Data publikacji:

Hankook Kinergy Eco K425 vs K435

Hankook Tire & Technology to południowokoreański producent opon samochodowych. Opony tej marki reprezentują głównie klasę średnią. Są doskonałym wyborem dla kierowców, którzy szukają możliwie najlepszej jakości i wysokiego poziomu zaawansowania w stosunkowo niskiej cenie. Dziś przedstawimy i porównamy dwa pokrewne modele opon marki Hankook. Będą to Hankook Kinergy Eco K425 oraz Hankook Kinergy Eco2 K435. Są to następujące po sobie generacje opon. Obie bardzo chętnie użytkowane i chwalone od początku produkcji. Pomimo upływu lat modele te równolegle są produkowane i nie wypierają się nawzajem, co świadczy o wysokiej jakości każdego z nich. Przejdźmy do zapoznania się z naszymi modelami.
Hankook Kinergy Eco K425 vs K435

Hankook Kinergy Eco K425

Hankook Kinergy Eco K425 jest oponą letnią, przeznaczoną do użytkowania w samochodach osobowych, głównie w autach rodzinnych, o większej mocy i SUV-ach. Mimo to równie świetnie sprawdzi się w mniejszych, kompaktowych pojazdach. Jest oponą z założenia bardzo energooszczędną, która powstała z myślą o ochronie środowiska. Model Hankook Kinergy Eco K425 jest idealnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy cenią sobie ponadprzeciętne parametry jakości w zadowalająco niskiej cenie. Opony te charakteryzują się obniżonymi oporami toczenia, jak przystało na ekologiczny model. Dodatkowo model jest odporny na ścieranie się bieżnika, a jego rzeźba i konstrukcja bardzo skutecznie tłumią drgania i wyciszają samochód. Hankook Kinergy Eco K425 to opona, która bardzo mocno skupia się na ochronie środowiska i ogranicza szkodliwy wpływ opon na otoczenie. Proekologiczność sprzyja oponom od samego początku – od procesu produkcji, przez cały okres eksploatacji, aż do utylizacji.
Model Hankook Kinergy Eco K425 ma zoptymalizowaną, asymetryczną rzeźbę bieżnika, która została wyposażona w zaawansowany system rowków obwodowych, dzięki którym woda jest skutecznie rozpraszana i usuwana z powierzchni zetknięcia się opon z jezdnią. Spada również ryzyko wystąpienia aquaplaningu, który powoduje chwilową utratę kontroli nad pojazdem, a w konsekwencji niebezpieczeństwo wypadku. Sprawne osuszanie opony z nagromadzających się płynów pozwala na zachowanie bardzo dobrych parametrów przyczepności nawet w niesprzyjających warunkach spowodowanych obfitymi opadami.
Zrównoważone osiągi uzyskano, stosując trzykanałowy rowek, który biegnie przez cały obwód opony. Na swojej drodze spotyka licznie usytuowane, mniejsze nacięcia, z którymi łącząc się i współpracując, stanowią bardzo dobry i skuteczny drenaż. Boczne rowki dodatkowo chronią przed spadkiem osiągów podczas jazdy na mokrej drodze. Hankook Kinergy Eco K425 wyprodukowano z nowoczesnej mieszanki gumowej z dodatkiem krzemionki. Dzięki takiemu połączeniu uzyskano produkt, który świetnie radzi sobie w każdych warunkach i znakomicie adaptuje do panujących dookoła warunków. Dzięki temu opony gwarantują krótką i skuteczną drogę hamowania oraz są bardzo wytrzymałe na zużywanie. Wszystkie dodatki i procesy technologicznie zostały bardzo dokładnie przemyślane i opracowane, dzięki czemu Hankook uzyskał bardzo ekologiczny model opon, który zapewnia bardzo dobre parametry jazdy przez cały okres użytkowania, który jest bardzo długi.
Sprawdź również inne opony Hankook!

Hankook Kinergy Eco2 K435

Hankook Kinergy Eco2 K435 to druga odsłona proekologicznego modelu opon. Reprezentuje dokładnie takie same wartości, czyli troskę o środowisko. Wyróżnia się przedłużonym użytkowaniem, skutecznym tłumieniem drgań i redukowaniem hałasu do minimum. Jest to najlepszy wybór dla kierowców aut kompaktowych i średnich, którzy cenią sobie troskę o otoczenie. Mając na uwadze wielki sukces poprzednika, zespół Hankook udoskonalił i unowocześnił drugą generację tych opon, dając kierowcom odnowiony i odświeżony produkt. Model Hankook Kinergy Eco2 K435 od poprzedniczki różni się delikatnie ulepszonymi parametrami jazdy, a wszystko za sprawą nowocześniejszych technologii użytych do jej wytworzenia, to sprawia, że różnią się też ceną.
Opony Hankook Kinergy Eco2 K435, podobnie jak poprzedni model, posiadają asymetryczny bieżnik, który świetnie dopasowuje się do panujących warunków pogodowych. Zachowuje doskonałe parametry przyczepności zarówno na suchej, jak i mokrej drodze. Na suchych nawierzchniach największą rolę odgrywa żebro centralne, na mokrej za przyczepność odpowiadają głównie szerokie bloki boczne bieżnika. Niejednorodny wzór opony poprawia sztywność i zwiększa precyzję prowadzenia.
Hankook Kinergy Eco2 K435 również ma trzykanałowy rowek centralny, który łączy się z zewnętrznymi kanalikami. Taki drenaż jest nastawiony na skuteczne usuwanie wody spod kół zarówno w kierunku wzdłużnym, jak i bocznym opony. Zintegrowany system rowków i kanalików bardzo sprawnie i skutecznie usuwa zbierające się płyny, zapewniając tym samym bardzo wysoki poziom przyczepności i krótką drogę hamowania na mokrej drodze.
Zastosowana do wytworzenia opony mieszanka gumowa nie została wzbogacona tylko o krzemionkę, jak w przypadku poprzednika. Ten model dodatkowo w swoim składzie ma silikon. Efekty tego połączenia bardzo dobrze widać podczas deszczu. Połączenie to bardzo skutecznie usuwa wodę i powoduje, że opona doskonale przylega do drogi. Dzięki temu nawet nagłe, awaryjne hamowanie jest skuteczne i krótkie. Udoskonalona mieszanka gumowa jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i wycieranie. Ma także obniżone opory toczenia, co czyni model Hankook Kinergy Eco2 K435 jeszcze bardziej ekologicznym.

Hankook Kinergy Eco K425 vs Hankook Kinergy Eco2 K435 – porównanie

Opony z rodziny Hankook Kinergy Eco nieznacznie się od siebie różnią na korzyść nowszego modelu. Wynika to głównie z rozwoju technologicznego firmy i nowych, opracowanych procesów wytwarzania. Pierwszy z modeli pojawił się na rynku przed 2012 rokiem, drugi po 2018 roku. To wpływa w największej mierze na jakość obu tych rodzajów opon. Mimo to oba produkty cechują się bardzo dobrymi parametrami i wysoką jakością pomimo upływu lat. Pierwsza generacja jest tańsza, więc bardziej przykuje uwagę kierowców, którym zależy na oszczędności. Druga zaś zaoferuje lepsze parametry jazdy, szczególnie na mokrej drodze, oraz przekona do siebie tych kierowców, którzy lubią nowości.
Zdjęcie: Envato Elements