Data publikacji:

Michelin Pilot Sport Cup 2. Charakterystyka opony

Opony Michelin Pilot Sport Cup 2 to opony wyścigowe przeznaczone głównie do samochodów oferujących bardzo wysokie osiągi. Charakteryzują się bardzo wysoką przyczepnością, dużą wytrzymałością i precyzją prowadzenia szczególnie przy dużych prędkościach. Stosowane są jako oryginalne, seryjne wyposażenie samochodów takich marek jak Porsche, Ferrari czy Mercedes SLS.

Michelin Pilot Sport Cup 2 – charakterystyka

Pierwotnie opona ta stworzona została do wyścigów samochodowych na profesjonalnych torach. Jest to kolejny produkt francuskiego giganta stworzony dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii Michelin Total Performance. Dzięki temu opony te charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością i osiągami na najwyższym poziomie. W porównaniu z poprzednim modelem producent zapewnia, że model ten oferuje nawet 50% więcej okrążeń po torze z jeszcze większą prędkością. Jest to niewątpliwie przełomowy model na rynku motoryzacyjnym, ponieważ opona ta, mimo wyścigowego przeznaczenia ze względu na jej osiągi, dopuszczona została do użytku na drogach publicznych.
Opony Michelin Pilot Sport Cup 2 to rewelacyjna opona wyścigowa, która dzięki swojej budowie i użytych do tego materiałów i technologii sprawdzi się doskonale zarówno na torze, jak i na drodze publicznej. Wysokie parametry przyczepności, doskonała droga hamowania i precyzja prowadzenia to tylko kilka z jej atutów. Model ten swoje osiągi zapewnia głównie technologiom zastosowanym do jej wytworzenia.
Track Longevity 2.0 to technologia, która wzmocniła barki zewnętrzne, co znacznie zwiększa ich wytrzymałość i powoduje wolniejsze, równe zużywanie się bieżnika.
Technologia dwóch mieszanek Bi-Compoud to rozwiązanie, które pozwala oponie dostosować się do panujących warunków. Jest to nic innego jak rozmieszczenie dwóch rodzajów mieszanek na zewnętrznej i wewnętrznej stronie bieżnika. Strona zewnętrzna to nowoczesne elastomery, które zapewniają bardzo dużą przyczepność, szczególnie podczas pokonywania ciasnych zakrętów z dużą prędkością. Strona wewnętrzna to mieszanka sztywniejszych elastomerów co poprawia precyzję kierowania i kontrolę toru jazdy.
Głębszy bieżnik to rozwiązanie, które poprawia przyczepność na mokrej nawierzchni oraz znacznie redukuje ryzyko zjawiska aquaplaningu. W tym modelu głębokość bieżnika zwiększono nawet o 20% w porównaniu z innymi modelami z gamy wyścigowej.
Dodatkowo opony te opasano włóknem aramidowym. Materiał ten charakteryzuje się bardzo małą masą, ale też bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na rozciąganie. Szacuje się, że jest nawet 5 razy trwalszy od stali o tej samej masie, dzięki czemu doskonale sprawdza się w oponach wyścigowych znacznie zwiększając ich trwałość.
W oponach Michelin Pilot Sport Cup 2 zastosowano asymetryczną rzeźbę bieżnika. Przy krawędziach znajdują się rowki poprzeczne, a środkowej części opony rowki główne, które doskonale współpracują i odpowiadają za skuteczne odprowadzanie wody.

Michelin Pilot Sport Cup 2 – testy

Opony Michelin Pilot Sport Cup 2 posiadają bardzo dobre opinie, po których widać olbrzymie zadowolenie użytkowników, szczególnie tych, którzy testowali je na torach wyścigowych. Kierowcy chwalą przede wszystkim dużą wytrzymałość i doskonałą przyczepność. W testach opona ta również wypada bardzo dobrze.
Jedna z topowych marek testujących opony samochodowe, jaką jest AutoBild, umieszczało ten model wielokrotnie na podium z notą polecaną oraz szczególnie polecaną, co świadczy o jakości tej marki. Michelin Pilot Sport Cup 2 to model polecany dla wszystkich, którzy fascynują się sportową jazdą po torach wyścigowych oraz dla posiadaczy sportowych samochodów o dużej mocy. Sprawdzi się też w słabszych pojazdach, jednak jest to marnowanie potencjału tego modelu, dlatego poleca się je szczególnie na tor wyścigowy.
Zdjęcie: gargantiopa / Envato Elements