Data publikacji:

Nokian WR Snowproof P. Dobra opona zimowa klasy średniej

Wybór opon zimowych to trudne zadanie. W zależności od stylu i częstotliwości jazdy, okolicznych warunków w okresie jesienno-zimowym, jak i wymagań kierowcy wybierać można z wielu różnych modeli. Wśród nich znajdują się zarówno propozycje budżetowe, klasy średniej, jak i premium. W wielu przypadkach jednak opony zaliczane do klasy średniej miewają wyższe osiągi i oceny niż modele z najwyższej półki. Tak jest w przypadku opon zimowych Nokian WR Snowproof P, które na świecie znane są ze swoich doskonałych właściwości na ośnieżonych, mokrych i oblodzonych nawierzchniach. Sprawdź, czym wyróżnia się propozycja od Nokian, i wyposaż swoje auto w model opon bezpiecznych, stabilnych oraz gwarantujących znakomity komfort jazdy nawet w najtrudniejszych warunkach.
nokian wr snowproof p

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru opon zimowych?

Jakie opony zimowe kupić? Wybór opon zimowych powinien być przemyślany, zwłaszcza pod kątem zapotrzebowania, stylu jazdy, charakteru najczęściej użytkowanych tras czy częstotliwości korzystania z auta. W przypadku zamieszkania poza obszarem miejskim, w wyżej położonych regionach kraju lub częstego poruszania się po drogach ośnieżonych, podczas wyboru należy kierować się właściwościami danego modelu opon właśnie w tym zakresie.
Ponadto trzeba pamiętać o dopasowaniu właściwego rozmiaru ogumienia do konkretnego modelu auta. W przeciwnym razie bezpieczeństwo i komfort jazdy znacznie spadną i ogumienie będzie zużywało się szybciej. Niewłaściwe dopasowany rozmiar opon to również ryzyko uszkodzenia niektórych elementów pojazdu oraz wyższe zużycie paliwa.

Nokian – fińskie opony przeznaczone na śnieg

Nokian to stosunkowo młoda marka oponiarska, która powstała w 1988 roku z przekształcenia zakładów państwowych produkujących ogumienie. Od samego początku celem firmy jest stworzenie idealnych opon, które będą doskonałym produktem w zderzeniu z ekstremalnymi i niejednoznacznymi warunkami zimowymi. Nokian jednak produkuje też opony całoroczne i letnie. Wśród stosowanych technologii na przestrzeni lat znalazło się kilka innowacji na skalę światową, co zapewniło marce Nokian pewne i cenione miejsce na rynku.
Pierwsze opony zimowe na świecie wyprodukowane zostały właśnie przez Nokian i choć początkowo dedykowane były samochodom ciężarowym, szybko zaczęły być stosowane również w wersjach osobowych. Dziś fiński producent uznawany jest w branży za innowatora, również w zakresie ogumienia letniego, które testowane jest na własnym torze stworzonym w Hiszpanii, gdzie właściwości opon badane są przy prędkościach 300 km/h. Główna siedziby Nokian znajduje się w fińskim mieście Nokia, choć zakłady produkcyjne funkcjonują również Dayton (USA) oraz Wsiewołożsku (Rosja).

Opony zimowe Nokian WR Snowproof P – charakterystyka

Opony zimowe Nokian WR Snowproof P zaliczane są do najwyższej półki klasy średniej i często zajmują miejsca w rankingu opon zimowych. W praktyce oznacza to, że prezentują doskonałe wyważenie pomiędzy ceną a jakością. Jednocześnie pod względem osiągów śmiało mogą konkurować z wieloma modelami zaliczanymi do półki premium.
Model Nokian WR Snowproof P wyróżnia się szczególną sprawnością i niezawodnością podczas jazdy w szybko zmieniających się warunkach. Opony doskonale przystosowują się do zmiany pogody, przeobrażenia z nawierzchni suchej do intensywnie ośnieżonej i oblodzonej. Ogumienie od Nokian wyróżnia też doskonała trakcja w każdych warunkach, komfort jazdy, bezgłośne użytkowanie i świetna przyczepność.
W produkcji opon Nokian WR Snowproof P stosowane są nowoczesne systemy produkcyjne, co jest znacznie korzystniejsze dla środowiska niż dotychczasowe metody. To również zrównoważone surowce użyte do wytwarzania ogumienia, co w efekcie zmniejsza aż o 8% opory toczenia. Oznacza to, że używanie opon Nokian WR Snowproof P powoduje znacznie niższe zużycie paliwa w stosunku do konkurencyjnych modeli. Ponadto marka Nokian znajduje się w 10% przedsiębiorstw zaliczanych do DOW Jones DJSI, czyli światowego rankingu firm o zrównoważonym rozwoju.

Co wpływa na sukces opon zimowych Nokian WR Snowproof P?

W ogumieniu zimowym Nokian WR Snowproof P zastosowano unikalny wzór bieżnika, dzięki któremu opony stykają się z podłożem w większym stopniu niż modele konkurencyjne. Zapewnia to lepszą przyczepność i wyższy poziom kontroli nad kierownicą w przypadku wykonywania różnego rodzaju manewrów. Gęsta sieć lameli i połączonych rowków różnego rodzaju ma wpływ na lepszą przyczepność wzdłużną, jak i poprzeczną. To również bardzo szybkie i skuteczne odprowadzanie wody i błota pośniegowego spod opon i świetna odporność na aquaplaning.
W oponach Nokian WR Snowproof P zastosowano mieszankę Apline Performance, charakteryzującą się innowacyjną formułą gwarantującą doskonałe osiągi tak na suchej, jak i mokrej, ośnieżonej czy oblodzonej nawierzchni. Nokian nie zapomniał również o jeździe na suchej nawierzchni, co ułatwia środkowa część bieżnika z nieco twardszą strukturą.
Opony zimowe Nokian WR Snowproof P to również specjalne pazury śnieżne, które wgryzając się w śnieg, umożliwiają komfortowe i niezawodne ruszanie z miejsca bez poślizgów i innych utrudnień. Przekłada się to również na świetne osiągi podczas gwałtownego hamowania. Opony zimowe Nokian WR Snowproof P dostępne są w rozmiarach od 17 do 21 cali.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!