Data modyfikacji:

Opony całoroczne 155/60 R15

Opony całoroczne wykazują optymalne parametry przyczepności na suchej, mokrej i zaśnieżonej drodze oraz przyzwoite drogi hamowania na różnych nawierzchniach. Jest to świetne rozwiązanie dla kierowców, którzy nie pokonują bardzo dużych odległości, a większość czasu spędzają na jeździe po mieście i okolicach. Nie oznacza to jednak, że na trasie opony te się nie sprawdzą. Wręcz przeciwnie, ich wysoka trwałość pozwala na pokonywanie dużych przebiegów. Dziś przedstawimy kilka najpopularniejszych ostatnimi czasy modeli opon całorocznych w jednym z najbardziej powszechnych rozmiarze, jakim jest 155/60 R15.
opony całoroczne 155/60 R15

Dlaczego warto kupić opony całoroczne?

Opony całoroczne stają się coraz bardziej popularne wśród kierowców. Kiedyś nosiły miano tańszego ogumienia uniwersalnego, o znacznie gorszej jakości. W dzisiejszych czasach, gdy produkcją ogumienia całosezonowego zajęły się największe marki oponiarskie, ogumienie całoroczne wyznacza nowe standardy i zbiera coraz większą rzeszę zwolenników.
Opony całoroczne to ogumienie przystosowane do większej części pojazdów, szczególnie miejskich i kompaktowych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kierowców, którzy chcą zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Oszczędność finansowa to przede wszystkim brak co sezonowej wymiany opon oraz inwestycja w jeden uniwersalny model zamiast dwóch osobnych. Oszczędność czasu, to jak wyżej, brak wymiany opon w serwisach. Opony całoroczne łączą w sobie cechy zarówno letnich, jak i zimowych egzemplarzy. Najlepsze egzemplarze łączą te elementy w zróżnicowanej, asymetrycznej rzeźbie bieżnika, której jedna część odpowiada za letnie parametry jazdy, druga za zimowe.
Zanim przedstawimy nasze propozycje, zacznijmy od rozszyfrowania wspomnianego oznaczenia opon. Pierwsza liczba oznacza szerokość opony wyrażoną w milimetrach, u nas jest to 155 mm. Kolejna oznacza profil opony przedstawiony w procentach. Jest to stosunek szerokości do wysokości opony, stąd takie oznakowanie. Najprościej rzecz ujmując, jest to wysokość ścianki bocznej opony. Ostatnie oznaczenie to rozmiar średnicy w calach, w naszym przypadku 15 cali.

Polecane opony całoroczne w rozmiarze 155/60 R15

Jakie opony całoroczne w omawianym rozmiarze warto wybrać? Zobacz moje propozycje.

Hankook Kinergy 4S2 H750

Hankook Kinergy 4S2 H750 to produkt koreańskiej produkcji, który godnie reprezentuje klasę średnią. Jest to gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa wśród opon całorocznych. Posiada on wiele technologicznych rozwiązań, które powodują, że opona ta świetnie sprawdza się w każdych warunkach pogodowych.
Letnia część opony to przede wszystkim sztywne bloki bieżnika, szerokie rowki odprowadzające oraz letnie lamele poprawiające przyczepność i ułatwiające pokonywanie zakrętów. Zimowa część to asymetryczne lamele 3D, które doskonale wgryzają się w śnieg i zapewniają dobre hamowanie na śniegu i lodzie.

Vredestein Quatrac 5

Reprezentant najwyższej klasy jakości, jaką jest klasa premium. Opona całoroczna, która charakteryzuje się najlepszą ceną w stosunku do jakości. Cena przystępna, dostępna dla większej ilości kierowców. Jakość natomiast na najwyższym poziomie, pokonując niejednego giganta opon sezonowych, które są dużo droższe.
Opony Vredestein Quatrac 5 posiadają dopracowany w każdym elemencie asymetryczny bieżnik. Doskonała przyczepność, wysoka precyzja prowadzenia, znakomite odprowadzanie wody i niskie opory toczenia to tylko kilka z podstawowych zalet tej marki. Część zimowa opony to gęsta sieć lameli i rowków, co świetnie sprawdza się na śniegu i lodzie. Letnia część to bardzo dobre „klejenie się” drogi, odprowadzanie wody i dynamika jazdy. Model Quatrac 5 wyznacza nowe trendy wśród opon całorocznych, zdecydowanie dominując wśród konkurencyjnych egzemplarzy.
Zdjęcie: Envato Elements