Data modyfikacji:

Hankook Ventus S1 evo3 K127

Autor: Łukasz Wulkanista

Opony Hankook cieszą się dużym uznaniem w świecie sportów motorowych. Jednak południowokoreańska firma wprowadzając na rynek takie modele, jak Ventus S1 evo3 (K127) udowadnia, że największe zalety swojego ogumienia potrafi przenieść także na zwykłe drogi.

Marka Hankook powstała w Korei Południowej w 1941 roku. W tym czasie przeszła długą drogę od aspirującego producenta do jednego z najważniejszych wytwórców opon, który współpracuje z najlepszymi koncernami samochodowymi. Oficjalny partner DTM (czyli największego wyścigu samochodowego na świecie) słynie z wysokich standardów jakości oraz dużych nakładów przeznaczanych w technologię.

Firma dysponuje siecią najnowocześniejszych centrów rozwojowo-badawczych (w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Chinach i Niemczech), a w planach ma otwarcie Centralnego Instytutu Badawczego, który w założeniu jeszcze zintensyfikuje rozwój. Co ważne, przy tym wszystkim Koreańczycy nie zapominają o ekologii, w swoich produktach uwzględniając najbardziej restrykcyjne normy środowiskowe.

Zdjęcie poglądowe modelu Ventus S1 evo3 K127 firmy Hankook
Kliknij na miniaturkę, aby powiększyć zdjęcie

Spis treści

 1. Technologia
 2. Oferta
 3. Wyniki w testach opon
 4. Opis modelu
 5. Porównanie do poprzednika
 6. Bieżnik
 7. Etykieta
 8. Gwarancja
 9. Opinie kierowców
 10. Podsumowanie

Technologia oraz zastosowane rozwiązania

We wspomnianych centrach badawczych Hankook rozwija swoje autorskie technologie, wszystkie opony tworząc na podstawie koncepcji technologii "Control", której celem jest najwyższy poziom integracji między kierowcą, samochodem i drogą w każdych warunkach.

Technologia "Control" skupia się na czterech obszarach: Performance - maksymalizacja osiągów przez poprawę trwałości dla najlepszych warunków prowadzenia, Safety - bezpieczeństwo rozumiane jako pełna kontrola nad samochodem nawet przy ekstremalnej pogodzie, Comfort - optymalne prowadzenie i komfort jazdy za sprawą dopracowanej amortyzacji, zmniejszonego poziomu emisji hałasu oraz drgań, Environment - zmniejszenie emisji dwutlenku węgla oraz spalania paliwa.Oferta / Lista produktów

Zestawienie dostępnych wariantów opisywanego modelu opon letnich Ventus S1 evo3 marki Hankook. Poza rozmiarem w tabeli poniżej znaleźć można informację o wzmocnieniu opony (XL), indeks nośności, prędkości oraz oceny na etykiecie unijnej.

Test opon Ventus S1 evo3 (K127)

wyniki-testu-opon

Rzecz z testami ma się podobnie jak z opiniami - póki co mamy do czynienia jedynie z jednym niezależnym testem - przeprowadzonym przez uznany periodyk Auto Bild, w którym to model zajął trzecie miejsce, otrzymując przy tym notę wzorową.

Model Ventus S1 evo3 od Hankooka z asymetrycznym bieżnikiem na felgi 17-22

Hankook Ventus S1 evo3 (K127) to letnia opona z półki premium przeznaczona dla najszybszych samochodów osobowych. Model powstał w oparciu o filozofię, której fundamenty to wysokie osiągi, bezpieczeństwo i komfort. Szeroka gama modeli obejmuje średnice od 17 do 22’’, a każdy z nich zachowuje swoje właściwości nawet przy 300 km/h (indeks prędkości Y), co w jasny sposób definiuje, jak typ aut najbardziej skorzysta na tym ogumieniu.

Co się zmieniło w porównaniu od poprzednika?

Porównanie do poprzednika

Prezentowany model to następca bieżnika Ventus S1 evo2 K117. Co zmieniło się w porównaniu do poprzednika? Nacisk na technologie widać przede wszystkim w strukturze, jaką może się poszczycić Ventus S1 evo3. Innowacyjna mieszanka gumowa Aqua Pine tworzona jest na bazie żywic drzew iglastych i olei roślinnych. Takie rozwiązanie zapewnia stabilny kształt bieżnika, który nie odkształca się, zapewniając doskonałe sterowanie na mokrej nawierzchni.

