Data modyfikacji:

Fulda Conveo Tour 2

Autor: Łukasz Wulkanista

Bieżnik Conveo Tour 2 (zdjęcie)

Bieżnik opon Fulda Conveo Tour 2

Opony letnie Fulda Conveo Tour 2 - prezentacja modelu, korzyści z posiadania ogumienia klasy medium, informacje o firmie Fulda, cena, wszystkie rozmiary, testy i opinie o Conveo Tour 2, zastosowanie opon letnich, wady i zalety bieżnika symetrycznego oraz charakterystyka etykiety unijnej. Gwarancja na opony - 5 lat od daty produkcji.

  1. Producent
  2. Klasa opon
  3. Oferta (rozmiary + cena)
  4. Opis modelu
  5. Test i opinie
  6. Sezon
  7. Rodzaj bieżnika
  8. Etykieta opony

Opony Fulda

Logo Fulda (zdjęcie)

Jeżeli cenisz optymalne osiągi na suchej i mokrej nawierzchni, preferujesz spokojny styl jazdy, a w wyborze opon kierujesz się korzystną ceną, Fulda to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. To niemiecka marka opon słynąca z niezawodności i najlepszego stosunku jakości do ceny. Firma należy do oponiarskiego giganta – koncernu Goodyear zapewniającego jej dostęp do innowacyjnych technologii i nowoczesnych materiałów. Dzięki temu, jadąc na oponach Fulda możesz czuć się bezpiecznie niezależnie od pogody i rodzaju nawierzchni.

Klasa - średnia. Fulda Conveo Tour 2 to sprawdzone technologie oraz najlepszy stosunek ceny do jakości

Klasa - średnia

Opony klasy średniej to rozwiązanie kompromisowe pomiędzy oponami ekonomicznymi, a modelami klasy premium. Zapewniają zoptymalizowane osiągi na każdej nawierzchni i doskonale sprawdzają się w ruchu miejskim i na trasach, a także gwarantują krótką drogę hamowania i komfort prowadzenia. Z opon klasy średniej zadowoleni będą kierowcy jeżdżący w zróżnicowanych warunkach i preferujący zrównoważony styl jazdy. Najpopularniejsi producenci opon klasy średniej, to: BFGoodrich, Fulda, Nexen, Kumho czy Firestone.

Opis modelu Fulda Conveo Tour 2

Opis opony letniej Fulda Conveo Tour 2 w pigułce. Prezentowany model (jak już wspomniałem) stworzony został z myślą o sezonie letnim. Sam bieżnik ma konstrukcję symetryczną. Producentem modelu Conveo Tour 2 jest marka Fulda, której fabryki zlokalizowane zostały w takich krajach jak Słowenia, RPA, Polska, Turcja czy Francja. Decydując się na wspomniane opony letnie klasy medium otrzymujemy pełną gwarancję producenta (5 lat od daty produkcji).

Test opon letnich Fulda oraz opinie kierowców o oponach Conveo Tour 2

Test opon letnich Fulda

Opinie użytkowników o modelu Conveo Tour 2 firmy Fulda znajdziesz w sekcji komentarzy, na dole strony. Jeżeli użytkowałeś prezentowany model opony, zachęcam do podzielenia się z nami swoimi wrażeniami oraz spostrzeżeniami. Tutaj dodasz opinię na temat opon Fulda Conveo Tour 2.

Test opon Fulda Conveo Tour 2

Klasyfikacja modelu Conveo Tour 2 wg popularnych organizacji:

  • 11 miejsce / ADAC 2019 (215/65 R16)

Ranking opon letnich Fulda

Miejsca opon letnich Fulda w testach oponiarskich:

  • 3 miejsce / GTU 2020 (215/55 R17)
  • 10 miejsce / Auto Bild 2020 (245/45 R18)
  • 11 miejsce / ADAC 2019 (215/65 R16)
  • 6 miejsce / Auto Bild 2019 (225/45 R17)
  • 11 miejsce / Auto Bild 2019 (245/45 R18)
  • 8 miejsce / Auto Bild 2018 (195/65 R15)
  • 11 miejsce / ADAC 2018 (175/65 R14)

