Data publikacji:

Opony Nankang NS-2R – charakterystyka, opinie, testy

Większość kierowców poszukuje modeli opon, które będą zapewniać doskonałą przyczepność w trudnych warunkach oraz na różnych nawierzchniach. Szczególnie cenionym parametrem jest zachowanie ogumienia podczas jazdy na nierównościach. Tymczasem nieco odmiennymi kryteriami kierować się będą właściciele aut sportowych, którzy preferują dynamiczną jazdę po utwardzonych nawierzchniach. W tym przypadku kluczowym parametrem jest przyczepność, a także osiągi na suchej nawierzchni. Wśród wielu modeli opon dostępnych na rynku motoryzacyjnym znajduje się m.in. propozycja Nankang NS-2R. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej marce, czy klasa ekonomiczna ogumienia to dobry wybór do auta sportowego i jak wypadają w testach i opiniach warianty opon Nankang NS-2R 235/35 R19, Nankang NS-2R 195/50 R15 czy Nankang NS-2R 215/45 R17.
Przeczytaj również: Nankang Ultra Sport NS-2.
nankang ns2r

Na co zwrócić uwagę, wybierając opony sportowe?

Przed zakupem opon typowo sportowych należy mieć na uwadze, że są to produkty nienależące do modeli, na których jazda przebiega z maksymalnym komfortem. Takie modele charakteryzują się dość niskim profilem i zdecydowanie będą generować więcej hałasu niż opony wybierane do jazdy na co dzień.
Dokonując zakupu letnich opon sportowych, należy pamiętać, że taki produkt powinien charakteryzować się doskonałą przyczepnością do nawierzchni, szczególnie podczas jazdy z dużą prędkością i przy wchodzeniu pojazdu w zakręty. Warto też zwrócić uwagę na rzeźbę bieżnika, która powinna zapewnić odprowadzanie spod opon wody czy błota. Brak takiego udogodnienia będzie zmniejszał przyczepność i może stanowić ryzyko wpadnięcia w poślizg.

Nankang – co warto wiedzieć o tej marce oponiarskiej?

Nankang to marka, której początki sięgają lat 30. ubiegłego wieku. Jest to azjatycki producent oponiarski, który łączy w sobie zarówno doświadczenie, najnowsze technologie, jak i uniwersalne zastosowania wraz z optymalnymi cenami ogumienia. Tajwański producent Nankang obecnie wytwarza ogumienie dla aut osobowych, terenowych i ciężarowych. To wytwórca zarówno opon letnich, zimowych, jak i całorocznych. Ponadto jest dostawcą produktów dla branży lotniczej i motocyklowej.
Tajwański Nankang słynie z produkcji bardzo dobrych opon dla aut średniej klasy. Mocne strony przedsiębiorstwa to zdecydowanie bardzo dobra organizacja całego procesu produkcji i optymalne wykorzystanie wszelkich zasobów materiałowych oraz finansowych. Proces produkcyjny można więc zminimalizować pod względem kosztów, co przekłada się również na niską cenę produktów. W wytwarzaniu ogumienia marce Nankang przyświeca japońska precyzja oraz jakość i nowoczesność. Opony Nankang charakteryzują się wykorzystaniem najnowszych technologii. Wyróżnia je też dobra przyczepność, niski poziom spalania paliwa podczas jazdy, a także lekkość prowadzenia pojazdu.

Opony Nankang NS-2R – co je wyróżnia?

Nankang NS-2R to sportowe opony letnie należące do klasy ekonomicznej. Zastosowane zostały w nich sprawdzone i uznane technologie, których jakość i funkcjonalność potwierdziły się w wielu testach, opiniach i różnych modelach ogumieniach. Jednocześnie takie opony jak Nankang NS-2R 205/40 R17 czy też Nankang NS-2R 225/40 R18 to dobra propozycja dla właścicieli aut, którzy nie korzystają ze swoich pojazdów zbyt często i na bardzo długich oraz wymagających odcinkach.
Tym, co charakteryzuje opony sportowe Nankang NS-2R, jest kierunkowy bieżnik semi-lick. Jego charakterystyczna płaska budowa i dość zróżnicowane strefy barkowe zapewniają bezpieczną, szybką i dynamiczną jazdę oraz uzyskiwanie zadowalających osiągów przy znacznych prędkościach. Cechą charakterystyczną modelu Nankang NS-2R jest też obecność trzech rowków umieszczonych w części centralnej ogumienia. Dzięki temu jazda na oponach od Nankang jest komfortowa nie tylko po suchej, ale też mokrej nawierzchni. Woda i nieczystości skutecznie odprowadzane są spod opony, zapewniając dobrą stabilność pojazdu.
Konstrukcja opon to gwarancja świetnej stabilności oraz dużej powierzchni styku z podłożem. Jest to możliwe także za sprawą specjalnie opracowanej mieszanki gumowej. Model Nankang NS-2R to również propozycja atrakcyjna wizualnie, co stanowi dodatkowy atut produktu.

Opony letnie Nankang NS-2R – opinie, testy i dostępne rozmiary

Sportowe opony letnie Nankang NS-2R polecane są szczególnie kierowcom, którzy nie chcą przepłacać i poszukują modelu opon sportowych o dobrych parametrach za rozsądną cenę. Na podstawie opinii konsumentów, jak i testów branżowych model ten wypada bardzo pozytywnie pod względem prowadzenia pojazdu na suchej nawierzchni. Zadowalający rezultat ogumienie uzyskuje także przy prowadzeniu auta w deszczu.
Wśród wariantów dostępnych jest ponad 40 różnych rozmiarów opon Nankang NS-2R, które można nabyć w wersjach od 13 cali do 17 cali. Jest to zatem propozycja, która będzie pasowała do zdecydowanej większości popularnych modeli sportowych aut poruszających się po europejskich drogach.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!