Opasanie mocnym drutem stalowym oraz włóknami aramidowymi o podwójnej strukturze to z kolei zwiększona wytrzymałość, trwałość, które przekładają się na komfort jazdy i poprawę zachowania przy ruszaniu i początkowym przyśpieszaniu. Producent zastosował również wzmocnione połączenie z obręczą, uniemożliwiające oponie oderwanie od felgi nawet przy gwałtownym starcie.Bieżnik modelu S1 evo3 K127

Na równie wysokim poziomie zaawansowania, co struktura jest bieżnik. Asymetryczny wzór znacznie różni się w poszczególnych częściach opony, a to gwarantuje się znakomite osiągi zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Zewnętrzna część ogumienia charakteryzuje się liczbą klocków zoptymalizowaną pod kątem minimalizacji hałasu oraz najlepszej sterowności na suchej jezdni.

W kontekście zachowania w takich warunkach, należy także wspomnieć o wzmocnionym włóknem aramidowym żebrze barkowym, które jest szerokie i sztywne tam, gdzie koncentrują się największe siły działające na oponę. Z kolei centralna część opony to duża liczba wewnętrznych klocków, które zapewniają doskonałe odprowadzanie wody, co przekłada się na przyczepność na mokrej drodze i eliminację zagrożenia aquaplaningiem. Zwłaszcza że uzupełnione są zazębiającymi się rowkami, co oznacza jeszcze więcej sterowności przy jeździe w deszczu.

Etykieta unijna. Oszczędność paliwa oraz bardzo krótka droga hamowania na mokrym.

Opony wspaniale spisują się w trudnych warunkach, czego dowodem jest kategoria A zachowania podczas hamowania na mokrej nawierzchni (jedynie dwa modele posiadają kategorię B). Również opory toczenia utrzymują się na bardzo niskim poziomie - w większości przypadków mamy do czynienia z kategorią C (kilku oponom przyznano klasę E). W przypadku opon klasy UHP (Ultra High Performance, czyli dedykowanych autom o większej mocy silnika) jest bardzo dobrym wynikiem i przekłada się na mniejsze spalanie. Natomiast poziom emisji hałasu kształtuje się na poziomie 68-75 dB.

Gwarancja na opony letnie Hankook

Co ciekawe, gwarancja udzielana przez Hankook nie ma terminu ważności. Odnośnym wskaźnikiem jest za to osiągnięcie minimalnej dopuszczalnej głębokości rowków bieżnika, czyli 1,6 mm. Obejmuje ona wszystkie wady powstałe z przyczyn tkwiących w oponie, tzn. błędów materiałowych oraz konstrukcyjnych.

Opinie o oponach Hankook Ventus S1 evo3

Najnowszy model z rodziny Hankook nie doczekał się jeszcze zbyt wielu opinii na polskich oraz światowych forach. Pierwsze głosy jednak opiewają doskonałość techniczną tego modelu i plasują go wśród najlepszych opon z kategorii UHP. Szczególnie imponująco prezentuje się przyczepność. Użytkownicy zwracają również uwagę na cenę.

Podsumowanie czyli dlaczego warto kupić Hanokook S1 evo3 K127 jako opony letnie?

Jeżeli uważacie, że najnowocześniejsza technologia powinna wam towarzyszyć przy każdym przejechanym kilometrze, Hankook Ventus S1 evo3 to wybór idealny. Dopracowane w każdym calu ogumienie oddaje w Wasze ręce pełną kontrolę, umożliwiając bezpieczną i pewną jazdę nawet przy bardzo dużych prędkościach. Do tego praktycznie wyeliminowane ryzyko aquaplaningu oraz najlepsze tradycje przeniesione wprost ze sportów motorowych. Jeżeli nie poszukujecie przy tym budżetowych rozwiązań, koreańska marka z pewnością sprosta Waszym oczekiwaniom.

Nazwa modelu S1 evo3 na boku opony

Inne nazwy:

W przypadku prezentowanego modelu opon letnich ilość kombinacji zapisu nazwy bieżnika jest szczególnie duża. Poniższe przykłady dotyczą formy zapisu członów („S1”, "evo3" oraz „K127”) łącznie, rozdzielnie oraz w różnej kolejności. W efekcie otrzymujemy następujące warianty:

