Data publikacji:

Nexen czy Dębica? Której marki opony wybrać?

Opony budżetowe są idealnym rozwiązaniem dla kierowców, którzy oczekują optymalnych parametrów pracy podczas jazdy, jednak nie chcą nadwyrężać swojego portfela. Ogumienie klasy ekonomicznej świetnie sprawdza się podczas jazdy głównie po mieście lub na niewielkich trasach. Najprościej mówiąc, są to opony dla kierowców, którzy nie pokonują znacznych odległości i nie mają bardzo wygórowanych oczekiwań. Kuszą przystępną ceną, a w zamian dają od siebie ponadprzeciętne parametry jazdy, dzięki czemu są coraz częściej kupowane i stosowane przez użytkowników samochodów osobowych i dostawczych w Europie. Dziś chcemy przedstawić opony dwóch podobnych do siebie marek, jakimi są Nexen oraz Dębica. W czym są podobne, a czym się różnią?
nexen czy dębica

Opony marki Nexen

Nexen to jeden z najstarszych producentów opon do samochodów osobowych pochodzący z Korei Południowej. Marka powstała już w 1942 roku i pierwotnie zajmowała się produkcją ogumienia dla japońskiej armii w czasie wojny. Współpraca z wojskiem pozwoliła marce Nexen na bardzo szybki rozwój dzięki dużemu wsparciu finansowemu w tamtych czasach. Rozwój technologiczny zapewnił koreańskiemu producentowi współpracę z wieloma liderami branży oponiarskiej i już w 1987 roku marka ta nawiązała współpracę z francuskim koncernem Michelin. W 2008 roku marka Nexen otworzyła swoją filię opon w Niemczech, dzięki czemu z dużą łatwością i powodzeniem zaczęła zalewać europejski rynek motoryzacyjny, oferując nam bardzo dobrej jakości opony ekonomiczne. Owocna współpraca z marką Michelin pozwoliła zaczerpnąć doświadczenia i nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu koreański producent stanowi aktualnie podstawowe wyposażenie wielu modeli samochodów takich marek jak Volkswagen, Opel, Fiat czy Skoda. Co więcej, marka Nexen posiada rekomendacje topowego producenta, który poddaje ich produkty regularnym testom, a mowa tu o marce Porsche, co świadczy o wysokiej jakości opon marki Nexen.
Opony marki Nexen są bardzo doceniane przez największych ekspertów branżowych. W 2015 roku nastąpił przełom, gdy jedno z największych stowarzyszeń motoryzacyjnych, jakim jest niemiecki AutoBild, odnotowało, że opony tej marki osiągają wyniki parametrów bardzo zbliżone do liderów branży oponiarskiej. Od tego czasu stale zajmują wysokie lokaty i doskonale wypadają na tle konkurencyjnych, ekonomicznych modeli. Opony południowokoreańskiego producenta cechują się przede wszystkim dobrą przyczepnością, skuteczną i krótką droga hamowania, bardzo dużą stabilnością na suchej i mokrej drodze oraz precyzją i pewnością prowadzenia. Nexen specjalizuje się w produkcji opon całorocznych, letnich oraz zimowych. Najlepiej sprawdzają się w samochodach średniej i wyższej klasy, lekkich autach dostawczych, SUV-ach i mocniejszych wersjach z napędem na cztery koła. Co wyróżnia markę Nexen na tle konkurencji? Bez wątpienia innowacyjne rozwiązania i stały, dynamiczny rozwój. Technologią, którą bez wątpienia może pochwalić się południowokoreański producent, jest autorska, nanokompozytowa mieszanka gumy z krzemionką, która bardzo poprawiła przyczepność oraz wytrzymałość opon, pozwalając im pokonywać większe przebiegi. Wielu kierowców ceni sobie wysokiej jakości osiągi, jakie oferują opony tej marki, które w połączeniu z niską, bardzo atrakcyjną ceną stanowią idealnie dopasowane rozwiązania dla kogoś, kto ceni sobie wygodę i bezpieczeństwo, tym samym nie chcąc nadwyrężać swojego portfela.

