Data publikacji:

Jaki olej rekomenduje Kia?

Olej silnikowy pełni bardzo ważną rolę w silnikach samochodowych. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio dobrać olej do naszego modelu samochodu tak, aby nie zaszkodził on silnikowi i skutecznie spełniał swoje zadanie. Środek smarujący w silniku konserwuje współpracujące ze sobą elementu, pełni funkcję uszczelniającą, smarującą, ale też reguluje temperaturę. Dobry olej skutecznie chłodzi i oczyszcza elementy silnika dbając o ich bardzo dobrą kondycje. Przyjrzyjmy się zatem, jakie oleje rekomenduje Kia?
jaki olej rekomenduje kia

Oleje silnikowe rekomendowane przez Kia

Każdy producent samochodów posiada rekomendowane modele i rodzaje olejów silnikowych, które poleca do swoich pojazdów. Tak samo jest w przypadku grupy Kia. Posiada ona specjalistyczne, dedykowane swoim samochodom oleje, których używa w serwisach i zaleca ich użytkowanie w książkach serwisowych. Które produkty z rankingu olejów silnikowych wybrać?
Producent samochodów marki Kia rekomenduje oleje marki Lotos. Jest to wieloletnia współpraca między producentami, która cały czas rośnie w siłę. Grupa Lotos stworzyła specjalną gamę olejów silnikowych dedykowanych marce Kia. Lotos przygotowuje oleje dostosowane do konkretnych silników zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych.
Lotos bierze udział w testach samochodów marki Kia, dzięki czemu może bardzo dokładnie dostosować swoje produkty do potrzeb klienta. Nowoczesne oleje świetnie współpracują z nowymi, zmodernizowanymi silnikami samochodów marki Kia. Nowoczesne rozwiązania technologiczne silników samochodowych wymuszają na producentach olejów samochodowych wprowadzania nowych rozwiązań, co przynosi korzyść dla obu stron.

Jaki olej silnikowy do samochodów Kia?

Oleje silnikowe marki Lotos dedykowane do samochodów marki Kia dostępne są tylko w sieci serwisowej koreańskiego producenta. Są to takie modele, jak:
 • Lotos Synthetic Kia Formula 5W30;
 • Lotos Synthetic Kia Formula 5W40;
 • Lotos Synthetic Turbodiesel Kia Formula 5W40;
 • Lotos Synthetic Turbodiesel CRDI Kia Formula 5W40;
 • Lotos Semisynthetic Kia Formula 10W40;
 • Lotos Kia Formula 15W40 Mineral.
 • Każdy z wyżej wymienionych produktów jest dedykowany do pojazdów marki Kia. Są one dokładnie przebadane i przetestowane tak, aby spełniały oczekiwania postawione przez koreańskiego producenta samochodów. Wiele lat ścisłej współpracy świadczy o dobrym przygotowaniu produktów marki Lotos. W ofercie znaleźć można oleje syntetyczne do silników benzynowych, wysokoprężnych, półsyntetyczne do silników benzynowych oraz oleje silnikowe mineralne.

  Nowość na rynku motoryzacyjnym – olej marki Kia

  Poza umową podpisaną z grupą Lotos, przy ich pomocy producent marki Kia wypuścił na rynek gamę własnych środków smarujących. Są to oleje dedykowane tylko i wyłącznie do jednostek silnikowych tej marki. Stworzone tak, aby jak najlepiej chronić silnik. Dostępny jest w wielu wersjach lepkości: 0W30, 5W30 do silników benzynowych, 5W30 do silników Diesela, 10W40, 5W40 oraz 0W20.
  Autorski olej silnikowy nie jest jednak podstawowym środkiem eksploatacyjnym. Przy wyjeździe z fabryki czy salonu, samochody marki Kia uzupełnione są w produkty Lotosa. Oleje silnikowe Kia stworzone są tak, aby bezpiecznie, bez utraty właściwości współpracować z tymi olejami, dlatego rekomendowane są jako środek uzupełniający zużywający się olej. Dostępny najczęściej w jednolitrowych butelkach, dzięki czemu są małe, poręczne i świetnie sprawdzą się w awaryjnych sytuacjach nagłej potrzeby uzupełnienia oleju w samochodach marki Kia.
  Zdjęcie: Envato Elements