Data publikacji:

Kleber Quadraxer 3. Opony wielosezonowe klasy średniej

Decydując się na konkretne opony, dobrze jest określić nie tylko właściwy rozmiar opon, ale też styl jazdy danego kierowcy oraz dostępny budżet. Niekiedy opony z segmentu średniego wykazują lepsze parametry niż modele klasy premium. Tak jest np. w przypadku opon całorocznych Kleber Quadraxer 3. Czym wyróżnia się to ogumienie i czy warto zrezygnować z opon sezonowych na rzecz modeli całorocznych? Sprawdź i dokonaj słusznego wyboru.
kleber quadraxer 3

Czy opony wielosezonowe to dobry wybór?

Często mawia się, że jeśli coś jest przeznaczone do wszystkiego, to tak naprawdę jest do niczego. Powiedzenie to absolutnie nie sprawdza się w przypadku ogumienia całorocznego, choć w świadomości wielu kierowców istnieje takie właśnie przekonanie. Obecnie opony całoroczne produkowane są z nowoczesnych mieszanek poddawanych restrykcyjnym badaniom i wytwarzanych w zaawansowanych procesach technologicznych.
Ogumienie całoroczne musi dorównywać zarówno wymaganiom stawianym oponom letnim, jak i zimowym. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się zamienić dwa komplety swoich opon na jeden, odpowiednio dobrany pod kątem częstotliwości codziennej jazdy, stylu prowadzenia auta, jak i warunków panujących na najczęściej uczęszczanych drogach. Jakie opony wielosezonowe wybrać? Jednym z modeli opon, które dostępne są w doskonałej cenie w stosunku do zastosowanych rozwiązań i jakości, jest ogumienie wielosezonowe Kleber Quadraxer 3.
Podczas korzystania z opon sezonowych trzeba liczyć się z potrzebą ich dwukrotnej zmiany w trakcie roku. Wiąże się to nie tylko z opłatą, jaką uiścić należy za wykonanie usługi, ale często też spędzeniem dużej ilości czasu w kolejce do wulkanizatora, co potrafi zdezorganizować dzień. Często też zdarza się, że o wymianie opon zwyczajnie się zapomina, a gwałtowna zmiana warunków, która zastanie kierowcę w trakcie jazdy, może spowodować niemałe zagrożenie.
Posiadając opony sezonowe, trzeba też wygospodarować miejsce do ich przechowywania, co w małych mieszkaniach bez pomieszczeń gospodarczych i komórek bywa trudne. Dlatego idealną propozycją mogą okazać się opony wielosezonowe, których zakup rozwiązuje wszystkie powyższe problemy.

O czym należy pamiętać, kupując opony?

Podczas zakupu opon należy szczególną uwagę zwrócić na zastosowane w nich technologie i poszczególne parametry, takie jak przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni, wytrzymałość, zużycie paliwa, stabilność podczas wykonywania manewrów oraz odpowiedni rozmiar opon.
Niewłaściwe dopasowanie ogumienia zmniejsza poziom bezpieczeństwa i kontroli nad autem podczas jazdy, a ponadto opony znacznie szybciej ulegną zużyciu, powodując przy tym ryzyko uszkodzenia różnych podzespołów samochodu.

Kleber – uznana marka z tradycjami

Kleber to producent opon, którego początki sięgają 1910 roku. Wówczas powstał pod Paryżem niewielki zakład założony przez BFGoodrich. Obecność w rozwoju firmy dużego koncernu wpłynęła na szybki rozwój i wzrost produkcji ogumienia, dzięki czemu Kleber w 1945 roku stał się samodzielną marką oponiarską z siedzibą w Paryżu. Od lat 80. ubiegłego wieku Kleber należy do koncernu Michelin.
Założeniem firmy Kleber od zawsze było tworzenie możliwie najlepszych opon dostosowanych do aktualnych kierowców, które dostępne będą w przystępnych cenach. Tak jest również w przypadku ogumienia Kleber Quadraxer 3. Opinie użytkowników w 100% to potwierdzają.
Dzięki innowacjom udostępnianym marce Kleber przez Michelin opony te wyróżnia zastosowanie najnowszych technologii. To ogumienie dedykowane samochodom osobowym, dostawczym i pojazdom rolniczym. Tym, co wyróżnia opony Kleber, jest też bardzo wysoki standard podzespołów pierwszego montażu.