Conveo Tour 2 - opony letnie Fulda

Opony letnie

Fulda (Conveo Tour 2) to model należący do grupy opon letnich. Opony letnie dedykowane są warunkom pogodowym, które panują w Polsce od lata do jesieni. Oznacza to, że powinny być montowane wiosną, gdy temperatura przekracza 7°C i zmieniane na zimowe, gdy temperatura jesienią spadnie poniżej tego progu. Zapewniają najlepsze osiągi, najkrótszą drogę hamowania i największy komfort jazdy w sytuacjach pogodowych najczęstszych dla tego sezonu – podczas intensywnych opadów deszczu, na rozgrzanym asfalcie i suchej nawierzchni. Sprawdzają się doskonale zarówno w mieście, jak i na długich trasach.

Jak sprawdza się symetryczny bieżnik w oponach Fulda Conveo Tour 2?

Conveo Tour 2 (Fulda) posiada symetryczną rzeźbę bieżnika. Bieżnik symetryczny to jedna z trzech rzeźb spotykanych na rynku opon. Oprócz omawianej wyróżnia się jeszcze kierunkową i asymetryczną. Bieżnik symetryczny praktycznie nie jest obecnie stosowany (poza starszymi modelami) w oponach osobowych, ponieważ oferuje bardzo przeciętne osiągi na mokrej nawierzchni i przy wyższych prędkościach. Można go za to spotkać w modelach do aut dostawczych i ciężarowych. Bieżnik symetryczny to rzeźba, w której obie połówki mają taki sam kształt.

Etykieta unijna opony

Etykieta unijna na oponach ułatwia szybkie zapoznanie się z podstawowymi osiągami poszczególnych modeli i ich porównanie z innymi. Wyglądem etykieta przypomina te znane ze sprzętu AGD/RTV i informuje o poziomie oporów toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni i hałasu zewnętrznego emitowanego przez opony. Za pierwsze dwa parametry opony mogą otrzymać klasy od A do G (z tym, że D nie jest przyznawana), a za trzeci maksymalnie 3 fale obok których w decybelach przedstawiony jest wynik pomiaru emitowanego hałasu.

Jeżeli chodzi o klasyfikację unijną, opony letnie Fulda Conveo Tour 2 występują w kilku wariantach, wśród których prym wiedzie etykieta C, B, 70dB. Pierwsza litera tzw. labelingu oznacza efektywność paliwową (A-G), druga - ocenę przyczepności na mokrej nawierzchni (A-F), dwie cyfry natomiast określają klasę zewnętrznego hałasu toczenia. Parametry etykiety w danym modelu, na stałe przypisane są do rozmiaru opony (nie ma możliwości wyboru). Pełne zestawienie w tabeli poniżej.

Etykieta opon Fulda Conveo Tour 2
Etykieta Ilość produktów
C, B, 70dB dla 9 rozmiarów
C, C, 70dB dla 6 rozmiarów
E, C, 70dB dla 2 rozmiarów
E, B, 70dB dla 2 rozmiarów
B, E, 71dB dla 1 rozmiaru
E, C, 71dB dla 1 rozmiaru
C, C, 72dB dla 1 rozmiaru

vredestein ultrac pro

Nowa opona letnia Vredestein Ultrac Pro

2024-03-22
Vredestein to holenderska marka specjalizująca się w produkcji opon samochodowych. Produkty Vredestein to najwyższa klasa jakości. Nie bez powodu zaliczane są do tego wąskiego, elitarnego grona opon klasy premium. Vredestein specjalizuje się we wszystkich rodzajach opon samochodowych, od sezonowych aż po całoroczne.
continental sportcontact 7

