Data publikacji:

Cooper Discoverer AT3 4S. Dobre opony całoroczne klasy średniej

Każdy kierowca wcześniej czy później staje przed wyborem związanym z zakupem opon do auta. Wśród dostępnych rodzajów znajdują się zarówno modele letnie, zimowe, jak i wielosezonowe, czyli całoroczne. I chociaż na rynku dostępne są zarówno najlepsze pod względem jakości, technologii i zastosowanych materiałów opony klasy premium, jak i najtańsze ogumienie budżetowe wykorzystujące nieco starsze technologie, największym powodzeniem cieszą się opony klasy średniej. Tego typu ogumienie wyróżnia najlepszy stosunek jakości do ceny, co jest często głównym argumentem podczas zakupu. W tej grupie znajdują się również opony całoroczne Cooper Discoverer AT3 4S. Czym się charakteryzują, czy warto je kupić i jakie opinie mają wśród niezależnych instytucji testujących i dotychczasowych użytkowników?
Cooper Discoverer AT3 4S

Czym charakteryzują się opony wielosezonowe?

Wśród wielu kierowców nadal panuje przekonanie, że tylko opony dostosowane do warunków letnich lub zimowych mogą gwarantować bezpieczeństwo i komfort jazdy. Tymczasem dostępne obecnie technologie, zaawansowane badania prowadzone w laboratoriach firm oponiarskich i bogate doświadczenie motoryzacyjne producentów oraz użytkowników pozwalają na stworzenie wysokiej jakości ogumienia całorocznego. Modele te są w stanie doskonale sprawdzić się zarówno podczas jazdy latem na suchych i rozgrzanych nawierzchniach, jak i zimą, gdy trasy są śliskie, pełne błota czy oblodzone.
Dzieje się tak za sprawą charakterystycznej mieszanki, z której produkowane są opony. W modelach całorocznych jest ona nieco bardziej miękka od tej stosowanej w tradycyjnym ogumieniu letnim, a jednocześnie na tyle plastyczna, że doskonale sprawdza się również w warunkach zimowych.
Bieżniki tego typu opon doskonale radzą sobie z odprowadzaniem wody czy śniegu spod kół opon, zapobiegają poślizgom, ale też nie powodują dużych strat paliwa czy głośnej pracy podczas jazdy latem. Ponadto opony wielosezonowe mają jeden kluczowy atut. Nie trzeba wymieniać ich dwa razy do roku ani organizować miejsca do ich przechowywania. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób, które są zabiegane, nie dysponują wolną przestrzenią do przechowywania lub zwyczajnie zdarza im się zapominać o terminowej wymianie. Jakie opony całoroczne kupic? Jednym z modeli opon wielosezonowych, na które warto zwrócić uwagę, jest ogumienie Cooper Discoverer AT3 4S.

Co charakteryzuje markę Cooper na rynku oponiarskim?

Cooper to amerykańska marka oponiarska, której sprzedaż opon na terenie Stanów Zjednoczonych plasuje się na drugim miejscu, biorąc pod uwagę marki niezrzeszone w ramach światowych koncernów (firma zajmuje jednocześnie 7. miejsce na świecie). Od lat 90. marka działa również na rynkach zagranicznych, głównie europejskich.
Cooper jest firmą, która zaczyna budzić coraz większe zainteresowanie potencjalnych klientów, na co wpływ ma wyjątkowo korzystna estetyka niemal wszystkich oferowanych modeli opon, a także ich doskonały stosunek ceny do jakości ogumienia, co charakterystyczne jest dla opon klasy średniej. I to właśnie w tym przedziale produktów specjalizuje się marka Cooper.
Szczególnie wartymi uwagi są opony produkowane przez amerykańską firmę dla aut terenowych, w tym SUV-ów. To nieoficjalna specjalizacja przedsiębiorstwa, która zaczyna w bardzo szybkim tempie zdobywać mnóstwo pozytywnych opinii zarówno wśród klientów, jak i w ocenach testów branżowych. Modele opon od Cooper wyposażone są w solidne i wytrzymałe, stalowe kordy montowane na opasaniu, co wpływa na mniejsze zużycie paliwa i znacznie lepsze właściwości jezdne. Wśród całorocznego ogumienia dostępnego w wielu rozmiarach dostępne są cztery modele, wśród których doskonałymi opiniami cieszą się opony Cooper Discoverer AT3 4S.    

Co wyróżnia opony wielosezonowe Cooper Discoverer AT3 4S?

Całoroczne opony Cooper Discoverer AT3 4S to doskonały przykład na poszukiwanie coraz doskonalszych i nowocześniejszych rozwiązań technologicznych w kwestii przystosowania ogumienia do zróżnicowanych warunków panujących na drodze.
Model Cooper Discoverer AT3 4S to obecnie najbardziej polecany model tej marki m.in. dzięki opracowaniu, opatentowaniu i zastosowaniu w oponach technologii Snow Grove. Dotyczy ona specyficznej rzeźby bieżnika w kształcie piły, dzięki czemu śnieg może być podczas jazdy zatrzymywany w sposób, który nie wpływa ani na stabilizację auta, ani na przyczepność do trudnej nawierzchni. To szczególnie przydatne rozwiązanie w przypadku nagłych zmian warunków pogodowych, kiedy sucha, bezpieczna droga nagle doświadcza wystąpienia np. intensywnej śnieżycy.
Co jeszcze wyróżnia opony wielosezonowe Cooper Discoverer AT3 4S? Opinie kierowców, jak i testerów branżowych zwracają uwagę na szczególnie pogłębione środkowe rowki w bieżniku. To znaczne zmniejszenie ryzyka poślizgu oraz wpływa na wyeliminowanie zjawiska aquaplaningu. Ogumienie Cooper Discoverer AT3 4S wyróżnia się też dopracowaniem wszelkich detali.
Technologia Secure Grip All Terrain to ukłon w stronę aut terenowych oraz dróg pokrytych kamieniami czy żwirem. Dzięki mniejszym rozstawom lameli zmniejsza się ryzyko dostawania się w szczeliny opony różnego rodzaju niewielkich elementów, dzięki czemu nie zmniejsza się poziom stabilności i kontroli nad pojazdem.
Cooper Discoverer AT3 4S to też opony wyposażone w technologię Adaptive Traction, co gwarantuje dostosowywanie się do napotykanej nawierzchni. Produkty od Cooper świetnie sprawdzą się na drogach skalistych, bezdrożach, w górach czy lasach. Dostępne modele to szerokości od 215 do 285 mm i profile o wartościach pomiędzy 45% a 75%. Opony Cooper Discoverer AT3 4S pasują na felg o szerokości od 15 do 22 cali.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!