Opony Hankook

Marka Hankook to koreański producent opon samochodowych, który specjalizuje się w wytwarzaniu ogumienia klasy średniej i premium. Uznać ją można za oponiarskiego giganta, który jest jedną z młodszych firm na rynku motoryzacyjnym. Swoją przygodę z produkcją opon koreański Hankook rozpoczął dopiero w latach dwudziestych ubiegłego wieku, kiedy po wojnie w Korei panowała rewolucja przemysłowa. Pomimo mniejszego od pozostałych koncernów doświadczenia opony tej marki podbijają cały świat. Obecnie Hankook specjalizuje się w wytwarzaniu opon przeznaczonych do samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych oraz SUV-ów oraz z napędem 4x4. Przeznaczony jest głównie dla kierowców, którzy większość czasu poruszają się po miejskich drogach, jednak fani sportowej jazdy czy dalekich podróży również znajdą coś dla siebie.

Marka Hankook jest specjalistą w produkcji opon przeznaczonych do jazdy w deszczu. Ich produkty doskonale radzą sobie na mokrej nawierzchni, zachowując odpowiednią przyczepność i redukując do minimum występowanie zjawiska aquaplaningu. Hankook w swojej ofercie ma aż 50 modeli opon o przeznaczeniu letnim, zimowym oraz całorocznym. Wyróżniają się one nie tylko bardzo dobrymi parametrami przyczepności i bezpieczeństwa, ale również bardzo korzystną ceną. Oponie o koreańskim gigancie są pozytywne, a wyniki i rankingi testów przeprowadzanych przez największe stowarzyszenia motoryzacyjne zadowalające. Koncern cieszy się ogromnym zaufaniem wśród klientów i specjalistów z dziedziny motoryzacji, co widać po wyposażaniu modeli takich marek jak Audi, czy BMW w opony koreańskiego Hankooka.

Opony marki Hankook, do jakich pojazdów szukać?

Opony Hankook to pewna jakość, na którą zdecydowanie warto postawić. Jest to 7 co do wielkości marka produkująca opony samochodowe na świecie. Możliwe jest nabycie opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, SUV-ów, oraz autobusów. Oznacza to, że te opony mogą nabyć przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni. Aby dowiedzieć się, czym produkty tej firmy się tak wyróżniają na tle innych marek, wystarczy poczytać dostępne w internecie opinie.

Opony marki Hankook posiadają potężną ilość zadowolonych klientów. Jedna z nich, pochodząca od klienta mieszkającego w górach, mówi o dużej trwałości, oraz przyczepności w trudnych warunkach. Opisany został przykład zachowania się samochodu na mokrej, oraz suchej powierzchni, głębokim śniegu i lodzie. Nabywca opon Hankook zwraca szczególną uwagę na znaczącą różnicę w jakości, w porównaniu do innych firm produkujących opony. Podobnych tego typu opinii, można znaleźć pełno w internecie. Niektórzy klienci, dopiero zaczęli z tych opon korzystać, inni są z nich zadowoleni już od kilku lat. Warto samemu zapoznać się z dostępną ofertą tytułowych produktów, chociażby na stronie Ceneo.pl

Jakie opony są najpopularniejsze?

Opony Hankook są tworzone dla wielu różnych pojazdów, ale również na odpowiednie pory roku. Warto przyjrzeć się najpopularniejszym egzemplarzom opon letnich, zimowych, oraz całorocznych.

Hankook Ventus Prime 4 K135

Hankook Ventus Prime 4 K135 to kolejna już odsłona opon pochodzących z popularnej już rodziny ogumienia koreańskiego giganta. Jest to godny następca poprzednich generacji oraz reprezentant klasy premium. Poprzednie modele cieszyły się bardzo dobrymi parametrami i wielkim uznaniem wśród kierowców, jednak Hankook postanowił je jeszcze bardziej udoskonalić, dając nam czwartą odsłonę tego modelu. Zmieniono przede wszystkim rzeźbę bieżnika, która znacznie lepiej dopasowuje się do otoczenia w wysokich, letnich temperaturach. Daje to możliwość na szybsze i skuteczniejsze hamowanie oraz większą precyzję podczas wykonywania manewrów. 

Nowoczesna mieszanka w połączeniu z bieżnikiem skutecznie osusza oponę z nagromadzającej się w deszczu wody. Dodatkowo zabezpiecza opony przed nierównomiernym zużywaniem się bieżnika oraz zwiększa wytrzymałość opony. Konstrukcyjnie ograniczono również opory toczenia, co w połączeniu z większą wytrzymałością znacznie poprawiło ekonomiczność i ekologiczność tego modelu.

Hankook Winter iCept RS3

Hankook Winter iCept RS3 to doskonałej jakości opona zimowa, która zapewnia bardzo wysoki poziom przyczepności i bezpieczeństwa podczas zimowej jazdy po zaśnieżonych oraz skutych lodem nawierzchniach. Jest to doskonały model dla kierowców szukających bardzo wytrzymałych i pewnych opon, które poradzą sobie nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach. Dobra przyczepność i odprowadzanie wody i błota pośniegowego to sprawa głębokich rowków bieżnika, dzięki którym opony odpowiednio przylegają do nawierzchni. 

Mieszanka gumowa opon Hankook Winter iCept RS3 wzbogacona została o naturalne składniki, które zapewniają jej odpowiednią elastyczność w bardzo szerokim zakresie temperatur. Model bardzo dobrze tłumi drgania i redukuje powstały podczas jazdy hałas, co bezpośrednio przekłada się na komfort podróżowania. Opony są bardzo trwałe i odporne na ścieranie, dzięki czemu zapewniają dłuższy okres użytkowania.

Autor: Marcin Krawczyk