Opony Continental SportContact 7 – charakterystyka, opinie, testy

2023-12-11
Opony Continental Supersport 7 to najnowocześniejszy model ogumienia zaprezentowany przez niemiecki koncern oponiarski. Jest to produkt najwyższej klasy jakości, klasyfikowany jako UUHP, czyli najwyższa klasa pod względem osiągów i właściwości jezdnych. Jest to flagowy model opon Continental o przeznaczeniu głównie do samochodów sportowych, tuningowanych i elektrycznych. Pozwala na jazdę na najwyższym poziomie, zapewniając rewelacyjną przyczepność i bardzo dobre prowadzenie.
apollo aspire 4G

Opony letnie Apollo Aspire 4G – charakterystyka, opis, testy

2023-07-24
Opony letnie Apollo Aspire 4G - charakterystyka, opis, testy Wybór dobrych opon to gwarancja bezpieczeństwa, komfortu i ciszy w kabinie podczas jazdy. Ogumienie Apollo Aspire 4G to produkt, który poleca ponad 90% kierowców, mających z nimi styczność. Do tego nie da się im odmówić niskiej ceny, dobrej mieszanki gumowej oraz zadowalającego wyboru rozmiarów. Są to opony budzące dość duże zainteresowanie. Dowiedz się, jakie wyniki otrzymały w testach oraz jakie są ich parametry.
austone sp 802

Opony letnie Austone SP 802 – charakterystyka, opis, testy

2023-07-22
Opony letnie Austone SP 802 - charakterystyka, opis, testy Austone to dość rozpoznawalna, zagraniczna marka, która produkuje opony klasy ekonomicznej. W jej asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie, a w niektórych recenzjach wręcz rekomenduje się rezygnację z opon np. segmentu średniego na ich rzecz, pod warunkiem pasującego do tego ogumienia stylu jazdy kierowcy. W dzisiejszym artykule omówimy model Austone SP 802 – jego parametry, dostępne rozmiary czy posiadane certyfikaty. Dowiedz się, czy warto zdecydować się na ogumienie Austone SP 802.
nankang ns2r

Opony Nankang NS-2R – charakterystyka, opinie, testy

2023-07-20
Opony Nankang NS-2R – Charakterystyka, opinie, testy Większość kierowców poszukuje modeli opon, które będą zapewniać doskonałą przyczepność w trudnych warunkach oraz na różnych nawierzchniach. Szczególnie cenionym parametrem jest zachowanie ogumienia podczas jazdy na nierównościach. Tymczasem nieco odmiennymi kryteriami kierować się będą właściciele aut sportowych, którzy preferują dynamiczną jazdę po utwardzonych nawierzchniach. W tym przypadku kluczowym parametrem jest przyczepność, a także osiągi na suchej nawierzchni. Wśród wielu modeli opon dostępnych na rynku motoryzacyjnym znajduje się m.in. propozycja Nankang NS-2R. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej marce, czy klasa ekonomiczna ogumienia to dobry wybór do auta sportowego i jak wypadają w testach i opiniach warianty opon Nankang NS-2R 235 35 r19, Nankang NS-2R 195 50 r15 czy Nankang NS-2R 215 45 r17.
nankang ar 1

Opony Nankang AR-1 – charakterystyka, opinie, testy

2023-07-19
Opony Nankang AR-1 – charakterystyka, opinie, testy Na rynku motoryzacyjnym znajduje się ogromny wybór ogumienia. To nie tylko kwestie rozmiarów i typów opon z podziałem ze względu na sezonowość, ale też różne klasy ogumienia i szeroki wybór producentów. Wśród poszukiwanych produktów znajdują się nie tylko opony przeznaczone do komfortowej jazdy codziennej, ale też ogumienie do jazdy modelami aut sportowych. W takim przypadku niezwykle ważna jest przyczepność do nawierzchni i możliwość uzyskania jak najlepszych osiągów na utwardzonych trasach i torach. Wśród wielu różnych propozycji znajdują się m.in. letnie opony sportowe Nankang AR-1. Sprawdź, czym charakteryzują się takie modele opon jak Nankang AR-1 195 50r15, Nankang AR-1 225 40r18 czy produkty z serii Nankang Sportnex AR 1.