Data publikacji:

Nexen N'Blue 4 Season

Opony całoroczne to wariant ogumienia, który zyskuje coraz szersze grono zwolenników. Opony wielosezonowe to doskonałe rozwiązanie dla większości kierowców, którzy używają auta na co dzień na niezbyt długich dystansach, np. podczas dojazdów do pracy czy robienia zakupów. Wówczas wielosezonowy model opon, taki jak np. Nexen N’Blue 4 Season, będzie rozwiązaniem idealnym. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na ogumienie wielosezonowe i wybrać właśnie produkt od Nexen.
nexen n blue 4 season

Opony całoroczne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Najpopularniejszym rodzajem ogumienia są opony letnie oraz zimowe, czyli sezonowe. Jednak ich użytkowanie wiąże się z wymianą, jakiej dokonywać należy dwa razy w roku. Od pewnego czasu jednak coraz chętniej wybierane są opony wielosezonowe, dzięki czemu nie trzeba pamiętać o wizycie w wulkanizacji i wymianie zgodnie z nadchodzącą porą roku. To duża oszczędność czasu zwłaszcza podczas gwałtownego pogorszenia warunków na drogach, kiedy kolejki do zmiany bywają naprawdę długie. Dla wielu zwłaszcza zapracowanych osób jest to kłopotliwe oraz wiąże się każdorazowo z dokonaniem opłaty za wykonaną usługę.
Korzystając z opon sezonowych, trzeba też liczyć się z koniecznością wygospodarowania pewnej przestrzeni na przechowywanie ogumienia, a to nie zawsze jest możliwe. Aby ułatwić kierowcom obowiązki związane ze zmianą opon, koncerny oponiarskie wprowadziły na rynek ogumienie całoroczne niewymagające zmiany. To unikalne konstrukcje z zastosowaniem specjalnych mieszanek gumowych i właściwych struktur, które świetnie przystosowują się zarówno do upalnych, letnich dni, jak i trudnych warunków w okresie zimowym.
Opony całoroczne to doskonałe rozwiązanie dla osób preferujących umiarkowany styl jazdy oraz użytkujących auta na niezbyt odległych trasach, np. podczas dojazdu do pracy, zakupów oraz zazwyczaj na drogach zadbanych czy odśnieżanych. W tym przypadku opony całoroczne klasy średniej, którą wyróżnia doskonały stosunek jakości do ceny, będą absolutnie wystarczające. Jakie opony całoroczne warto wybrać? Takim ogumieniem jest m.in. model Nexen N’Blue 4 Season. Opinie zadowolonych użytkowników zdecydowanie to potwierdzają.

Nexen – koreański producent opon z tradycjami

Korea Południowa to siedziba wielu liczących się na świecie firm, w tym oponiarskich. Wśród nich jest Nexen – jeden z najstarszych producentów w tym regionie. Firma założona została w 1942 roku przez przedsiębiorstwo Heung-ah i w początkowej fazie produkowała wyłącznie opony na potrzeby armii japońskiej. Po wojnie jednak sytuacja zaczęła ulegać zmianie i zaczęto wprowadzać na rynek opony do aut osobowych.
Nexen to marka, która od początku stawia na rozwój i współpracę z czołowymi koncernami oraz ośrodkami badawczymi na świecie. Przykładem może być trwające od 1987 roku partnerstwo z francuskim Michelin. Od 2008 roku na terenie Europy, w Niemczech, działa filia Nexen. Większość oferowanych modeli to bardzo dobre opony klasy ekonomicznej, które rekomendowane są jako fabryczne wyposażenie m.in. takich marek jak Nissan, Fiat, Skoda, Seat czy Hyundai, a nawet Porsche, co stanowi dla marki jedną z najlepszych rekomendacji.
Obecnie marka Nexen znajduje się w światowej czołówce oponiarskiej i jest jednym z liderów na rynkach azjatyckich. Opony Nexen, w tym model N’Blue 4 Season, sprzedawane są w ponad 120 krajach na świecie. Stosowanie innowacji i opracowywanie coraz korzystniejszych technologii powoduje, że na rynkach europejskich ogumienie to zyskuje coraz więcej zwolenników.

Opony całoroczne Nexen N’Blue 4 Season – charakterystyka

Wielu kierowców zadaje sobie pytanie, jak oceniane są na tle konkurencji opony wielosezonowe Nexen N’Blue 4 Season. Test przeprowadzony przez „Auto Bild” w 2022 roku określił ten model ogumienia ekonomicznego jako zadowalający, co dotyczyło dokładnie rozmiaru 195/55 R16. W wielu wcześniejszych testach, przeprowadzanych m.in. przez ADAC, TCS czy ÖAMTC, opony Nexen N’Blue 4 Season zdobyły zaszczytne 1. miejsce, biorąc pod uwagę średnią wyników osiągniętych w poszczególnych parametrach.
Ogumienie całoroczne Nexen N’Blue 4 Season wyposażone zostało w bieżnik kierunkowy z lamelami ułożonymi w kształcie litery V, co jest charakterystycznym i dobrym rozwiązaniem dla opon zimowych. Ponadto to technologia Multi-Season Sipe pozwala na doskonałe przystosowanie opon do całorocznej pracy. To gwarantujące przyczepność i bezpieczeństwo specjalne lamele w części barkowej oraz charakterystyczne dla pracy w zimowych warunkach lamele wyrzeźbione mocniej umieszczone w środkowej części bieżnika.

Nexen N’Blue 4 Season – opony wielosezonowe godne polecenia

Na szczególną uwagę w modelu opon całorocznych Nexen N’Blue 4 Season zasługuje specjalistyczna mieszanka gumowa wykorzystana do ich produkcji. Dzięki dodatkowi do podstawowego materiału krzemionki, opona idealnie dopasowuje się do warunków panujących zarówno latem, jak i zimą. Jest to popularne rozwiązanie stosowane również w oponach całorocznych klasy premium. Jednak inżynierowie marki Nexen poszli w tej dziedzinie o krok dalej.
Ogumienie Nexen poza krzemionką zawiera w składzie również żywicę i granulat SBR, co doskonale wpływa na przyczepność opon do podłoża o różnym ukształtowaniu oraz w niesprzyjających warunkach. Dzięki tak skomponowanej mieszance możliwe jest doskonałe wsparcie hamowania i skrócenie jego drogi, a także ułatwiona sterowność na mokrej nawierzchni.
Dzięki dodaniu do mieszanki gumowej krzemionki, granulatu SBR oraz żywicy możliwe stało się zachowanie elastyczności i sztywności ogumienia kluczowego dla pracy opon w szerokim zakresie temperatur i w bardzo zróżnicowanych warunkach.
Opony całoroczne Nexen N’Blue 4 Season dostępne są w rozmiarach od 13 do 19 cali, dzięki czemu z powodzeniem dobrać można właściwy rozmiar do danego auta. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieodpowiednie ogumienie pod tym względem wpływa na zmniejszenie bezpieczeństwa i przyczepności na drodze. Panowanie nad autem jest wówczas trudniejsze, a same opony zużywają się znacznie szybciej. Ponadto nieodpowiedni rozmiar opon i jazda na takim komplecie doprowadzić mogą do uszkodzenia różnych podzespołów auta, w tym czujników, m.in. ABS.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!