Data modyfikacji:

Imperial All Season Driver. Testy, opinie kierowców

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju opon, a firmy je produkujące prześcigają się w wymienianiu i zachwalaniu ich poszczególnych parametrów i właściwości. Chociaż wiele modeli wyróżnia się podobnymi cechami oraz zaletami, przychodzi w końcu moment, kiedy podjąć trzeba ostateczną decyzję i wybrać ogumienie do własnego auta. Jedną z propozycji są opony Imperial All Season Driver, które cieszą się ogólnym powodzeniem i bardzo pozytywnymi opiniami. Czym charakteryzuje się to ogumienie, jakie modele dostępne są na rynku i czy warto zainwestować w tego typu rozwiązanie? Sprawdź, co do zaoferowania mają opony Imperial All Season Driver.
Imperial All Season Driver

Czy opony całoroczne to dobry wybór?

Wiele osób wciąż ma obawy w związku z zakupem opon wielosezonowych, ponieważ panuje przekonanie, że tego typu opony nie są odpowiednie ani na lato, ani na zimę. To myślenie jest błędne, ponieważ ogumienie całoroczne znacznie różni się od modeli opon letnich oraz zimowych.
Przede wszystkim modele wielosezonowe skonstruowane są ze specjalnej mieszanko gumowej, które doskonale przystosowuje się do panujących warunków na drodze oraz zmiennych temperatur. Struktura opon nie jest ani zbyt miękka, ani za twarda, dzięki czemu zapewnia bezpieczną i komfortową jazdę latem, jak i dobrą przyczepność oraz stabilność w okresie zimowym.
Opony całoroczne to doskonała opcja dla osób, które mają też problem z przechowywaniem opon sezonowych. Brak konieczności wymiany ogumienia dwa razy w roku pozwala również zaoszczędzić dane kwoty i nie martwić się pogodą, która zwłaszcza jesienią potrafi zaskoczyć. 
Ogumienie wielosezonowe będzie idealnym wyborem dla kierowców, którzy jeżdżą w sposób umiarkowany, raczej na niezbyt długich trasach. Takie opony sprawdzą się w przypadku większości kierowców, którzy zazwyczaj korzystają z auta podczas dojazdów do pracy, jeżdżą między niezbyt oddalonymi od siebie miastami i poruszają się zimą raczej po drogach zadbanych.
Jedną z propozycji opon wielosezonowych o dobrych ocenach jest model Imperial All Season Driver. Testy przeprowadzane przez niezależne instytucje i magazyny branżowe to potwierdzają. 

Imperial – belgijska marka produkowana w Azji

Imperial to marka własna znanej belgijskiej firmy oponiarskiej Deldo. Jest stosunkowo młoda, ponieważ jej początki sięgają 2011 roku. Jednak dzięki ogromnej sieci dystrybucyjnej, inwestycji w nowoczesne rozwiązania, technologie oraz badania, Imperial zyskuje z roku na rok coraz większe grono zwolenników i zadowolonych, powracających klientów. Wszystkie opony Imperial produkowane są w South China Tire.
Imperial oferuje obecnie 250 rozmiarów opon w wielu różnych wariantach, dzięki czemu z łatwością dopasować je można do aut osobowych, z napędem na cztery koła, SUV-ów czy modeli dostawczych. Tym, co wyróżnia markę Imperial, jest bardzo dobra jakość oferowanego ogumienia w stosunku do jego ceny, która jest niższa niż modele konkurencyjne o podobnych osiągach.
Poza tym Imperial nie zwalnia i co roku wprowadza coraz więcej udogodnień i technologii, dzięki czemu poszczególne modele plasują się w niezależnych rankingach coraz wyżej, niejednokrotnie przewyższając opony z klas wyższych. Tak jest chociażby w przypadku modelu opon wielosezonowych Imperial All Season Driver.

Imperial All Season Driver – jakie to opony?

All Season Driver to jeden z modeli całorocznych oferowanych przez znaną markę Imperial. Jest to firma, która swoje hale produkcyjne ma w Chinach i tam też powstają wszystkie oferowane w sprzedaży modele. Właścicielem marki Imperial jest sieć hurtowni Deldo, której siedziba znajduje się w Belgii i zajmuje się ona sprzedażą różnego rodzaju opon. Opony Imperial All Season Driver to ogumienie, które zakwalifikować można do segmentu budżetowego, zatem są to produkty dobrej jakości i dostępne zarazem w korzystnej, dobrej cenie.
Deldo, jako jedna z największych hurtowni opon funkcjonujących na terenie Europy, posiada w swojej ofercie niemal wszystkie uznane modele opon różnych producentów. Fakt, że wśród nich znajduje się również ogumienie Imperial All Season Driver, zdecydowanie przemawia na korzyść tych produktów i powoduje, że stają się one opcją wartą rozważenia podczas zakupu.
Warto podkreślić, że opony Imperial to prywatna, własna marka Deldo, co powoduje, że jest to produkt szczególnie kontrolowany i regularnie badany na wszystkich etapach produkcji, co stanowi gwarancję dobrej jakości i bezpieczeństwa opon Imperial All Season Driver. Opinie zadowolonych klientów tylko to potwierdzają.

