Data publikacji:

Opony całoroczne 245/35 R19

Opony całoroczne to produkt, który łączy w sobie najlepsze cechy ogumienia letniego i zimowego. W ten sposób uzyskano ogumienie, które świetnie sprawdza się w regionach, gdzie różnice pomiędzy porami roku są stosunkowo niewielkie i nie odnotowuje się skrajnych warunków pogodowych. Dziś przedstawimy kilka z najpopularniejszych, najlepiej sprzedających się opon całorocznych w rozmiarze 245/35 R19. Są to opony, które charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny, wieloma pozytywnymi opiniami kierowców, a także bardzo dobrymi parametrami, które wyróżniają je spośród pozostałych egzemplarzy.

Opony wielosezonowe 245/35 R19

Jakie są zalety modeli z rankingu opon całorocznych? Opony wielosezonowe sprawdzą się do jazdy miejskiej, na niewielkich odległościach. Nie oznacza to jednak, że na dalekie podróże opony te są bezużyteczne. Nie są jednak tak trwałe i przystosowane do gwałtownie zmieniających się warunków jak opony sezonowe w okresie, na który są przeznaczone.
Niemniej coraz więcej opon wielosezonowych produkowanych jest w taki sposób, aby uzyskać homologację 3PMSF, czyli dopuszczenie do użytkowania w zimę w krajach, które wymagają zmiany opon zgodnie z obowiązującym sezonem. Oznacza to, że coraz lepiej radzą sobie w zimowych, śnieżnych warunkach. Jednak ze względu na zróżnicowane rzeźby bieżnika i stosowane mieszanki nie zaleca się agresywnej jazdy na oponach całorocznych.
Używanie opon wielosezonowych to nie tylko połączenie dwóch rodzajów w jeden. To także oszczędność pieniędzy i czasu. Inwestując w model całoroczny nie musimy wyposażać się w dwa niezależne komplety opon, dodatkowo nie płacimy za zmianę ogumienia u wulkanizatora, oszczędzając tym samym czas. Do tego cena kompletu opon wielosezonowych jest bardzo często zachęcająca, co dodatkowo wyróżnia je spośród innych modeli, tym samym pomagając im zyskać nową rzeszę fanów.

Continental AllSeason Contact

Pierwszym modelem, który warto wziąć pod uwagę przy wyborze opon całorocznych w rozmiarze 245/35 R19, jest bez wątpienia Continental AllSeason Contact. Jest to złoty środek dla kierowców, którzy szukają bardzo dobrych opon, które sprawdzą się tak samo w każdych warunkach przez cały rok. W tym modelu połączono zaawansowane, nowe technologie wraz z wypracowaniem kompromisu i balansu pomiędzy poszczególnymi parametrami, w efekcie czego uzyskano opony o bardzo dobrej przyczepności, wysokich osiągach i ekonomicznym użytkowaniu.
Użyta do produkcji specjalna żywica z dodatkami dużej ilości krzemionki zapewnia optymalną elastyczność opony, co skutkuje stałym dopasowywaniem się do nawierzchni i warunków pogodowych. Mieszanka pracuje, dzięki czemu odczuć można bardzo wysoką przyczepność na suchej, jak i mokrej, zaśnieżonej drodze.
Charakterystyczny wzór bieżnika to nie tylko przyczepność, ale też precyzyjne odprowadzanie wody z powierzchni styku z nawierzchnią. Dzięki temu opony charakteryzują się bardzo dobrą drogą hamowania na mokrej drodze oraz minimalizują ryzyko wystąpienia aquaplaningu.
Dopracowano również geometrię ścian bocznych, co w połączeniu z zastosowaną mieszanką i geometrią bieżnika dało w efekcie cichą, ekonomiczną oponę o obniżonych oporach toczenia. Zastosowane wzmocnienia i ranty ochronne to nie tylko bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale też gwarancja większych przebiegów i ochrona innych elementów koła, takich jak felgi. Model Continental AllSeasonContact w rozmiarze 245/35 R19 uzyskał wiele wysokich ocen i wyróżnień od największych marek zajmujących się testowaniem i oceną opon. Zajmuje stale wysokie pozycje od samego początku produkcji, czyli od 2019 roku.
Charakterystyka:
Continental AllSeasonContact 245/35 R19 93Y XL FR
Producent - Continental
Model – AllSeason Contact
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa – premium
Szerokość – 245 mm
Profil – 35 %
Średnica – 19”
Indeks nośności – 93 (650 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – Y (do 300 km/h)
Hałas zewnętrzny – 72 dB
Dodatkowe oznaczenia – XL – opona wzmacniana, FR – rant ochronny felgi

