Data modyfikacji:

Goodyear UltraGrip Performance+. Charakterystyka opony zimowej

Jak wybrać dobre opony zimowe? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom kierowców, marka Goodyear stworzyła nowe opony Goodyear UltraGrip Performance+, które cieszą się dużą popularnością wśród kierowców oraz zajmują wysokie pozycje w testach.
goodyear ultragrip performance+
Czym charakteryzują się opony Goodyear UltraGrip Performance+, jakim testom zostały poddane oraz co mówią o nich kierowcy, którzy mieli już okazję testować ten model? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w artykule umieszczonym poniżej.

Goodyear – marka godna zaufania

Firmy oponiarskiej Goodyear z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać, jednak niewiele osób wie, że pełna nazwa tego przedsiębiorstwa to Goodyear Tire and Rubber Company. To amerykańskie przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w produkcji ogumienia do samochodów osobowych, ciężarowych, a także do motocykli oraz na potrzeby przemysłu lotniczego.
Przedsiębiorstwo wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie zostało założone w 1898 roku. W tym roku zaczęto produkować pierwsze wyroby, którymi były opony do rowerów, wozów oraz gumowe podkładki pod podkowy dla koni. Produkty tej marki, przeznaczone na rynek samochodowy, znaleźć można także pod nazwami Dębica, Sava, Dunlop oraz Fulda.
Opony Goodyear cieszą się wśród kierowców dużą popularnością, dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że firma, pod względem wielkości, zajmuje trzecie miejsce. Marka regularnie wzbogaca rynek oponiarski o nowe, ulepszone produkty, do produkcji których wykorzystuje się wysokiej jakości mieszankę gumy.

Goodyear UltraGrip Performance+ – opis

Goodyear UltraGrip Performance+ to opony przeznaczone do jazdy zimą, dlatego ich najważniejszą cechą jest wyjątkowa przyczepność do podłoża, która nie słabnie nawet w bardzo trudnych warunkach. Opony Goodyear UltraGrip Performance+ wyróżniają się połączeniem nowoczesnych technologii produkcji oraz tradycyjnego systemu ułożenia rowków, dzięki czemu opony wyjątkowo szybko odprowadzają nagromadzoną wodę oraz dobrze współpracują z kierowcą nawet podczas jazdy na lodzie lub śniegu.
Opony Goodyear UltraGrip Performance+ mają charakterystyczny bieżnik ułożony kierunkowo, który kształtem przypomina literę V. Dzięki takiemu rozwiązaniu opony podczas jazdy zachowują niezmiennie dobrą przyczepność do podłoża, co niweluje ryzyko utraty trakcji. Dodatkowo wykorzystana przy produkcji opon nowoczesna technologia Winter Grip sprawia, że opony są elastyczne nawet w wyjątkowo niskich temperaturach.
Dodatkowym atutem opon Goodyear UltraGrip Performance+ są dwa szerokie, obrotowe rowki, które zostały umieszczone między strefą centralną a barkami opon, przez co zbierana woda jest niemal natychmiast odprowadzana z powierzchni opony. Całe opony Goodyear UltraGrip Performance+ zostały przez producenta pokryte lamelami, które gwarantują dobrą przyczepność na ośnieżonej i oblodzonej nawierzchni.
Dzięki technologii Traction Protect, która polega na dodaniu do mieszanki gumy odpowiedniej ilości żywicy, opony Goodyear UltraGrip Performance+ zyskały dużą zdolność do powrotu do swojego naturalnego kształtu, a dzięki temu są odporne na odkształcenia.

Jakim testom zostały poddane opony Goodyear UltraGrip Performance+?

Opony Goodyear UltraGrip Performance+ były brane pod uwagę w wielu testach, dzięki temu każdy kierowca może sprawdzić, jak prezentowały się te opony na tle innych, podobnych modeli.
Poniżej umieszczona została lista testów, w których brały udział opony Goodyear UltraGrip Performance+, oraz osiągnięte wyniki:
  • test opon zimowych 225/55 R17 AutoBild 2020 – opony Goodyear UltraGrip Performance+ zajęły pierwsze miejsce i zostały określone jako najlepiej radzące sobie opony na śniegu;
  • test opon zimowych 235/55 R17 ADAC 2020 – w tym teście omawiane opony zajęły drugie miejsce;
  • test opon zimowych 245/45 R18 AutoBild 2020 oraz 225/50 R17 ACE 2020, gdzie zdobyły 3 miejsce.

Goodyear UltraGrip Performance+ – opinie oraz dostępne rozmiary

Opony Goodyear UltraGrip Performance+ zdobywają wiele przychylnych opinii. Na co szczególną uwagę zwracają kierowcy? W opiniach najczęściej powtarza się argument, który mówi, że ten model opon wyjątkowo dobrze radzi sobie z poruszaniem się po śniegu oraz po mokrej nawierzchni. Co więcej, wielu kierowców zwraca także uwagę na cichą pracę opon podczas jazdy oraz na wyjątkowo dobrą kontrolę nad prowadzonym samochodem. Wiele opinii odnosi się także do ceny, która wbrew pozorom nie jest wysoka.
Opony Goodyear UltraGrip Performance+ są dostępne w wielu rozmiarach – od 15” aż do 22”, dlatego właściciel niemal każdego samochodu może znaleźć model idealny dla siebie.
Zdjęcie: Materiały prasowe
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!