Data publikacji:

Continental WinterContact TS 870 P. Charakterystyka opony zimowej

. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnych modeli zimowego ogumienia w różnych przedziałach cenowych i z wieloma różnymi udogodnieniami. Jedną z nowości na rynku motoryzacyjnym są opony zimowe Continental WinterContact TS 870 P. Zapoznaj się z informacjami, jakie zawiera opis opony stworzony przez producenta, a także z opiniami i kluczowymi właściwościami tego ogumienia.
Continental WinterContact TS 870 P

Czym powinny charakteryzować się opony zimowe?

Opony zimowe dostępne są w ofercie każdego producenta i występują zarówno w klasie premium, dedykowanej najdroższym autom oraz osobom zmotoryzowanym, które pokonują znaczne odległości z dużą szybkością i w trudnych warunkach, klasie ekonomicznej i budżetowej. O ile opony budżetowe to stosunkowo najtańsze opony, w których zastosowane są zazwyczaj nieco starsze technologie, o tyle klasa średnia to modele wyróżniające się doskonałą relacją ceny do jakości ogumienia.
Jakie opony zimowe będą najlepsze? Wybierając odpowiednie opony zimowe, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na właściwy rozmiar ogumienia określony przez producenta. Ponadto istotna jest nośność i możliwa prędkość jazdy na określonych oponach. Warto też zwrócić uwagę na rzeźbę bieżnika. Od tego zależy stabilność i przyczepność auta na zaśnieżonej lub oblodzonej drodze, zwłaszcza na zakrętach. Warto wybierać modele z bieżnikiem wykonanym w sposób asymetryczny i kierunkowy. Ułatwia to usuwanie śniegu, błota i wody na bieżąco podczas jazdy, zwiększa przyczepność i zmniejsza ryzyko poślizgu.
Wybierając opony zimowe, warto postawić na model, który będzie posiadał wzmocniony bieżnik, co zazwyczaj określane jest w oznaczeniu symbolem literowym XL. Wyniki testów i opinie wskazują też, że warto wybrać model opon FR, co świadczy o specjalnym wzmocnieniu ogumienia, które zapobiega uszkodzeniom felgi. Jednym z najnowszych i cieszących się ogromnym uznaniem modeli opon zimowych jest ogumienie Continental WinterContact TS 870 P.

Czym wyróżniają się opony Continental? Informacja o producencie

Continental to uznana marka na rynku oponiarskim. Ten wielonarodowościowy koncern istnieje od 1871 roku i produkuje sprawdzone oraz wysoko oceniane opony wyróżniające się bezpieczeństwem, wysokimi osiągam i wydajnością. W ofercie znajdują się modele zarówno do aut osobowych, jednośladów, jak i pojazdów użytkowych, w tym samochodów ciężarowych, pojazdów rolniczych, jak i autobusów.
Continental to również zespół specjalistów nieustannie prowadzących badania nad ulepszaniem stosowanych w ogumieniu technologii, możliwościami zwiększania osiągów oraz wytrzymałością ogumienia. To także działanie na rzecz jak najmniejszej ingerencji w środowisko naturalne.
Fabryki opon Continental znajdują się w 53 krajach, gdzie zatrudniają ponad 200 000 pracowników. W opony marki Continental modele swoich aut fabrycznie wyposażają takie marki jak BMW, Ford, Daimler AG, Freightliner Trucks, Honda, General Motors, Koegel, Iveco, Renault, Porsche, Toyota, Volvo, Volkswagen czy Schmitz. W ofercie producenta Continental znajdują się zarówno modele opon letnich, całorocznych, jak i zimowych. Klasa opon oferowanych przez markę Continental to głównie premium, dzięki czemu jest to ogumienie wysokiej jakości, które gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania auta nawet na najbardziej niebezpiecznych drogach. 

Continental WinterContact TS 870 P – charakterystyka

Nowoczesne opony zimowe Continental WinterContact TS 870 P to doskonałe rozwiązanie na zmienne warunki pogodowe występujące zimą. Dzięki unikalnej konstrukcji bieżnika opony doskonale trzymają się nawierzchni i są niezwykle odporne na poślizgi, zwłaszcza podczas wchodzenia w zakręty.
Zastosowanie najnowszych technologii znacznie wydłuża żywotność modelu. Bieżnik ściera się dużo wolniej, a zużycie paliwa w porównaniu do innych podobnych opon jest mniejsze. Wszystko to możliwe jest dzięki zastosowaniu podczas produkcji specjalnej elastycznej matrycy polimerowej z mocnymi łańcuchami polimerowymi.
Konstrukcja opon Continental WinterContact TS 870 P umożliwia zbieranie napotkanego śniegu z nawierzchni, dzięki czemu dochodzi do tarcia, co korzystanie wpływa na stabilność i przyczepność do podłoża. Możliwe jest efektywniejsze hamowanie z zachowaniem krótkiej drogi takiego manewru i dużo lepsze utrzymanie kontroli nad autem. Lamele znajdujące się na bieżniku zostały wydłużone, co pozwala na niemal natychmiastowe odprowadzanie wody i błota z powierzchni opon podczas jazdy. Przed aquaplaningiem skutecznie chronią też precyzyjne rowki hydrodynamiczne.

Dostępne rozmiary opon Continental WinterContact TS 870 P

Wybór opon Continental WinterContact TS 870 P pod kątem dostępnych rozmiarów jest bardzo szeroki. To modele w wersji od 16 do 22 cali, z czego możliwy jest dobór opon o różnych szerokościach i wysokościach profilu. Oferta Continental zróżnicowana jest również pod kątem indeksu nośności i prędkości. Ogumienie Continental WinterContact TS 870 P występuje więc w wersjach, które z powodzeniem dopasować można do większości aut poruszających się po polskich drogach.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!