 • Hanokook evo3 S1 (pominięcie "K127" oraz "Ventus")
 • Hanokook Ventus S1 evo3 (j.w. tylko "K127")
 • Hanokook Ventus evo3 K127 (j.w. "S1")
 • Hanokook S1 evo 3 (rozłączna pisownia "evo" i "3")
 • Hanokook Ventus S1 evo3 K-127 (myślnik w "K127")
 • Hanokook Ventus S1evo3 (zapis widoczny na boku opony)
 • Hanokook S1 evo 3 K127 (pełna nazwa ze spacją w "evo3")
 • Hanokook Ventus S1 evo 3 (najpopularniejsza forma)
 • Hanokook S1 evo3 K127 (usunięcie prefiksu "Ventus")
 • Hanokook Ventus S1 evo3 (K127) (kod modelu w nawiasie)
 • Hanokook Ventus evo3 (jeden z najkrótszych zapisów)Zobacz również:

marki opon ranking

Najlepsze marki opon. Ranking Wulkanisty

2023-02-01
Co roku największe serwisy motoryzacyjne testują setki modeli opon, aby wybrać ich zdaniem najlepszy egzemplarz. Spośród wszystkich rodzajów ogumienia wyróżniamy trzy główne rodzaje, które charakteryzują przystosowanie opon. Są to opony letnie, zimowe i całoroczne. Przeglądając rankingi najlepszych modeli zauważyć można, że czołówka jest bardzo ciasna, lecz w każdym z podanych przed chwilą rodzajów opon powtarzają się ci sami producenci. Świadczy to o ich jakości i popularności. Dziś przedstawimy naszym zdaniem najlepsze marki opon w oparciu i analizowane rankingi i doświadczenie, dzieląc producentów zgodnie z przeznaczeniem i rodzajem ogumienia.
michelin city grip 2

Opony motocyklowe Michelin City Grip 2

2023-01-28
Michelin City Grip 2 to druga generacja popularnej serii miejskich opon bezdętkowych, przeznaczonych głównie do motocykli miejskich, a przede wszystkim skuterów. Opony te świetnie radzą sobie na każdym rodzaju nawierzchni, dlatego model ten sprawdzi się nie tylko w miejskich uliczkach, ale też poza jego obszarem. Rozwiązania technologiczne pozwalają bezpiecznie, a zarazem dynamicznie poruszać się zarówno po asfaltowych, utwardzonych drogach, jak i bardziej wymagających podmiejskich szlakach. Opony Michelin City Grip 2 skonstruowane zostały tak, aby doskonale sprawdzały się w każdych, nawet najbardziej skrajnych warunkach pogodowych.
uniroyal rainsport 5

Uniroyal Rainsport 5 vs 3. Którą oponę znanego producenta wybrać?

2023-01-26
Uniroyal to pochodząca z Belgii czołowa marka opon samochodowych, specjalizująca się głównie w klasie średniej. Najlepsze osiągnięcia posiada w modelach letnich, których charakterystyczną cechą jest przede wszystkim dobra sterowność i przyczepność podczas deszczu. Dziś porównamy ze sobą dwa czołowe modele opon letnich Uniroyal, które dominują wśród opon letnich średniej klasy z przeznaczeniem na deszczowe podróże.
michelin pilot sport

Czym się charakteryzują opony Michelin Pilot Street?

2023-01-25
Opona motocyklowa Michelin Pilot Street, jak sama jej nazwa sugeruje, powstała z myślą o bezpiecznej i komfortowej jeździe w miejskich warunkach. Jest to reprezentant letniego, bezdętkowego ogumienia, które sprawdzi się przede wszystkim w motocyklach szosowych i typu sportowo-turystycznego, które nie cechują się wysoką mocą. Opony Michelin Pilot Street wyprodukowane zostały z nowoczesnej, solidnej mieszanki krzemionkowej, która jest niezwykle odporna na ścieranie i mechaniczne uszkodzenia, co jest niezwykle istotne podczas jazdy po miejskich, wąskich uliczkach. Wysokie możliwości jezdne tego modelu uzyskano poprzez połączenie innowacyjnej rzeźby bieżnika i wspomnianej wytrzymałej mieszanki.
pirelli diablo rosso corsa

Pirelli Diablo Rosso Corsa. Propozycja opon motocyklowych od Pirelli

2023-01-21
Opony motocyklowe Pirelli Diablo Rosso Corsa to model, który przypadnie do gustu każdemu amatorowi szybkiej, sportowej jazdy na motocyklu. Decydując się na to rozwiązanie na pewno nie zabraknie wrażeń związanych z jazdą motorem. Opony przeznaczone są głównie na utwardzone, asfaltowe drogi, a nawet tory sportowe.
roadstone eurovis hp02

Roadstone Eurovis HP02. Charakterystyka opony letniej

2023-01-15
W oponach letnich największą rolę odgrywa wzór rzeźby bieżnika, ich precyzyjność kierowania, skuteczność odprowadzania wody z powierzchni styku, a także przyczepność na suchej i mokrej drodze. W taki sam sposób ocenione zostały opony Roadstone Eurovis HP02. Jest to produkt pochodzący z Korei Południowej, wywodzący się z zachodniego giganta, jakim jest Nexen Tires. Przez wiele lat marka ta wypracowała różnorodne rozwiązania technologiczne, stale poprawiając jakość ich opon.