Opony całoroczne Imperial All Season Driver – charakterystyka

Opony wielosezonowe Imperial All Season Driver zaliczane są do klasy ekonomicznej i faktycznie oferują bardzo dobrą jakość wykonania w stosunku do bardzo atrakcyjnej ceny, co czyni ten model poważnym konkurentem dla innych znanych marek.
W przypadku ogumienia Imperial All Season Driver opinie skupiają się głównie na doskonałym przystosowaniu produktu zarówno co do jazdy na rozgrzanym asfalcie, jak i podczas minusowych temperatur na nawierzchni oblodzonej. Nie inaczej ogumienie to wypada w testach, dzięki czemu potencjalny klient zyskuje pewność, że Imperial All Season Driver to sprawdzony i bardzo dobry produkt do użytku całorocznego.
W oponach wielosezonowych Imperial All Season Driver na uwagę zasługuje konstrukcja bieżnika oraz struktura lameli. W tym modelu zostały one dopracowane w sposób bardzo szczegółowy, o czym świadczy nie tylko ich zagęszczenie, ale i forma. Rowki doskonale współgrają z użebrowaniem ogumienia, dzięki czemu auto zyskuje bardzo dobrą stabilność oraz przyczepność w każdych, nawet ekstremalnych warunkach.
Na uwagę zasługuje również wysoka efektywność odprowadzania błota i wody oraz stosunkowo wysoka odporność na zjawisko aquaplaningu. Zostało to osiągnięte za sprawą zastosowania wyjątkowo szerokich rowków w oponach Imperial All Season Driver. Testy przeprowadzane przez ośrodki badawcze to potwierdzają. To również znakomite przystosowywanie się do napotkanego rodzaju nawierzchni, dzięki czemu jazda staje się jeszcze bezpieczniejsza i stabilniejsza.

Opony Imperial All Season Driver – opinie i rodzaje

Jakie opony caloroczne wybrać? Opony Imperial All Season Driver dostępne są w sprzedaży w wielu różnych rodzajach. To kilkadziesiąt rozmiarów ogumienia o najpopularniejszych i najczęściej używanych średnicach od 14 do 19 cali. Daje to możliwość dopasowania opon Imperial do niemal wszystkich występujących na rynku aut miejskich, a także SUV-ów.
Imperial proponuje zmotoryzowanym zarówno wiele rodzajów opon letnich, zimowych, jak i uniwersalnych, do których zaliczyć można właśnie opony całoroczne Imperial All Season Driver. Opinie pozytywne dotyczą zarówno tego modelu, jak i pozostałych opcji Imperial dedykowanych do jazdy przez cały rok. Obok All Season Driver są to Imperial Ecodriver 4S oraz Imperial All Season VAN Driver dedykowane autom dostawczym.

Kiedy opony Imperial All Season Driver to rozwiązanie idealne?

Opony całoroczne niezależnie od modelu i marki mają jedną podstawową zaletę: nie wymagają wymiany ani na zimę, ani na lato. To świetne udogodnienie dla wielu osób, które na co dzień są zabiegane i zapracowane oraz zwyczajnie zapominają przy zmianie roku o tej istotnej zamianie. Dzięki oponom całorocznym nie trzeba się już martwić o podobne kwestie, dzięki czemu bezpieczeństwo i wygodna jazdy możliwe są do utrzymania na właściwym poziomie przez cały rok.
Przy zmianach pogody, spadkach temperatury czy też pojawianiu się na drogach śniegu, odpowiednie ogumienie to podstawa. Często też zdarza się, że pierwszy śnieg lub mrozy nadchodzą znienacka, a warunki do jazdy ulegają diametralnej zmianie. Kluczowe jest wówczas właściwe przystosowanie ogumienia do panujących realiów.
Opony Imperial All Season Driver umożliwiają idealne dostosowanie do zmieniających się czynników pogodowych, dzięki czemu odpowiednio zabezpieczają zarówno auto przed poślizgiem i kolizją, jak i pasażera przed narażeniem na sytuację niebezpieczną lub nawet zagrażającą życiu.  