Opony całoroczne Kleber Quadraxer 3 – charakterystyka 

Kleber Quadraxer 3 to kolejna już, trzecia odsłona popularnego modelu opon całosezonowych. Należy od do gamy ogumienia klasy średniej. Opony te produkowane i zaprojektowane zostały w Europie, gdzie mają swoją największą rzeszę fanów. Jest to uniwersalna propozycja, która zapewnia odpowiednie, a przede wszystkim bezpieczne parametry jazdy i właściwości  w szerokim zakresie temperatur.
Opony całosezonowe zyskują coraz większą popularność, przede wszystkim poprzez oszczędność środków finansowych na zakup dwóch niezależnych modeli, a także czasu poświęconego na ich cosezonową wymianę. Ponad to są bardzo uniwersalne, dzięki czemu kierowcy nie zostają zaskoczeni przez zmienne warunki pogodowe.
Aktualnie opony całoroczne produkowane są z coraz to lepszych mieszanek gumowych z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii wytwarzania. Warto zatem zainteresować się modelem całorocznym, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach skrajne zmiany warunków pogodowych praktycznie się nie pojawiają.
Opony wielosezonowe Kleber Quadraxer 3 to najnowsza propozycja od francuskiej marki, która jest tegoroczną nowością i jednocześnie kontynuacją modelu Kleber Quadraxer. Model ten zaliczany jest do klasy średniej, wyróżniającej się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. To idealne ogumienie dla kierowców preferujących umiarkowany styl jazdy i poruszających się po stosunkowo zadbanych drogach.
Na szczególną uwagę w tym ogumieniu zasługuje mieszanka gumowa, która powstała w oparciu o świetnej jakości ogumienie zimowe tworzone przez Kleber. Bieżnik gwarantuje doskonałą przyczepność, co jest możliwe dzięki rzeźbie kierunkowej i nacięciom w kształcie litery V. Opony wyposażono też w dużą ilość specjalnych krawędzi chwytających, co zapewnia doskonałe osiągi w warunkach typowo zimowych.
Kleber Quadraxer 3 powstaje z nowoczesnej mieszanki gumowej, zaprojektowanej po licznych badaniach i konsultacjach z największymi producentami opon zimowych. Rzeźba bieżnika jest kierunkowa, wyglądem przypominająca literę „V”. Zapewnia bardzo dobrą przyczepność nawet w skrajnie ekstremalnych warunkach. Kształt bieżnika sprzyja poruszaniu się po zaśnieżonych drogach.
Producent zwiększył ilość dodatkowych krawędzi chwytających, co jeszcze bardziej sprzyja trakcji i hamowaniu w zimę. Wspomniana mieszanka gumowa jest termoadapacyjna. Co to oznacza? Skutecznie dopasowuje swoje właściwości do panujących warunków pogodowych. Stałe dostosowywanie się mieszanki skutkuje dobrą przyczepnością i wysoką precyzją kierowania zarówno na zaśnieżonej, mokrej jak i suchej nawierzchni.
Opona Kleber Quadraxer 3 skonstruowana została tak, aby gwarantować użytkownikom jak największy poziom komfortu i bezpieczeństwa, a co za tym idzie przyjemności z jazdy. Opony te cechują się obniżonym poziomem hałasu generowanego podczas jazdy.
Ogumienie stale dostosowuje się obciążeń wytwarzanych przez pojazd, co pozwala na komfortową jazdę nawet po błocie, czy grząskim śniegu. Kolejnym krokiem producenta w stronę klienta jest łatwość odczytywania i kontrolowania poziomu zużycia opon. Opony Kleber Quadraxer 3 wyposażono w łatwy, intuicyjny wskaźnik zużycia bieżnika. Oznaczenia znajdujące się na bocznej ścianie opony również umieszczono i wygrawerowano w taki sposób, aby ich odczytanie było jak najbardziej ułatwione dla użytkownika.
Poprawa jazdy w zimowych warunkach to przede wszystkim zasługa takich zastosowań, jak zwiększona liczba lameli i krawędzi bocznych chwytających, kierunkowy bieżnik w kształcie litery V oraz wysokiej jakości mieszanka wzorowana na śniegowych, która bardzo dobrze współpracuje w trudnych, zimowych warunkach pogodowych.
Stabilność i bezpieczeństwo na mokrej i suchej nawierzchni to przede wszystkim lepsze odprowadzanie wody i redukcja występowania zjawiska aquaplanningu.
Technologia samoblokujących, nachodzących na siebie lameli usztywnia bieżnik i bloki boczne stale podnosząc osiągi na suchej drodze. Na tle innych europejskich opon całorocznych, model Kleber Quadraxer 3 wyróżnia się bardzo dobrą klasą hałasu. W połączeniu z gładkimi bokami, które skutecznie tłumią drgania producent maksymalnie zwiększył poziom komfortu zarówno kierowcy, jak i pasażerów. 

