Data publikacji:

Czym się charakteryzują opony Michelin Pilot Street?

Opona motocyklowa Michelin Pilot Street, jak sama jej nazwa sugeruje, powstała z myślą o bezpiecznej i komfortowej jeździe w miejskich warunkach. Jest to reprezentant letniego, bezdętkowego ogumienia, które sprawdzi się przede wszystkim w motocyklach szosowych i typu sportowo-turystycznego, które nie cechują się wysoką mocą. Opony Michelin Pilot Street wyprodukowane zostały z nowoczesnej, solidnej mieszanki krzemionkowej, która jest niezwykle odporna na ścieranie i mechaniczne uszkodzenia, co jest niezwykle istotne podczas jazdy po miejskich, wąskich uliczkach. Wysokie możliwości jezdne tego modelu uzyskano poprzez połączenie innowacyjnej rzeźby bieżnika i wspomnianej wytrzymałej mieszanki.
michelin pilot sport

Cechy charakterystyczne opony Michelin Pilot Street

Opony do jazdy miejskiej muszą spełniać określone wymagania. Narażone są one na częste ruszanie, dynamiczne przyspieszanie i częste hamowanie. Do tego powinny posiadać świetną przyczepność, która odgrywa szczególną rolę w licznych manewrach i ostrych zakrętach.
Po pierwsze bieżnik. Opony Michelin Pilot Street powstają z myślą o zapewnieniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa podczas mokrych, deszczowych warunków panujących na drodze. Bieżnik wyposażony został zatem w nachylone w stronę barków rowki, które nachylone są pod odpowiednim kątem. Zastosowanie takiego rozwiązania skutecznie tnie powstającą na drodze tafle wody, błyskawicznie odprowadzając zbierającą się wodę poza obszar styku opony z nawierzchnią, co redukuje do minimum ryzyko wpadnięcia w poślizg czy ewentualną utratę sterowności.
Kolejna cecha charakterystyczna to innowacyjna mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki. Zapewnia to odpowiednią sztywność i przyczepność opony w każdych warunkach pogodowych. Wzbogacenie mieszanki o krzemionkę to także zadbanie o odpowiednie właściwości opony i równowaga jej składu. Krzemionka odpowiada za odpowiednią przyczepność na drodze i elastyczność opony, która musi zachowywać swoje właściwości jezdne w różnych, często skrajnych warunkach pogodowych.
Wytrzymałość – to głównie ona przekonuje użytkowników do zakupu tego modelu. Zarówno budowa bieżnika, jak i nowoczesna mieszanka gumy z krzemionką wpływają na znaczną wytrzymałość samej opony. Opony Michelin Pilot Street to ulepszony następca modelu Michelin Pilot Sport.
Zużywanie się opony zredukowano o ponad 30%, co czyni ją jedną z najdłużej eksploatowanych letnich opon motocyklowych. Mimo to model ten zapewnia bardzo dobre osiągi i parametry przyczepności, a do tego wyróżnia się sportowym, agresywnym wyglądem.

Michelin Pilot Street – opinie

Model Michelin Pilot Street posiada wiele pozytywnych opinii pochodzących od licznych użytkowników. Głównymi cechami, które są chwalone i podkreślane przez kierowców motocykli, są przede wszystkim rzeźba bieżnika oraz bardzo wysoka trwałość pozwalająca na pokonywanie wielu tysięcy kilometrów bez obaw o utratę właściwości.
Motocykliści zaznaczają, że opony zużywają się równomiernie, przez co przez cały czas eksploatacji wykazują jednakowe parametry jezdne. Kolejnym atutem jest szeroka dostępność rozmiarów. Michelin Pilot Street znaleźć można w gamie rozmiarowej od 14, aż do 18 cali. Jest to doskonała wiadomość dla motocyklistów chcących zakupić te konkretne opony, ponieważ prawie każdy znajdzie rozmiar, który będzie idealnie dopasowany do jego jednośladu.
Michelin Pilot Street, jak na opony premium przystało, godnie się prezentują na rynku motoryzacyjnym. Pomimo tego, że do najtańszych nie należą, gwarantują doskonałą przyczepność, bardzo wysoką trwałość, a przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo podróżowania, co jest niezwykle istotne podczas jazdy motocyklem.
Zdjęcie: Envato Elements