bardzo dużej trwałości. Model ten bardzo precyzyjnie reaguje na polecenia kierowcy, skutecznie hamuje oraz pozwala na pokonywanie bardzo dużej liczby kilometrów bez obaw o utratę ich właściwości. Bieżnik opon Continental UltraContact wykorzystuje sieć odpowiednio wyprofilowanych lameli, których zadaniem jest bardzo szybko i skutecznie usuwać wodę z powierzchni styku opony. Jest to model opon letnich, który w klasie premium zajął wysokie 4 miejsce, co świadczy o bardzo wysokiej jakości.

Continental AllSeason Contact

Opisywany model to bardzo zrównoważona opona. Zapewnia doskonałe parametry jazdy zarówno w letnie, ciepłe dni, jak i te zimowe. Świetnie hamuje na suchej, mokrej czy zaśnieżonej nawierzchni. W porównaniu z typowymi modelami opon całorocznych, które swoją bazę czerpią z opon zimowych, Continental stworzył model ogumienia, który jest złotym środkiem i zawiera najlepsze cechy z obu rodzajów. Gwarantują bezpieczne i pewne prowadzenie w każdych warunkach, niezawodną przyczepność i hamowanie oraz wydłużoną żywotność użytkowania.

Continental WinterContact TS 870 P

Continental WinterContact TS 870 P to doskonała opona na każde, nawet najbardziej ekstremalne zimowe warunki. Zachowuje najwyższe osiągi, doskonale trzyma się drogi i pozwala na bezpieczne prowadzenie pojazdu w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Do tego cechuje się bardzo skutecznym hamowaniem na mokrej i zaśnieżonej drodze, bez utraty sterowności. Płynnie pokonuje zakręty i idealnie reaguje na polecenia kierowcy. Jest to bez wątpienia model, który świetnie sprawdzi się w zimowe dni i nie zawiedzie w potrzebie. Zastosowane rozwiązania technologiczne wydłużają dodatkowo jej żywotność i zwiększają wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia.