Data modyfikacji:

Michelin CrossClimate 2. Charakterystyka opony, testy i opinie

Marka Michelin uważana jest za eksperta w dziedzinie opon zarówno samochodowych, jak i ciężarowych. Nie sposób się z tym nie zgodzić, ponieważ każdy ich produkt podbija rankingi i uzyskuje bardzo wysokie noty oraz opinie użytkowników. Tak samo jest z ich najnowszym modelem opon całorocznych, jakimi są Michelin CrossClimate 2. Model ten swój sukces zawdzięcza przede wszystkim bardzo wysokim osiągom hamowania i przyczepności na mokrej i zaśnieżonej drodze, gwarantując tym samym optymalne zużywanie się bieżnika. Wpływa to na większe bezpieczeństwo, ale też oszczędność spalania paliwa, ale też samych opon. Inwestując w model Michelin CrossClimate 2, można śmiało zapomnieć o co sezonowej zmianie ogumienia, ponieważ model ten świetnie radzi sobie w każdych warunkach.
Michelin CrossClimate 2

Michelin CrossClimate 2 – charakterystyka

Jakie opony całoroczne kupić? Jeżeli zależy ci na oszczędności czasu i pieniędzy, opisywany model Michelin CrossClimate 2 jest najlepszym rozwiązaniem. Opona całoroczna posiada homologację zimowa (3PMSF), która dopuszcza ją do użytkowania w trudnych warunkach zimowych i zapewnia najlepsze osiągi w zakresie hamowania i przyczepności na śniegu. Rewelacyjnie wypada też w testach hamowania na suchej i mokrej drodze, gdzie zajmuje wysokie, czołowe lokaty.
Opona ta wiele zawdzięcza termoadaptacyjnej mieszance gumy bieżnika, która dostosowuje swoje parametry do panujących na drodze warunków, zapewniając tym samym najbardziej optymalne osiągi. Na krawędziach bieżnika zastosowano dodatkowe ząbki, które poprzez lepsze wygryzanie się opony w pokrywę śniegu poprawiają przyczepność w zimowych warunkach. Dodatkowo na bieżniku wycięto charakterystyczne fazki V-Ramp, które maksymalizują kontakt opony z podłożem, zapewniając możliwie najlepsze hamowanie na suchej nawierzchni. Dodatkowo rowki te znakomicie odprowadzają nagromadzoną na powierzchni styku wodę i błoto pośniegowe.
Opona Michelin CrossClimate 2 to również gwarancja oszczędności spalania paliwa. Zmniejszone zużywanie się oraz obniżone opory toczenia spowodowały, że zużycie paliwa podczas jazdy spełnia normy przypisane do opon letnich nawet w zimie. W porównaniu z poprzednim modelem, który okazał się bestsellerem, opory toczenia i zużywanie obniżono o ponad 10%. Osiągnięto to dzięki technologii Cool Running, która odpowiada za zaprojektowanie boków opony tak, aby maksymalnie podnieść ich efektywność paliwową lub wydłużyć zasięg akumulatora podczas jazdy samochodem elektrycznym. Rozwiązanie to powoduje pochłanianie mniejszej energii podczas pracy i uginania się opony, co w połączeniu z lamelami LEV zwiększającymi mobilność klocków bieżnika ogranicza straty energii, tym samym czyniąc model Michelin CrossClimate 2 niezwykle oszczędnym.
Opony całoroczne Michelin CrossClimate2 zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa przez cały rok bez względu na warunki pogodowe. Są liderem w testach przyczepności i hamowania zarówno na śniegu, jak i na mokrej czy suchej nawierzchni. Posiadają technologię P-Edge, dzięki której jeszcze bardziej zwiększono przyczepność na zaśnieżonej drodze. Dodatkowo opony te wyposażono w rozwiązanie MaxTouch Construction, co maksymalizuje powierzchnię styku opony z nawierzchnią, dając efekt lepszego „klejenia się” ogumienia.

Michelin CrossClimate 2 – testy i opinie

Podsumowując, opony Michelin CrossClimate 2 są rewelacyjnym produktem całorocznym, co widać po uzyskiwanych przez nie notach, ale też wielu pozytywnych opiniach kierowców. Opony te zapewniają bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa na każdej drodze w zróżnicowanych warunkach pogodowych.
Według testerów są liderem w zakresie hamowania i przyczepności na śniegu oraz na suchej drodze. Zajmują wysokie miejsca w testach osiągów na mokrej i zaśnieżonej drodze przy dopuszczalnym poziomie zużycia paliwa. Posiadają wiele technologicznych rozwiązań, które wyróżniają je spośród innych modeli. Dzięki temu posiadają znacznie trwalszy bieżnik, zużywają się dużo wolniej, a także posiadają obniżone spalanie paliwa.
Według kierowców są to topowe, bardzo polecane opony całoroczne. Wielu kierowców podkreśla, że zdecydowałoby się na ponowny zakup. Oferta producenta jest bardzo szeroka. Gama modeli zaczyna się już od rozmiaru 15 cali, a kończy na 20 calach, co czyni ten model bardzo uniwersalnym i dostosowanym do znacznej części samochodów osobowych, zarówno miejskich, jak i SUV-ów, czy sportowych modeli. Są doskonałym rozwiązaniem dla bardzo wymagających kierowców, którzy pokonują znaczne roczne odległości, a od opon oczekują jak najlepszych osiągów.
W testach największych marek testerskich opona ta zajęła wysokie drugie miejsce w teście opon całorocznych 215/65 R17, co tylko potwierdza jej wysoką jakość.
  • AutoBild 2021 – test opon całorocznych w rozmiarze 215/65 R17 – miejsce 2. Z oceną końcową dobrą.
Zdjęcie: Materiały prasowe