Data publikacji:

Michelin Pilot Road 4. Testy, opinie, charakterystyka

Opony Michelin Pilot Road 4 to najnowsza propozycja jednego z największych koncernów oponiarskich przeznaczona do motocykli głównie sportowo-turystycznych i turystycznych typu adventure. Świetnie sprawdzą się w każdych warunkach pogodowych. Od poprzednich generacji wyróżnia je głównie wzmocniona konstrukcja opony, zastosowanie mieszanki, która zwiększyła wytrzymałość i wydajność oraz zwiększona trwałość, która wydłuża możliwe przebiegi na tym komplecie opon. Przekłada się to na dłuższe użytkowanie, a tym samym rzadszą wymianę, co w ogólnym rozrachunku zmniejsza całkowity koszt ich eksploatacji. Jest to pozycja, na którą powinni zwrócić uwagę kierowcy pokonujący dłuższe trasy, często użytkujący swój motocykl, a dla których wysoki komfort, bezpieczeństwo i najwyższe osiągi to priorytet. 

Michelin Pilot Road 4 – charakterystyka 

Michelin Pilot Road 4 to model przedstawiany jako niezawodność i skuteczność w każdych warunkach. Opony te pozwolą na wyruszenie w trasę, nawet kiedy prognozowane warunki atmosferyczne nie gwarantują dobrej pogody. Zastosowane innowacyjne technologie, których jest bardzo dużo w Pilot Road 4 to gwarancja bezpiecznej podróży po każdym rodzaju nawierzchni, nawet w deszczowy dzień.  
Technologia XST+ to gwarancja jeszcze krótszej drogi hamowania niż w poprzedniej generacji. Producent poprawił i jeszcze bardziej uskutecznił hamowanie na mokrej i mało przyczepnej drodze. Technologia ukryta w lamelach, czyli charakterystycznych nacięciach na bieżniku poprawiła nie tylko hamowanie na mokrej nawierzchni, ale również mało stabilnej i śliskiej, jak np. granice pasów czy linia oddzielająca pasy ruchu, przez co hamowanie jest jeszcze bardziej pewne i precyzyjne.  
Technologia 2CT odpowiada w tym modelu za wydłużenie żywotności i trwałość opony. Odpowiednie połączenie mieszanek opona oferuje większą trwałość niż poprzednie modele, oraz gwarancję pewnej jazdy bez utraty parametrów nawet podczas zużywającego się bieżnika. Samo zużywanie się opon również zostało ograniczone poprzez specjalistyczny kształt bieżnika i lameli. Dla podróży z większym bagażem czy pasażerem stworzono wzmocnioną konstrukcję opony, która łączy w sobie najlepsze cechy opony radialnej i diagonalnej. Pozwala to przenosić większe obciążenia bez utraty komfortu jazdy oraz zwiększyć maksymalne osiągi przy pełnym obciążeniu. 

Michelin Pilot Road 4 – opinie 

Michelin Pilot Road 4 to propozycja jednego z najbardziej popularnych producentów zarówno opon samochodowych jak i motocyklowych. Cieszy się ona bardzo pozytywnymi opiniami, których znaleźć można wiele. Nie są to opinie tylko znawców i pasjonatów, którzy oceniają opinie pod względem parametrów czy marki, ale przede wszystkim zadowolonych użytkowników, co oznacza, że po ten model sięga wiele osób.  
Cechami, które są chwalone najczęściej, to bez wątpienia doskonała przyczepność i trwałość. Dobrze przyleganie opony to nie tylko pewność i precyzja, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, czyli to, na czym zależy nam najbardziej. Trwałość to gwarancja długiej żywotności i dalekich przebiegów. Nie przyda nam się opona, którą za rok, czy dwa trzeba będzie wymienić, bo się zużyła. Michelin Pilot Road 4 to pozycja na lata, która nie zawiedzie nawet po dłuższym użytkowaniu. 

Michalin Pilot Road 4 – charakterystyka techniczna 

Rodzajów opon Michelin Pilot Road jest wiele. Producent oferuje bardzo szeroką gamę swoich produktów. Parametrycznie nieznacznie różnią się od siebie, jednak przy doborze należy pamiętać, aby kupić oponę dopasowaną do swojego motocykla. Poniżej przedstawiamy dane techniczne dotyczące jednej, wybranej opony spośród wszystkich dostępnych rozmiarów. 

Michelin Pilot Road 4 GT R 190/55 R17 75W M/C TL 

  • Producent – Michelin 
  • Model – Pilot Road 4 
  • Przeznaczenie – letnie, opona tylna 
  • Klasa – premium 
  • Szerokość – 190 mm 
  • Profil – 55 % 
  • Średnica – 17” 
  • Indeks nośności – 75 (387 kg) 
  • Indeks prędkości – W (do 270 km/h) 
  • Dodatkowe oznaczenia: M/C – tylko do motocykli, TL (TubeLess) – opona bezdętkowa, GT – opona sportowa 
Zdjęcie: Mint_Images / Envato Elements