W jaki bieżnik wyposażone są opony Imperial All Season Driver?

Model całorocznych opon Imperial All Season Driver wyposażony został w specjalnie opracowany bieżnik, w którym zastosowano rzeźbę kierunkową z układem rowków w kształcie litery V. Ten charakterystyczny wzór gwarantuje skuteczne i szybkie usuwanie śniegu, błota i wody spod kół podczas jazdy, minimalizując ryzyko poślizgu i zwiększając tym samym stabilność i przyczepność auta do podłoża. Dzięki temu jazda jest bezpieczna zarówno podczas deszczowego lata, jak i po błocie pośniegowym.
Środkowa część opony wyposażona została w tzw. bloki bieżnika. W tej części opony znajdują się faliste, płytkie nacięcia, czyli tzw. lamele. To charakterystyczne elementy dla typowych opon zimowych, które znacznie zwiększają przyczepność opon do podłoża podczas jazdy na oblodzonej lub zaśnieżonej nawierzchni. Bok opon Imperial All Season Driver to dodatkowo specjalne bloki umieszczone po bokach opony, co jest bardzo ważne dla stabilności auta w trakcie jazdy, szczególnie wtedy, gdy wchodzi w zakręty.

Opony całoroczne Imperial All Season Driver – opinie i przeznaczenie

Jak wypadają opony Impreial na tle immych modeli z rankingu opon całorocznych 2022? Zgodnie z powszechnymi opiniami użytkowników, którzy na co dzień korzystają z opon Imperial All Season Driver, jest to bardzo dobre ogumienie, które charakteryzuje się świetnym stosunkiem jakości produktu do jego ceny. Bieżnik ukształtowany w charakterystyczny sposób często bywa porównywany do ogumienia klasy premium, co stanowi niewątpliwą zaletę i przemawia za zakupem towaru oferowanego przez markę Imperial.
Wśród użytkowników często pojawia się też argument doskonałej amortyzacji opon. Docenianie są również ich osiągi oraz średnia wysokość ceny, jaką należy przeznaczyć na ogumienie Imperial All Season Driver. Opony te oceniane są szczególnie pozytywnie w przypadku całorocznej jazdy po mieście oraz krótszych dystansach w różnych warunkach. Przeważają jednak wypowiedzi dotyczące powierzchni odśnieżonych i zadbanych w okresie zimowym. Średnia ocena ogólna modelu Imperial All Season Driver plasuje się na poziomie 5,1 punktu na 6, co czyni to ogumienie wartym uwagi.
Większość użytkowników zwraca uwagę na bardzo dobry materiał wykonania opon Imperial All Season Driver i jego stosunkowo wolne zużywanie. I chociaż opory toczenia plasują się na poziomie C, a generowany hałas to średnio 71 dB, jest to model, który charakteryzuje się bardzo dużymi możliwościami udźwigu. Opony całoroczne Imperial All Season Driver to zatem propozycja, która zdecydowanie należy do opcji wartych rozważenia i zakupu.

Wytrzymałość i dostępne rozmiary opon Imperial All Season Driver

Opony wielosezonowe Imperial All Season Driver, pomimo że nie należą do produktów czołowych producentów opon na świecie ani do klasy premium, mogą śmiało konkurować z takimi produktami pod kątem wytrzymałości. Bieżnik kierunkowy i duża odporność na obciążenia, a także zastosowanie nowoczesnej i solidnej mieszanki gumowej plasuje to ogumienie na wysokich pozycjach rankingowych.
Dzięki wytrzymałej mieszance opony Imperial All Season Driver wypadają też pozytywnie pod kątem zużywania i eksploatacji, dzięki czemu posłużą na dłużej niż modele konkurencyjne z tej samej półki cenowej. Model od Imperial wyróżnia się również stosunkowo niskimi oporami toczenia, co oznacza, że spalanie paliwa na tych oponach będzie korzystne dla portfela.
Nie można pominąć również krótkiej drogi hamowania na mokrej nawierzchni, która dla tego modelu oznaczona została na poziomie B. Tak wysoka nota pozwala oponom Imperial All Season Driver konkurować z czołowymi produktami światowych marek.
Opony całoroczne Imperial All Season Driver dostępne są w rozmiarach od 13 do 20 cali, dzięki czemu z łatwością dopasować można ten produkt zarówno do niewielkich aut miejskich, jak i nieco większych samochodów, w tym SUV-ów czy modeli z napędem na cztery koła. Niektóre warianty propozycji od Imperial dostępne są również w wersji XL, co oznacza, że posiadają dodatkowe wzmocnienia wpływające na wytrzymałość i udźwig ogumienia.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!