Data publikacji:

Dunlop SP Winter Sport 3D

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli różnego rodzaju opon zimowych, które wyróżniają się zastosowaniem różnych technologii i rozwiązań. Wśród nich znajduje się ogumienie Dunlop SP Winter Sport 3D, które znajduje się na czołowych miejscach w testach i rankingach niezależnych magazynów i ekspertów branży motoryzacyjnej. Sprawdź, czym charakteryzuje się propozycja od uznanej na świecie marki Dunlop i dlaczego warto wyposażyć auto właśnie w te opony zimowe.
dunlop sp winter sport 3d

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru opon zimowych? 

Jak wybrać najlepsze modele z rankingu opon zimowych? Opony zimowe powinny być idealnie dopasowane pod kątem rozmiaru do posiadanego auta. Każdy model samochodu opatrzony jest informacją co do konkretnej wielkości opon sugerowanych dla danego modelu.
Niezastosowanie się do tych wytycznych może powodować znacznie mniej komfortową jazdę, większe zużycia paliwa, słabszą kontrolę nad autem oraz znacznie większy hałas podczas prowadzenia pojazdu. Niewłaściwy rozmiar opony zmniejsza też poziom panowania nad autem oraz prowadzić może do uszkodzenia niektórych podzespołów i czujników bezpieczeństwa, jak np. ABS.
Istotna podczas wyboru opon zimowych jest również ich klasa. Modele budżetowe to zazwyczaj opcja najtańsza, gdzie zastosowane są nieco starsze technologie i rozwiązania. To idealna opcja dla kierowców używających auta w okresie zimowym sporadycznie, na niedługich dystansach i odśnieżonych drogach.
Klasa średnia to opony reprezentujące doskonałą relację jakości do ceny. Sprawdzą się do zrównoważonej jazdy i sporadycznie dłuższych tras w typowo zimowych warunkach. Osoby jeżdżące dużo lub mieszkające poza obszarami miejskimi, gdzie dojazd nie zawsze ułatwiony jest poprzez regularne odśnieżanie, powinny wyposażyć się w opony klasy premium lub wykonane z zastosowaniem innowacyjnych i przydatnych technologii. Jednym z modeli ogumienia zimowego, które w tym przypadku sprawdzi się idealnie, są opony Dunlop SP Winter Sport 3D. Opinie użytkowników, jak i niezależnych magazynów to potwierdzają.

Dunlop – producent godny zaufania

Historia marki Dunlop sięga roku 1988, kiedy jej założyciel – John Boyd Dunlop – stworzył firmę oponiarską, a jej pierwszym sukcesem było wynalezienie i opatentowanie opony rowerowej pneumatycznej. Od tamtej pory marka nie tylko się rozrasta i zdobywa kolejne rynki, ale też intensywnie pracuje nad wdrażaniem ekologicznych i zarazem innowacyjnych rozwiązań. Dunlop to obecnie jedna z najbardziej cenionych i wiodących firm oponiarskich na świecie, a jej siedziba znajduje się w Akron w Stanach Zjednoczonych. 
Ogumienie produkowane przez Dunlop to opony wysokiej i najwyższej klasy do aut osobowych, samochodów ciężarowych, autobusów, motocykli oraz pojazdów komercyjnych. Dunlop to firma, której produkty znane są z niezwykłej wytrzymałości, świetnej przyczepności oraz stabilności w trudnych warunkach. Ma to zastosowanie m.in. w oponach Dunlop SP Winter Sport 3D.
Wiele kluczowych zjawisk od lat obecnych i znanych w świecie motoryzacji odkrytych i zdefiniowanych zostało właśnie przez Dunlop. Należy do nich m.in. aquaplaning. Wśród autorskich technologii znajduje się np. Touch Technology – system gwarantujący doskonałą przyczepność w trudnych warunkach, czy RunOnFlat, co umożliwia jazdę autem nawet po przebiciu opony.
Ogumienie Dunlop słynie też z wyjątkowego komfortu jazdy ze względu na hałas wewnątrz auta. Jest on średnio o 50% niższy niż w przypadku ogumienia zimowego innych marek, dzięki zastosowaniu w konstrukcji opony wygłuszającej mieszanki na bazie pianki poliuretanowej tłumiącej odgłosy.
Wszystko to powoduje, że Dunlop jest jedną z najchętniej wybieranych firm oponiarskich na całym świecie. Fabrycznie w opony tego producenta wyposażane są modele aut m.in. takich marek jak Aston Martin, Audi, Honda, Alfa Romeo, Mercedes-Benz, Jaguar, Mitsubishi, Nissan, Skoda, Toyota, Porsche czy Seat.

Dunlop SP Winter Sport 3D – charakterystyka

Opony zimowe Dunlop SP Winter Sport 3D to model dedykowany kierowcom preferującym odważną jazdę w typowo zimowych warunkach. Stworzony został specjalnie z myślą o dynamicznej jeździe, sportowym zacięciu i jednocześnie jest gwarancją maksymalnego bezpieczeństwa w stosunku do nieprzewidywalnych warunków, jakie bywają zimą.
Opony zimowe Dunlop SP Winter Sport 3D słyną z doskonałej przyczepności na mokrej nawierzchni i świetnego eliminowania zjawiska aquaplaningu. W ogumieniu zastosowana została też technologia RunOnFlat. System ten zabezpiecza strukturę opony, dzięki czemu po uszkodzeniu lub przebiciu stabilność jazdy autem zostaje utrzymana i można ją bezpiecznie kontynuować.
Na uwagę w ogumieniu Dunlop SP Winter Sport 3D zasługuje również konstrukcja lameli, które są kluczowe w konstrukcji opon zimowych. W przestrzeni barkowej opon proponowanych przez Dunlop zastosowano lamele 3D doskonale przenoszące siły boczne oraz utrzymujące prawidłową trakcję.
Centralna część opon wyposażona jest w lamele o amplitudzie wysokiej (bloki zewnętrzne) oraz niskiej na blokach wewnętrznych. Pierwszy z wymienionych typów gwarantuje niskie opory toczenia oraz świetną przyczepność na śniegu i lodzie. Drugi typ istotnie wpływa na utrzymywanie trakcji w typowo zimowych warunkach.

Technologia i design – Dunlop SP Winter Sport 3D

Opony zimowe Dunlop SP Winter Sport 3D wyposażone są w technologię Dunlop Touch Technology, dzięki której gwarantują perfekcyjne wyczucie drogi, a w konsekwencji precyzyjne prowadzenie auta oraz utrzymanie kontroli nad pojazdem. Na stabilność wpływają też specjalne klocki 3D w strefie barkowej, które łącząc się w jeden pas, świetnie ochraniając opony przed odchyleniami.
Bieżnik opon od Dunlop to struktura wielokątowa, która opiera się na dziesięciu równych promieniach (Multi Radius Tread), co umożliwia równomierny rozkład ciśnienia. Umożliwia to płynne i proste wchodzenie w zakręty oraz niespodziewane zwroty. Czym jeszcze charakteryzują się opony zimowe Dunlop SP Winter Sport 3D? Opinie wskazują, że to model, który wyróżnia się na tle innych doskonałym i sportowym designem, dzięki ochraniaczom felg. Gwarantują one nie tylko ciekawy wygląd, ale zapobiegają też otarciom ogumienia.
Opony zimowe Dunlop SP Winter Sport 3D dostępne są w rozmiarach od 15 do 21 cali. W sumie jest to aż 115 produktów o różnych parametrach oraz indeksach nośności i prędkości, dzięki czemu z łatwością można dopasować ten model do swojego auta.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!