Kleber Quadraxer 3 na tle poprzednich generacji

W porównaniu do Kleber Quadraxer i Kleber Quadraxer 2 najnowsza generacja wyróżnia się doskonałą skutecznością w odprowadzaniu wody. Bardzo dobre są też osiągi na suchej powierzchni, dzięki samoblokującym się lamelom podnoszącym poziom sztywności bieżnika w oponach Kleber Quadraxer 3. Test przeprowadzony przez „Auto Bild” uplasował ten model aż na czwartym miejscu, co jest ogromnym osiągnięciem jak na opony całoroczne klasy średniej. Test przeprowadzony został wśród ogumienia w rozmiarze 195/55 R16 w 2022 roku.

Kleber Quadraxer 3 – dostępne rozmiary i prosta obsługa

Boki ogumienia całorocznego od Kleber posiadaj gładkie boki, co pozwala znacznie zredukować hałas powstający podczas jazdy i zwiększyć komfort akustyczny osób podróżujących autem.
Od rozmiaru 17 cali opony całoroczne Kleber Quadraxer 3 wyposażone zostały w dodatkowe wzmocnienie i ochronę felg, co znacznie zwiększa odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu na danym komplecie uzyskać można jeszcze dłuższy przebieg. Opony Kleber Quadraxer 3 wyposażone są też w specjalny wskaźnik zużycia bieżnika, który jest wyjątkowo łatwy w odczycie.
Szeroka gama rozmiarów pozwala zastosować opony zarówno w autach miejskich, kompaktowych, rodzinnych, ale też SUV-ach czy crossoverach. Większe rozmiary, przystosowane do mocniejszych pojazdów posiadają dodatkowe wzmocnienia wewnątrz rzeźby opony, dzięki czemu przeciętny SUV nie będzie miał problemów z ich użytkowaniem.
Producent bardzo ułatwił kierowcom korzystanie z opon. Nie jest to tylko łatwy w odczycie wskaźnik zużycia, ale też doskonałe oznaczenia i charakterystyka opony wyryta na jej boku oraz bardzo duże możliwości wyboru rozmiaru, aby maksymalnie dopasować opony do swojego samochodu. 
Opony wielosezonowe Kleber Quadraxer 3 dostępne są w rozmiarach od 15 do 19 cali i w 68 wersjach, dzięki czemu ogumienie to można z powodzeniem dopasować do większości aut poruszających się po polskich drogach wraz z uwzględnieniem indeksu nośności i prędkości. To dobry model również dla właścicieli cięższych pojazdów dzięki specjalnie zaprojektowanej strukturze opon od Kleber i rozwiązaniach pochodzących od Michelin.

Kleber Quadraxer 3 – oceny i opinie

Czytając i porównując ze sobą opinie posiadaczy tego konkretnego modelu, zauważyć można parametry, które są szczególnie chwalone. Ponad 90% posiadaczy chwali hamowanie i trakcję na suchej drodze. Prawie 90% pozytywnych ocen dotyczy również odporności na zjawisko aquaplaningu.
Jest to nowa, tegoroczna pozycja, dlatego zbyt wielu testów jakościowych nie posiada. Mimo to udało się ją przetestować jednemu z większych serwisów motoryzacyjnych, jakim jest AutoBild. Ich zdaniem, spośród badanych opon całorocznych w rozmiarze 195/55 R16 posiada najlepsze parametry hamowania i przyczepności na suchej i mokrej nawierzchni oraz najlepszy, spośród badanych, komfort jazdy. Jako ciekawostkę warto zaznaczyć, że ten konkretny model produkowany jest w Polsce. Testowany był dwukrotnie przez wspomniany serwis, i tak w 2022 roku, pod względem ogólnej jakości przyczepności na suchej, mokrej, zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni zajął miejsce 4 spośród 15 badanych opon całorocznych w rozmiarze 195/55 R16.
Drugi test dotyczył skuteczności hamowania. W tym również model Kleber Quadraxer 3 uzyskał czwarte miejsce, jednak tym razem pod lupę wziętych zostało aż 35 modeli opon całosezonowych w tym samym rozmiarze.