Data publikacji:

Continental WinterContact TS 870. Charakterystyka opony

Opony Continental WinterContact TS 870 to propozycja zimowych opon samochodowych dla kierowców, którzy preferują pewność i precyzję prowadzenia w trudnych zimowych warunkach. Jest to model, który doskonale radzi sobie na mokrej, zaśnieżonej i oblodzonej drodze. Opony te oferują bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i niesamowity komfort jazdy.
wintercontact ts 870

O producencie Continental

Continental to jeden z największych producentów opon na świecie. Firma została założona w 1872 roku i od tego czasu działa, dostarczając nie tylko ogumienie, ale również inne rozwiązania służące poprawianiu komfortu i bezpieczeństwa kierowców. Marka jako pierwsza na świecie wyprodukowała opony z rzeźbionym bieżnikiem oraz wprowadziła rozwiązanie osadzania opony na feldze. Do tej pory zachwyca konsumentów ciekawymi propozycjami, które poprawiają parametry ogumienia.
Produkuje opony nie tylko do samochodów osobowych, ale również dostawczych, ciężarowych i maszyn rolniczych. Opony Continentalwykorzystywane w samochodach BMW, Forda, Hondy, Porsche, Renault, Toyoty, Volkswagenów i Volvo. Swoją działalność firma rozwija obecnie w 53 krajach. Jej opony regularnie wygrywają testy opon i są chwalone przez użytkowników z całego świata za podstawowe parametry takie jak hamowanie na suchych i mokrych nawierzchniach, bezpieczeństwo czy ochrona środowiska.

Opony Continental Wintercontact TS 870 – opinie użytkowników

Jakie opony zimowe są warte uwagi? Prawie 100% użytkowników poleca opony Continental Wintercontact TS 870. Ogumienie uzyskało bardzo dobre opinie w zakresie hamowania na suchej i mokrej nawierzchni. Kierowcy potwierdzają jej skuteczność na śniegu i błocie pośniegowym, a także pozytywnie oceniają poziom hałasu, jaki generuje model pomimo tego, że jest to opona typowo zimowa, która z założenia jest zawsze głośniejsza, niż opony letnie. Wiele osób twierdzi, że są to najlepsze opony na zimę, z jakimi konsumenci mieli styczność. Zwracają uwagę w szczególności na to, że są:
 • miękkie i wygodne w prowadzeniu, dają poczucie panowania nad pojazdem,
 • doskonale radzą sobie na zakrętach, a także wraz z osobami, które preferują nieco bardziej szalony styl jazdy,
 • słyszalne tylko w czasie opadów atmosferycznych,
 • wyjątkowo estetyczne i mają atrakcyjny wizualnie bieżnik.
Większość użytkowników zdecyduje się na zakup ogumienia ponownie.
Główną myślą producenta było stworzenie najlepiej zbalansowanej opony zimowej w segmencie od 14” do 17”, skierowanej głównie do samochodów klasy średniej i kompaktowej. Czy się udało? Patrząc na opinię licznych użytkowników, Continental przeskoczył postawione przed sobą cele i stworzył produkt, który równie dobrze sprawdza się w większych, mocniejszych autach czy nawet SUV-ach. 
Wiele pozytywnych opinii i liczne wyrażanie chęci nabycia kolejnego modelu to zwieńczenie wszystkich przedstawianych przez producenta parametrów. Model Continental WinterContact TS 870 dostępny jest aż w 64 rozmiarach, stąd pasuje do znacznej części samochodów, które poruszają się po naszych drogac

Charakterystyka opon i wyniki Continental TS 870 w testach opon

Continental Wintercontact TS 870 to opony klasy Premium. Indeks prędkości Continental Wintercontact TS 870 w standardowym rozmiarze (195/65 R15) wynosi 190 km/h, natomiast nośności maksymalnie 615 kg. W zależności od rozmiaru ma indeksy prędkości T,H lub V, a nośności pomiędzy 75 a 98.
Opony posiadają zimową homologację z oznaczeniem 3PMSF. Są przeznaczone do samochodów osobowych i występują w różnych rozmiarach. Producent udziela na nie aż 7 lat gwarancji, co znaczy, że powinny być o wiele bardziej trwałe, niż pozostałe opony dostępne na rynku. Są dostępne w bardzo szerokim wyborze rozmiarów od 175/65 R14 do 225/50 R17 dla opon 14-17 cali. Łącznie znajdziemy je aż w 72 różnych rozmiarach.
Opony były testowane w najróżniejszych warunkach, zatem doskonale sprawdzą się do jazdy nie tylko w typowo miejskich warunkach, na drogach, które są regularnie odśnieżane, ale również w sytuacjach, gdy mieszkamy poza miastem.
W testach AutoBild 2021 uzyskały 1. miejsce. Wygrały również testy Autoexpress. W testach takich jak AutoMotorSport, Autoklubcr, Tuv, AutoBild i Autoexpress zostały wyróżnione za aquaplanning poprzeczny, handling na mokrej i suchej nawierzchni, komfort jazdy, hałas wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Dostrzeżono także to, że dzięki tym oponom można lepiej zadbać o środowisko – zwrócono na to uwagę w testach Tuv, ponieważ Wintercontact TS 870 zwyciężyły w kategorii środowiskowej, dzięki zmniejszonym oporom toczenia i ograniczaniu zużycia opony.
Model przetestowany został przez markę motoryzacyjną, jaką jest TUV. Testy te są niezwykle rygorystyczne, a Continental WinterContact TS 870 poddany został wielu próbom. Według testera model ten jest najlepszy na śniegu, lodzie i mokrej drodze. Dodatkowo zwyciężył w takich kategoriach jak dbanie o środowisko, niski poziom hałasu oraz odporność na zużycie.

