Opony Kleber

Kleber to francuska marka opon samochodowych, która jest specjalistą w produkcji ogumienia klasy średniej. Posiadają ponad stuletnią tradycję, a swoim doświadczeniem i perfekcją podbijają europejski rynek motoryzacyjny. Produkty tej marki są stale udoskonalane i modyfikowane tak, aby spełniać najbardziej wymagające oczekiwania kierowców. Francuska marka zajmuje się wytwarzaniem opon letnich, zimowych oraz całorocznych, które trafią do najbardziej wymagającego klienta, przekonując go wysoką jakością, precyzją prowadzenia i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Kleber był pierwszą europejską marką, która na rynek wypuściła opony bezdętkowe. Podkreśla to stały rozwój firmy oraz to, jak bardzo francuski producent wpływa na rynek. Kleber ma na swoim koncie nie tylko udane projekty opon samochodowych. W swojej historii zawiera również modele, które wykorzystywane były w lotnictwie, co świadczy o ogromnych możliwościach tej marki.

Historia producenta

Marka swoją działalność rozpoczęła w 1910 roku w Colombes niedaleko Paryża. Początkowo firma oprócz opon produkowała również inne wyroby gumowe codziennego użytku, jednak z czasem ograniczyła swoją działalność wyłącznie do opon. Produkowała nie tylko opony do samochodów osobowych, ale również terenowych, a nawet samolotów. 

Około 70 lat temu przedsiębiorstwo stworzyło pierwsze modele bezdętkowe oraz przeznaczone specjalnie do jazdy w zimie. Obecnie Kleber produkuje ogumienie do większości samochodów, które jeżdżą po drogach, a także do maszyn rolniczych. Marka została doceniona na tyle, że opony Kleber znajdują się na fabrycznym wyposażeniu samochodów takich jak Peugeoty czy Citroeny.

Charakterystyka opon Kleber

W asortymencie marki Kleber znajdują się opony letnie, zimowe i wielosezonowe w najróżniejszych rozmiarach. Większość z nich ma indeks prędkości powyżej 200 km/h oraz generuje stosunkowo niewielki hałas na poziomie np. 68 dB. Należy jednak pamiętać o tym, że parametry są często warunkowane rodzajem opony, zatem mogą różnić się pomiędzy modelami ogumienia. W ofercie Kleber bez problemu znajdziemy opony do aut osobowych oraz dostawczych. Ogumienie omawianej marki zbiera dużo pozytywnych opinii wśród użytkowników. Było także wielokrotnie doceniane w testach i rankingach opon klasy średniej.

Opony Kleber zawdzięczają bardzo szybki rozwój takiemu producentowi jak Michelin, którego inwestycje na francuskim rynku motoryzacyjnym otworzyły szeroką drogę do nowych rozwiązań i technologii. Dzięki temu firma produkuje najwyższej jakości opony klasy średniej, które doskonale sprawdzają się w samochodach osobowych, terenowych, SUV-ach, lekkich ciężarówkach, autach dostawczych czy w rolnictwie. Powszechność marki widać po współpracach zawieranych z francuskimi producentami pojazdów, którzy wyposażają swoje nowe samochody w opony właśnie tej marki. Jest to znakomita rekomendacja, gdyż standardy, jakie musi spełnić opona przeznaczona do pierwszego montażu, są ogromne. Jest to niewątpliwie wyróżnienie, które podkreśla wysoką jakość produkowanych opon.

Opony Kleber – opinie

Wśród największych zalet marki Kleber wymienia się świetny stosunek jakości do ceny, dużą trwałość oraz komfort jazdy. Każdy z projektów opon jest doskonale przemyślany i często stanowi wynik nawet kilkuletnich prac nad idealnym bieżnikiem czy mieszanką gumową. Opony Kleber gwarantują dobrą przyczepność również na zakrętach i wyposażone są w specjalne rowki, które zapobiegają występowaniu zjawiska aquaplaningu. 

Producent wciąż ulepsza wprowadzane na rynek modele, które już teraz niejednokrotnie osiągają klasę przyczepności na poziomie A. Ogumienie jest przystosowane do spalania jak najmniejszej ilości paliwa, generowania niewielkiej ilości hałasu oraz możliwie jak największej żywotności. 

