Data publikacji:

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6. Charakterystyka opony 

Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 to model klasy premium z segmentu UHP (UltraHigh Performance). Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, amerykański koncern osiągnął oponę nie tylko o właściwościach jezdnych najwyższej klasy, ale też uzyskał niezwykle uniwersalny model opon. Wspomniane opony są rodzaju ogumienia letniego, jednak parametry, jakimi się cechują, sprawdzą się również na mokrej nawierzchni. Goodyear Eagle F1 Asymmetric to ulepszona konstrukcyjnie i technologicznie opona, która bazowała na równie wychwalanej poprzedniczce. Mimo ogromnego sukcesu poprzedniej generacji i wysoko podniesionej poprzeczki udało się uzyskać jeszcze bardziej udoskonalony egzemplarz. 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric – charakterystyka 

Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric charakteryzują się doskonałymi parametrami jazdy po różnego rodzaju nawierzchniach utwardzonych. Znakomicie spisuje się zarówno podczas jazdy drogami publicznymi, jak i podczas jazdy po torze. Świetna przyczepność na drodze suchej oraz bardzo precyzyjne prowadzenie to niewątpliwe zalety tego modelu. Czy jednak jedyne? Równie dobrze spisuje się podczas jazdy po mokrej nawierzchni. Skuteczność hamowania oraz jakość pokonywania zakrętów zapewniają ogromny komfort i bezpieczeństwo jazdy.  
Zespół Goodyear udoskonalił konstrukcję opony Eagle F1 Asymmetric, dzięki czemu jest ona zdolna do przenoszenia znacznie większych obciążeń generowanych przez pojazdy o dużej mocy silnika. Sprawdzi się ona w szerokiej gamie samochodów, od rodzinnych, luksusowych samochodów osobowych, przez wzmocnione, sportowe pojazdy, aż po SUV-y czy samochody dostawcze.  
Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric posiadają wiele zalet, które czynią je jednymi z najlepszych opon na rynku motoryzacyjnym. Jedną z nich jest adaptacyjny, asymetryczny bieżnik, który dostosowuje się do stylu jazdy, dzięki czemu opony zachowują wysoką wydajność w każdych, nawet mokrych warunkach. Podczas dynamicznej, ekstremalnej jazdy powierzchnia styku opony z nawierzchnią zwiększa się, co daje gwarancję jeszcze lepszej przyczepności podczas szybkiej, dynamicznej jazdy. Skuteczność na mokrych nawierzchniach osiągnięto za sprawą nowego, wzbogaconego systemu żywic i elastomerów.  
Dla codziennych użytkowników tych opon również znajdą się zachęcające aspekty. Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric skonstruowano z myślą o komforcie i ekonomii, a co za tym idzie, obniżono im opory toczenia, co przekłada się na mniejsze spalanie. Z nowoczesnych technologii zastosowano również takie, które sprawiają, że Goodyear Eagle F1 Asymmetric sprawdzą się w pojazdach elektrycznych, pomagając im w pełni wykorzystać potencjał cichego, elektrycznego silnika oraz wydłużyć zasięg podróży. 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric – rozmiary 

Wspomniane opony spotkać można w szerokiej gamie rozmiarowej, jednak tylko w określonych średnicach – 17, 18 i 19-calowych. Najbardziej popularne i cieszące się największym dostępnym wyborem są najmniejsze, 17-calowe opony. Spotkać je można w ponad 20 różnych wymiarach. Mniejsze opony to też niższa cena i bardziej wszechstronne zastosowanie w większej ilości samochodów osobowych, szczególnie kompaktowych, miejskich czy rodzinnych. Producent zapewnia 5 lat gwarancji na swoje produkty, licząc od daty zakupu opony.  

Goodyear Eagle F1 Asymmetric – testy i opinie 

Opony Goodyear Eagle F1 Asymmetric cieszą się bardzo dobrymi opiniami i coraz większą rzeszą nowych użytkowników. Świetnie wypadają w testach jakościowych, zarówno jako model opon letnich, ale też jako model niezwykle przyczepny i pewny podczas jazdy. W teście opon letnich w rozmiarze 245/45 R19, przeprowadzonym przez AutoMotoSport 2022, zajęły najwyższą pozycję, całkowicie deklasując rywali. Poza zajęciem pierwszego miejsca jako jedyne otrzymały ocenę „Wybitne” spośród pozostałych egzemplarzy. 
Zdjęcie: duallogic / Envato Elements