Technologie zastosowane w Wintercontact TS 870

Ogumienie powstało jako unowocześniona wersja opon Continental Wintercontact TS 860, które były wielokrotnie nagradzane i szeroko polecane przez użytkowników.
Continental nie daje sobie żadnej taryfy ulgowej, zwłaszcza z zimowymi oponami. Opisywany model jest niezwykle dopracowany i dopasowany do najbardziej wymagających zarówno kierowców, jak i warunków drogowych. Bieżnik zaprojektowano w oparciu o kierunkowy układ klocków i rowków.
Na rzeźbie bieżnika znajduje się pofalowany kanał obwodowy, który stworzony jest z licznych kanalików, które łączą się w centralnej części opony. Taki profil bieżnika pozwala na jeszcze lepsze „wgryzanie się” w pokrywę śniegu, znacznie poprawiając przyczepność, skracając drogę hamowania i ułatwiając ruszanie. Dodatkowo opony zawierają technologie Triple Side, jest to budowa bieżnika tak zwanych „trzech stref”. Rozwiązanie takie gwarantuje pełną kontrolę prowadzenia oraz znacznie skraca drogę hamowania w ekstremalnie trudnych zimowych warunkach i na lodzie.
Opona wykonana jest z innowacyjnej, autorskiej mieszanki gumowej z dodatkiem elastomerów. Specyficzna mieszanka zimowa Continental nosi nazwę Cool Chili Compoud. Jest to termoadaptacyjna guma, która dostosowuje się do panujących warunków i zachowuje swoje parametry w bardzo szerokiej różnicy temperatur. Dodatkowo ogranicza oblepianie się opony śniegiem i skutecznie współpracuje z licznymi lamelami i rowkami, dzięki czemu spod opony skutecznie odprowadzana jest woda i błoto pośniegowe. W oponie wycięto dodatkowe rowki wspomagające Hydro Grooves, które redukują do minimum zjawisko aquaplanningu.
Sama opona wzbogacona została o mieszanki żywicy i elastyczną matrycę, dzięki czemu model ten z jednej strony zachowuje doskonałą przyczepność w wymagających warunkach, a z drugiej ograniczone zostało zużycie i zwiększyła się wytrzymałość, co pozwala pokonać znacznie większe odległości. Konstrukcja i zastosowane rozwiązania pozwoliły ograniczyć emisję hałasu i zredukować opory toczenia. Taki zabieg pozwolił zmniejszyć ilość spalanego paliwa. Właśnie przez te aspekty Continental WinterContact TS 870 wygrały w testach ekologiczności zostająca jednymi z najbardziej przyjaznych środowisku oponami.
Porównując ze sobą zebrane opinie i wyniki testów największych marek motoryzacyjnych oraz działów kontroli jakości marki Continental, udało się stwierdzić, że model WinterContact TS 870 w porównaniu z poprzedniczką posiada:
 • skróconą drogę hamowania o ponad 5%;
 • poprawione prowadzenie na ośnieżonej i śliskiej drodze o około 5%;
 • przedłużoną żywotność i przebieg opony o 7-10%.
Inżynierowie marki Continental tworząc ten model dołożyli wszelkich starań, aby opona ta spełniała największe postawione przed nią wymagania zarówno ze strony kierowców, jak i trudnych warunków pogodowych.

Czy warto kupić Wintercontact TS 870?

Wśród zalet opon Wintercontact TS 870 można wymienić:
 • dbałość o środowisko – oszczędność opony, powolne zużywanie się i brak wzrostu zużycia paliwa w pojeździe,
 • wyjątkową kontrolę nad pojazdem dzięki zastosowaniu technologii TripleSide w odniesieniu do bieżnika oraz rowków Hydro Grooves,
 • generowanie hałasu na poziomie tylko 70 dB, co jest dobrym wynikiem nawet w odniesieniu do opon letnich,
 • trakcję na śniegu, wysokie przebiegi oraz trwałość i komfort jazdy.
Zastanawiając się nad wadami, właściwie trudno znaleźć jakikolwiek minus tego produktu, oprócz nieco wyższej, niż przeciętna ceny. Można jednak się domyślić, że wraz z upływem czasu cena produktu z pewnością będzie maleć. Dodatkowo warto poszukiwać promocji i porównywać ceny opon w wyszukiwarkach. Podsumowując opony Continental Wintercontact TS 870 zdecydowanie warto kupić, ponieważ zapewne okażą się najlepszym ogumieniem, jakie do tej pory się stosowało.
Zdjęcie: Materiały producenta