Opony Nexen

Marka opon samochodowych Nexen jest jednym z najstarszych producentów ogumienia na świecie. Pochodzi z Korei Południowej i początkowo specjalizowała się tylko w wytwarzaniu opon dla koreańskiej armii. Szybki rozwój technologiczny możliwy był dzięki dużym dofinansowaniom ze strony wojska, co w efekcie pomogło rozwinąć się branży oponiarskiej. Nexen nawiązał współpracę z wieloma gigantami oponiarskimi na świecie, jednak najbliżej im do francuskiego Michelina. Dzięki tym relacjom, wymianie doświadczeń i stałemu rozwojowi opony marki Nexen rekomendowane są przez duże marki samochodów, takie jak Fiat, Skoda czy Volkswagen, które wyposażają swoje pojazdy w opony koreańskiego producenta. Opony Nexen posiadają opinie niezwykle trwałych i niezawodnych, które dostępne są w bardzo niskiej, korzystnej cenie. Kierowcy i testerzy podkreślają bardzo dobre parametry przyczepności, krótką drogę hamowania oraz wysoką trwałość i stabilność w zakrętach.

Południowokoreańskie opony Nexen

Marka Nexen to jeden z czołowych i jednocześnie najstarszych południowokoreańskich producentów opon do samochodów osobowych czy dostawczych. Produkty sygnowane ich szyldem trafiają do ponad 120 krajów z całego świata, co jest podkreśleniem globalnej popularności marki Nexen.

Opony Nexen produkowane są we wszystkich klasycznych wersjach – letnich, zimowych czy wielosezonowych. Wyróżnić można też produkty dla aut osobowych, dostawczych, z napędem 4x4 oraz nadwoziem typu SUV, wymagającym nieco wzmocnionego ogumienia.

Nowoczesna technologia w oponach Nexen

Doskonałe właściwości jezdne opon Nexen wynikają ze stosowania nowoczesnych technologii, podpartych rozbudowanym zapleczem badawczo-rozwojowym zlokalizowanym w USA, Chinach, Niemczech czy samej Korei. Opony, zanim trafią do seryjnej produkcji, przechodzą rygorystyczne testy, zaś sama produkcja, odbywa się przy wykorzystaniu zaawansowanych procesów automatyzacji.

To wszystko wpływa na doskonałe parametry opon Nexen oraz konkurencyjną cenę, która jest kluczowa do skutecznej rywalizacji na rynku oponiarskim. A Nexen robi to zdecydowanie dobrze.

Nieustanne dążenie do tworzenia lepszych produktów i wprowadzania innowacyjnych rozwiązań doprowadziły markę Nexen do opatentowania gumy krzemianowej nanokompozytowej, materiału, który pozwala oponom uzyskiwać lepszą przyczepność na zróżnicowanych nawierzchniach i warunkach pogodowych.

Nexen w nowych samochodach

Opony marki Nexen, jako jedne z nielicznych z segmentu opon swojej klasy, znajdują zastosowanie przy nowych samochodach. Ogumienie Nexen jest spotykane w autach zjeżdżających z taśm produkcyjnych takich marek jak Volkswagen, Skoda, Hyundai czy też włoski Fiat. To najlepsza rekomendacja dla wysokiej jakości i doskonałych parametrów opon, oferowanych przez markę Nexen.

Opony Nexen – chętnie wybierane modele

Opony Nexen N Blue Plus to propozycja ogumienia dla kierowców, którzy ponad wszystko cenią sobie wysoki komfort podróży i bezpieczeństwo. Opony wyposażone są w asymetryczny bieżnik, który poprawia skuteczność hamowania na mokrej drodze oraz zapewnia stabilne prowadzenie, szczególnie w zakrętach. Nexen zminimalizował ryzyko wystąpienia aquaplaningu dzięki zastosowaniu licznych rowków poprzecznych, które doskonale odprowadzają wodę z powierzchni styku. Model ten zajmuje wysokie lokaty w testach jakościowych wśród opon letnich i są szczególnie polecane jako ogumienie ekonomiczne do codziennej jazdy.

Nexen Winguard Sport 2 to zimowa opona przeznaczona do samochodów osobowych. Bazując na poprzedniej generacji poprawiono poziom bezpieczeństwa i przyczepności na zaśnieżonych drogach. Ogumienie posiada bieżnik w kształcie litery V, co wspomaga usuwanie wody i błota pośniegowego. W modelu Nexen Winguard Sport 2 zastosowano aż trzy rodzaje rowków bieżnika, które wpływają na stabilność i precyzję prowadzenia. Wysoka skuteczność osuszania powierzchni przekłada się również na niwelowanie problemów z zapychającymi się śniegiem kanalikami, dzięki czemu opony przez cały czas zachowują jednakowy, bardzo wysoki poziom przyczepności. Opony wytworzono z nowoczesnej gumy z dodatkiem krzemionki. Połączenie to doskonale sprawdza się w zimowych warunkach, zapewniając odpowiednią sztywność opony. Mieszanka ta powoduje wolniejsze i bardziej równe zużywanie się bieżnika, co wydłuża jej żywotność oraz zapewnia niezmiennie wysokie parametry jazdy przez cały okres użytkowania.

Nexen Nblue 4 Season to propozycja całorocznej opony klasy średniej, która doskonale radzi sobie w każdych warunkach pogodowych. Ze względu na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne i mieszankę gumową opony doskonale radzą sobie podczas miejskiej jazdy w każdych warunkach. Koreański producent zaoferował opony o optymalnych właściwościach bez względu na porę roku. Na szczególne wyróżnienie zasługuje przyczepność na suchej drodze, precyzyjne odprowadzanie wody oraz krótka droga hamowania na śniegu. Połączenie takie pozwala na bezproblemowe użytkowanie przez cały rok, bez obaw o nagłą zmianę warunków pogodowych. Zaawansowany konstrukcyjnie bieżnik w kształcie litery V chroni przed zjawiskiem aquaplaningu, skraca drogę hamowania oraz wolniej się zużywa. Mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki zapewnia odpowiednią sztywność opony w każdych warunkach pogodowych, co jeszcze bardziej przekłada się na uniwersalność tego modelu.

Autor: Przemysław Mańka