Opony Kleber

Firma Kleber funkcjonuje na rynku nie od dziś, zatem zdążyła już zaskarbić sobie sympatię wielu konsumentów. Opony Kleber można dostać w praktycznie każdym miejscu związanym z motoryzacją. To rodzaj ogumienia klasy średniej, z adekwatnym stosunkiem ceny do jakości. Firma stale udoskonala swoje produkty i oferuje ciekawe rozwiązania technologiczne, zatem konsumenci chętniej zwracają uwagę na te produkty. Jakość Kleber została doceniona również przez producentów niektórych samochodów. Dowiedz się, jakie opony Kleber są obecnie najpopularniejsze oraz dlaczego warto wybrać akurat tę markę.

Historia producenta

Marka swoją działalność rozpoczęła w 1910 roku w Colombes niedaleko Paryża. Początkowo firma oprócz opon produkowała również inne wyroby gumowe codziennego użytku, jednak z czasem ograniczyła swoją działalność wyłącznie do opon. Produkowała nie tylko opony do samochodów osobowych, ale również terenowych, a nawet samolotów. 

Około 70 lat temu przedsiębiorstwo stworzyło pierwsze modele bezdętkowe oraz przeznaczone specjalnie do jazdy w zimie. Obecnie Kleber produkuje ogumienie do większości samochodów, które jeżdżą po drogach, a także do maszyn rolniczych. Marka została doceniona na tyle, że opony Kleber znajdują się na fabrycznym wyposażeniu samochodów takich jak Peugeoty czy Citroeny.

Charakterystyka opon Kleber

W asortymencie marki Kleber znajdują się opony letnie, zimowe i wielosezonowe w najróżniejszych rozmiarach. Większość z nich ma indeks prędkości powyżej 200 km/h oraz generuje stosunkowo niewielki hałas na poziomie np. 68 dB. Należy jednak pamiętać o tym, że parametry są często warunkowane rodzajem opony, zatem mogą różnić się pomiędzy modelami ogumienia. 

W ofercie Kleber bez problemu znajdziemy opony do aut osobowych oraz dostawczych. Ogumienie omawianej marki zbiera dużo pozytywnych opinii wśród użytkowników. Było także wielokrotnie doceniane w testach i rankingach opon klasy średniej.

Opony Kleber – opinie

Wśród największych zalet marki Kleber wymienia się świetny stosunek jakości do ceny, dużą trwałość oraz komfort jazdy. Każdy z projektów opon jest doskonale przemyślany i często stanowi wynik nawet kilkuletnich prac nad idealnym bieżnikiem czy mieszanką gumową. Opony Kleber gwarantują dobrą przyczepność również na zakrętach i wyposażone są w specjalne rowki, które zapobiegają występowaniu zjawiska aquaplaningu. 

Producent wciąż ulepsza wprowadzane na rynek modele, które już teraz niejednokrotnie osiągają klasę przyczepności na poziomie A. Ogumienie jest przystosowane do spalania jak najmniejszej ilości paliwa, generowania niewielkiej ilości hałasu oraz możliwie jak największej żywotności. 

Popularne modele opon Kleber

Wśród najpopularniejszych modeli znajdują się opony całoroczne Kleber, a także duży wybór opon letnich i zimowych. Marka jest wyjątkowo wszechstronna i kładzie nacisk na jakość produktów, która jest nieustannie doceniana. Najpopularniejsze opony Kleber to przykładowo:

Quadraxer 2 

Opony Kleber całoroczne, które zagwarantują pewne hamowanie na śniegu i odpowiednią przyczepność do nawierzchni w lecie. Dobrze radzą sobie na mokrej drodze i są szeroko polecane przez użytkowników. Mają bieżnik w kształcie litery V i specjalne rowki Flexing Points. Dostępne w rozmiarach 15–18 cali, będą mogły zaspokoić potrzeby posiadaczy aut osobowych i SUV-ów. Producent udziela na nie aż 10-letniej gwarancji. Opony wielosezonowe Kleber to gwarancja wygody i jakości.

Citylander

Opony całoroczne do aut z napędem na cztery koła. Mają bardzo wysoki indeks nośności oraz gwarancję na 5 lat. Bieżnik jest skonstruowany w taki sposób, by ścierał się równomiernie, co wydłuża żywotność ogumienia. Większość ich użytkowników zwraca uwagę na korzystną cenę, dobrą jakość oraz komfort jazdy. Na oponach Citylander nie wpadniemy w poślizg nawet w największym błocie. Są ciche i doskonale radzą sobie z tłumieniem drgań na drodze.

Hydraxer

To letnie opony o podwyższonym indeksie nośności. Dobrze sprawdzają się w autach z silnikami o dużej pojemności. Zawierają specjalną mieszankę składników, które ograniczają drgania podczas jazdy. Są też wyposażone w specjalne ranty, które sprawiają, że opona lepiej przylega do felgi i chroni ją przed uszkodzeniami. Do opon dodano środki, które mają zapobiegać ich wycieraniu się, a w konsekwencji sprawić, że będą wolniej się zużywać.

Krisalp HP 3

Opony zimowe Kleber umożliwiają skróconą drogę hamowania, bezpieczeństwo na lodzie i wygodę poruszania się po śniegu. Doskonale radzą sobie na mokrych nawierzchniach i zbierają świetne oceny w testach opon. Bieżnik bez trudu odprowadza wodę i błoto spod opon. Wyróżniają się nieco bardziej masywnym wyglądem niż pozostałe modele ogumienia. Są dostępne w rozmiarach od 15 do 19 cali.

Dynaxer HP3

Opony letnie do komfortowej jazdy. Mają bardzo dobry współczynnik przyczepności do zużywalności. Świetnie sprawdzą się w samochodach osobowych do spokojnej jazdy, nawet na bardzo niskiej jakości nawierzchniach. Będą idealne dla osób, które chcą się poczuć pewnie za kółkiem.

Dynaxer UHP

Czyli opony letnie, które są wyjątkowo odporne na zużywanie się. Mają zwiększoną wytrzymałość, zatem sprawdzą się do jazdy w najróżniejszych warunkach, również po podłożach nieutwardzonych. Występują w rozmiarach 17–19 cali. Dobrze radzą sobie na suchych i mokrych nawierzchniach oraz są wyposażone w rowki, które odprowadzają wodę na boki nawet w dużych kałużach.

Niezależnie od ostatecznego wyboru opon, należy pamiętać o tym, że trzeba dobrać je przede wszystkim do siebie i swoich potrzeb czy stylu jazdy. Każdy z modeli opon Kleber jest dedykowany innej grupie użytkowników. Jeśli zatem dobrze dopasujemy opony do preferencji, z pewnością każdy będzie z nich zadowolony. Wybierając opony, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na ich rozmiar. Warto także porównywać parametry pomiędzy modelami.

Autor: Dfficile