Popularne modele opon Kleber

Wśród najpopularniejszych modeli znajdują się opony całoroczne Kleber, a także duży wybór opon letnich i zimowych. Marka jest wyjątkowo wszechstronna i kładzie nacisk na jakość produktów, która jest nieustannie doceniana. Najpopularniejsze opony Kleber to przykładowo:

Quadraxer 2 

Opony Kleber całoroczne, które zagwarantują pewne hamowanie na śniegu i odpowiednią przyczepność do nawierzchni w lecie. Dobrze radzą sobie na mokrej drodze i są szeroko polecane przez użytkowników. Mają bieżnik w kształcie litery V i specjalne rowki Flexing Points. Dostępne w rozmiarach 15–18 cali, będą mogły zaspokoić potrzeby posiadaczy aut osobowych i SUV-ów. Producent udziela na nie aż 10-letniej gwarancji. Opony wielosezonowe Kleber to gwarancja wygody i jakości.

Citylander

Opony całoroczne do aut z napędem na cztery koła. Mają bardzo wysoki indeks nośności oraz gwarancję na 5 lat. Bieżnik jest skonstruowany w taki sposób, by ścierał się równomiernie, co wydłuża żywotność ogumienia. Większość ich użytkowników zwraca uwagę na korzystną cenę, dobrą jakość oraz komfort jazdy. Na oponach Citylander nie wpadniemy w poślizg nawet w największym błocie. Są ciche i doskonale radzą sobie z tłumieniem drgań na drodze.

Krisalp HP 3

Kleber Krisalp HP3 to zimowa opona klasy średniej, która zachwyca jakością. Model ten bazuje na nowoczesnych technologiach, które wyznaczają nowe standardy bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Jest to opona wytwarzana na licencji Michelin. Posiada kierunkowy wzór bieżnika, który kształtem przypomina literę „V”. Jest to bardzo często stosowane sprawdzone rozwiązanie typowe dla najlepszych opon zimowych. Charakteryzuje się doskonałym odprowadzeniem wody i błota pośniegowego oraz wgryzaniem się w pokrywę śnieżną.

Odpowiednia stabilność i precyzja to sprawa gęstych lameli. Nowoczesnym rozwiązaniem są samoblokujące się kostki bieżnika, które uniemożliwiają cofanie się wody i zanieczyszczeń. Mieszanka gumowa z dodatkiem funkcjonalnych elastomerów poprawiła trwałość i wytrzymałość opony. Dzięki niej poprawiono również przyczepność na zaśnieżonej i oblodzonej drodze. Opona Kleber Krisalp HP3 to gwarancja pewnego i bezpiecznego prowadzenia w zimowych warunkach w bardzo korzystnej cenie.

Dynaxer HP4

Kleber Dynaxer HP4 to opony klasy średniej, które jakościowo zaliczane są do segmentu High Performance. Oznacza to, że pozwalają na wysokie osiągi i sportową jazdę. Jest to unikalne połączenie bezpieczeństwa i trwałości. Model ten powstał z wykorzystaniem innowacyjnych technologii marki Michelin. Pozwoliło to znacznie poprawić parametry jazdy, precyzję pokonywania zakrętów oraz przyczepność. Asymetryczny bieżnik jest tu kluczowy. Odpowiada bowiem za niezawodną przyczepność w każdych warunkach. Jego wewnętrzna część odpowiada za skuteczne osuszanie bieżnika, klejenie się na mokrej drodze oraz wysoką trwałość.

Zewnętrzna strona to stabilność prowadzenia, stabilizacja toru jazdy i przede wszystkim wysokie osiągi na suchej drodze. Opona wyposażona jest w cztery rowki obwodowe, które szybko i precyzyjnie osuszają bieżnik oraz minimalizują ryzyko zjawiska aquaplaningu. Opona wytworzona jest z nowoczesnej mieszanki gumowej, która charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością, obniża poziom hałasu i zmniejsza spalanie. Dodatkowo jest niezwykle trwała i odporna na mechaniczne uszkodzenia.

Dynaxer UHP

Czyli opony letnie, które są wyjątkowo odporne na zużywanie się. Mają zwiększoną wytrzymałość, zatem sprawdzą się do jazdy w najróżniejszych warunkach, również po podłożach nieutwardzonych. Występują w rozmiarach 17–19 cali. Dobrze radzą sobie na suchych i mokrych nawierzchniach oraz są wyposażone w rowki, które odprowadzają wodę na boki nawet w dużych kałużach.

Niezależnie od ostatecznego wyboru opon, należy pamiętać o tym, że trzeba dobrać je przede wszystkim do siebie i swoich potrzeb czy stylu jazdy. Każdy z modeli opon Kleber jest dedykowany innej grupie użytkowników. Jeśli zatem dobrze dopasujemy opony do preferencji, z pewnością każdy będzie z nich zadowolony. Wybierając opony, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na ich rozmiar. Warto także porównywać parametry pomiędzy modelami.

Autor: Dfficile