Opony marki Dębica

Dębica jest polską marką, która może się pochwalić bardzo bogatą historią na rynku motoryzacyjnym. Podlega pod topowy koncern Goodyear, który wspiera technologiczne rozwiązania polskiego producenta, co zapewnia im możliwość konkurencji nawet z najlepszymi w tej branży. Dębica niejednokrotnie potwierdziła, że doskonale wpasowała się w segment opon budżetowych, bardzo często dominując konkurencyjne modele. Według badań ekspertów, w ostatnich latach wśród kierowców, którzy preferują ekonomiczne opony, co trzeci polski klient kupił opony marki Dębica. Polska marka posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wachlarz rozmiarów opon letnich, zimowych oraz całorocznych. Opony Dębica pasują zarówno do samochodów osobowych klasy wyższej i średniej, małych aut dostawczych, ale też SUV-ów i aut o mocniejszych osiągach.
Dębica produkuje opony od ponad osiemdziesięciu lat, mimo to doskonale wpasowuje się w aktualne trendy. Jak na markę europejską przystało, doskonale rozumie oczekiwania tutejszych kierowców, dzięki czemu idealnie potrafi dopasować się do ich oczekiwań. Produkty Dębica, dzięki wsparciu i inwestycjom amerykańskiego giganta, jakim jest marka Goodyear, bardzo skutecznie opracowuje coraz to nowsze rozwiązania technologiczne, które pozwalają jej utrzymywać bardzo dobrą jakość i czołowe miejsca w rankingach. Na tle konkurencji opony te wyróżniają się bardzo dobrą przyczepnością w każdych warunkach pogodowych oraz na każdego rodzaju nawierzchni. Cechują się krótką i skuteczną drogą hamowania oraz dużą ekonomicznością jazdy. Prowadzi to do mniejszego spalania paliwa i większej wytrzymałości, co w sumie daje wydłużone przebiegi bez utraty jakości. Dodatkowo wysoka precyzja prowadzenia i stabilne utrzymywanie toru jazdy sprawiają, że opony te są bardzo pożądane, szczególnie wśród kierowców w Europie. Dębica produkuje i testuje swoje opony w Polsce, co pozwala bardzo dobrze dopasować się do potrzeb lokalnych klientów, tworząc opony, które doskonale sprawdzą się na europejskich drogach i bez problemu stawią czoła tutejszym, często zmiennym i skrajnym warunkom pogodowym.

Nexen czy Dębica?

Wybór spośród obu tych marek nie jest tak prosty, jak mógłby się wydawać. Z jednej strony mamy koreańską markę wspieraną przez Michelin, z drugiej znajduje się europejski producent, wspierany przez amerykańskiego giganta. To sprawia, że obie marki doskonale się rozwijają i spełniają coraz to nowsze potrzeby, oferując nowoczesne rozwiązania technologiczne. Nexen ma większe doświadczenie, jednak to Dębica lepiej zna europejskie potrzeby. Mimo to obie marki mocno konkurują, stale wyprzedzając się nowymi rozwiązaniami i jakością. Statystycznie patrząc, Dębica cieszy się większym zainteresowaniem, szczególnie wśród polskich kierowców. Mimo wszystko to Nexen kusi niższą ceną za bardzo zbliżoną jakość produktów. Naszym zdaniem, wybierając jedną z tych dwóch marek, nie będzie czego żałować. Obie cechują się bardzo korzystną ceną przy dość wysokiej jakości, dobrej przyczepności i właściwościach jazdy. Kwestia rozmiaru i bieżnika jest całkowicie indywidualna, jednak obie marki oferują bardzo podobne do siebie rozwiązania w niemalże takiej samej gamie rozmiarowej. Bez względu na to, na którą padnie wybór, polecamy obie.
Zdjęcie: Envato Elements