Data publikacji:

Opony całoroczne 195/70 R14

Opony całoroczne stają się coraz bardziej popularnym rodzajem ogumienia. Rozwój technologii i stale wzrastająca jakość produkowanych opon to fakt, który przekonuje kierowców do wypróbowania wielosezonowych modeli. Dziś przedstawimy nietypowy model opon, które są w rozmiarze 195/70 R14. Dlaczego nietypowy? Od małych opon powoli się odchodzi. Modne stają się coraz to większe rozmiary opon, jednak spora część starszych pojazdów porusza się jeszcze na „czternastkach”, dlatego też chcemy przedstawić egzemplarze z tego rozmiaru, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Opony wielosezonowe 195/70 R14

Poniżej znajdziesz wybrane przeze mnie propozycje opon wielosezonowych 195/70 R14. Zobacz, jakie modele trafiły do rankingu opon całorocznych.

Tracmax A/S TRAC SAVER

Opony Tracmax A/S TRAC SAVER to zeszłoroczny produkt jednego z większych i bardziej znanych chińskich producentów opon. Godnie reprezentują klasę ekonomiczną. Zachęcają do zakupu przede wszystkim swoją ceną. Są nieco droższe, niż letnie czy zimowe odpowiedniki tej marki, jednak przeliczając koszt związany z utrzymaniem dwóch niezależnych kompletów opon, a do tego ich cosezonową zmianę, Tracmax A/S TRAC SAVER jest zdecydowanie bardziej opłacalnym rozwiązaniem. Rzadko zdarza się, aby opony ekonomiczne łączyły ze sobą bardzo korzystną cenę i wysoką jakość. Jednak w tym przypadku udało się uzyskać złoty środek.
Producent opon postawił przede wszystkim na trwałość i wytrzymałość opon, aby jak najdłużej mogły służyć kierowcy bez utraty swoich parametrów. Zastosowano również nowoczesne technologie, które sprawiają, że mieszanka gumowa adaptuje się do panujących warunków poprawiając przy tym przyczepność i skracając drogę hamowania w szerokim zakresie temperatur.
Opony te dobrze trzymają się drogi na śniegu, a poprzez użytą kierunkową rzeźbę bieżnika, radzą sobie z odprowadzaniem nadmiernie zbierającej się na powierzchni styku opony z drogą wody. Dzięki temu model Tracmax A/S TRAC SAVER jest opcją bezpieczną i sprawiającą duży komfort jazdy minimalizując ryzyko występowania utraty sterowności. Opisywany model bardzo dobrze sprawdza się w szerokiej gamie pojazdów, jednak najlepsze opinie pozostawiają kierowcy mniejszych, miejskich aut, którzy pokonują nieznaczne trasy poza miejscem zamieszkania. Chwalą sobie wysoką trwałość i ekonomiczność opon, które jak na swoja stosunkowo niską cenę, gwarantują bardzo dobre osiągi.
Tracmax A/S TRAC SAVER 195/70R14 91T M+S, 3PMSF
Producent - Tracmax
Model – A/S TRAC SAVER
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa – ekonomiczna
Szerokość – 195 mm
Profil – 70 %
Średnica – 14”
Indeks nośności – 91 (615 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – T (do 190 km/h)
Hałas zewnętrzny – 70 dB
Dodatkowe oznaczenia – M+S – (mud + snow) opony na błoto i śnieg, 3PMSF – homologacja zimowa

Vredestein QUATRAC 5

Następna propozycja pochodzi od holenderskiego producenta. Vredestein Quatrac 5 to już piąta odsłona popularnego modelu opon. 4. generacja cieszyła się ogromnym powodzeniem, a producent wciąż stawia na rozwój i ulepszenia, dzięki czemu opracował niezwykle dobrze wykonany model opony całosezonowej. Opona będzie idealna zwłaszcza dla kierowców, którzy stawiają na bezpieczeństwo jazdy.
O tym, że jest to model bardzo udany i pożądany przez kierowców, świadczą liczne pozytywne opinie i wyniki testów. Ich największymi zaletami są przede wszystkim dobre parametry przyczepności, szczególnie w zimowych warunkach, bardzo niskie opory toczenia, zredukowany hałas i skrócona droga hamowania na suchej, jak i mokrej drodze.
Vredestein QUATRAC 5 spośród konkurencji na pewno wyróżnia bieżnik. Opony te posiadają innowacyjną, gładką i asymetryczną konstrukcję bloków bieżnika, która doskonale łączy cechy opon letnich i zimowych. Letnia strefa opony charakteryzuje się niskim oporem toczenia i bardzo dobrą przyczepnością, co przekłada się na precyzyjne prowadzenie pojazdu. Zimowa część wyposażona została w gęsto nacięte lamele 3D, dzięki którym opony lepiej wgryzają się w zaśnieżone powierzchnie.
W mieszance gumowej znaleźć można duży dodatek krzemionki, który sprawia, że opony dostosowują się do panujących warunków w bardzo szerokim zakresie temperatur bez utraty swoich parametrów. Zastosowane technologie i mieszanka elastomerów dodana do gumy zwiększyły trwałość i żywotność opony, dzięki czemu model ten zużywa się wolniej i pozwala na większe przebiegi.
Vredestein QUATRAC 5 195/70R14 91T
Producent - Vredestein
Model – QUATRAC 5
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa – premium
Szerokość – 195 mm
Profil – 70 %
Średnica – 14”
Indeks nośności – 91 (615 kg)
Indeks przyczepności - C (+7m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – T (do 190 km/h)
Hałas zewnętrzny – 69 dB

HANKOOK Kinergy 4S² H750

Hankook Kinergy 4S2 to druga generacja popularnego modelu opon wielosezonowych ze średniej półki jakościowej prosto z Korei. Pierwsze wydanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i wieloma pozytywnymi opiniami, a producent mimo to wydał w nową odsłonę, która tę poprzednią pozostawia daleko w tyle. Wyróżnia się wyjątkowo dużą wytrzymałością i bardzo wydłużoną żywotnością. Liczne testy przeprowadzane cyklicznie od kilku lat wykazują bardzo dobre parametry przyczepności i hamowania na każdego rodzaju nawierzchni.
Opony Hankook Kinergy 4S2 są bardzo dobrą propozycją dla osób, które szukają niedrogich opon o zadowalających parametrach, lubiących świeżość i agresywny, sportowy wygląd opon i ceniących sobie bezpieczeństwo niezależnie od panujących warunków.
Opisywany bieżnik wyposażony został w nowoczesny, autorski wzór, który jest złotym środkiem pomiędzy dobrą przyczepnością, a wysoką wytrzymałością. Posiada on wzmocnione opasanie i stalowe wstawki, które zapewniają stabilność i precyzję kierowania. Wytrzymały rdzeń stopki opony zapewnia idealne dopasowanie do felgi, a zastosowane wypełniacze to gwarancja precyzyjnego manewrowania. Na obwodzie opony znajdują się liczne kanaliki z zaostrzonymi rowkami, co wpływa na wysoką jakość przyczepności w zimie, a zastosowanie niestandardowych, wklęsłych łączeń pozwala na optymalne dopasowywanie się opony do panujących na zewnątrz warunków.
HANKOOK Kinergy 4S² H750 195/70R14 91T
Producent - HANKOOK
Model – Kinergy 4S2 H750
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa – średnia
Szerokość – 195 mm
Profil – 70 %
Średnica – 14”
Indeks nośności – 91 (615 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa E
Indeks prędkości – T (do 190 km/h)
Hałas zewnętrzny – 71 dB
Zdjęcie: f9photos / Envato Elements