Pirelli Cinturato All Season SF 2

Opony Pirelli Cinturato All Season SF 2 to model opon, który gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy, a dodatkowo charakteryzuje się bardzo korzystną ceną jak na zespół parametrów i technologii, które w nich zamieszczono. To bez wątpienia przełomowy model wśród wielosezonowych egzemplarzy. Do ich produkcji użyto nowej, dostosowującej się do otoczenia mieszanki, która pracuje w bardzo szerokim zakresie temperatur.
Wzór bieżnika w kształcie litery „V” to gwarancja bardzo dobrej przyczepności, precyzyjnego odprowadzania wody, ale też minimalizacja ryzyka wystąpienia aquaplaningu. Na oponie znajduje się dużo lameli 3D o zróżnicowanej głębokości i szerokości, co jak wykazują liczne testy, bardzo poprawiło kontrolę i trakcję na śniegu. Dobrano rozkład nacięć na obwodzie opony, co pozwoliło skuteczniej tłumić powstające drgania, tym samym redukując hałas. Do tego opony są bardzo ekonomiczne i trwałe, co wydłuża przebiegi.
Model Pirelli Cinturato All Sesaon SF 2 to egzemplarz naszpikowany nowościami technologicznymi. Znajdą się tu takie moduły jak RunFlat, dzięki któremu opony pozwalają zachować kontrolę nad pojazdem nawet w nagłych, krytycznych sytuacjach utraty ciśnienia w oponie, dzięki czemu opony dowiozą nas bezpiecznie do celu. Rozszerzenie ELECT to zoptymalizowane parametry przystosowane do samochodów z napędem elektrycznym. Poprawiają trwałość i przenoszą większe obciążenia związane z dynamiką silników elektrycznych. Rozwinięcie PNCS to redukcja hałasu i ograniczenie drgań, a co za tym idzie mniejsze zużywanie się opon, układu zawieszenia, ale też większy komfort podróży. Zastosowano również technologię SealInside, która pozwala na kontynowanie jazdy po przebiciu opony w 85% przypadków uszkodzenia i gwałtownej utraty ciśnienia.
Charakterystyka:
Pirelli Cinturato All Season SF 2 245/35R19 93Y XL FR 3PMSF
Producent - Pirelli
Model – Cinturato All Season SF 2
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa – premium
Szerokość – 245 mm
Profil – 35 %
Średnica – 19”
Indeks nośności – 93 (650 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – Y (do 300 km/h)
Hałas zewnętrzny – 71 dB
Dodatkowe oznaczenia – XL – opona wzmacniana, FR – rant ochronny felgi, 3PMSF – homologacja zimowa

Opony Maxxis Premitra All Season AP3

Maxxis Premitra All Season AP3 to model opon wielosezonowych z klasy ekonomicznej. Opony te świetnie sprawdzą się w większych pojazdach typu SUV czy crossover, a nawet z napędem 4x4. Powstały z myślą o kierowcach, którzy nie pokonują znacznych odległości i poruszają się głównie po miejskich drogach, jednak zależy im na bezpieczeństwie i dobrej przyczepności nawet w trudnych warunkach.
Opony Maxxis Premitra All Season charakteryzują się rzeźbą bieżnika w kształcie litery „V”, którą spotkać można w najpopularniejszych modelach klasy premium. Dzięki takiemu wzorowi bieżnika świetnie odprowadzają wodę minimalizując ryzyko utraty kontroli na mokrej nawierzchni. Jest to tez gwarancja optymalnej przyczepności na suchej, jak i zaśnieżonej drodze.
Zastosowane rowki i nacięcia pozwoliły skrócić drogę hamowania oraz ograniczyć występowanie drgań, dzięki czemu obniżono opory toczenia i zredukowano hałas. Jak na opony klasy ekonomicznej, bardzo dobrze sprawdzają się w testach, gdzie rywalizują z najlepszymi pozycjami w danym rozmiarze. Model ten nie jest mocno udoskonalony licznymi modyfikacjami i technologiami, mimo to świetnie sprawdza się przez cały sezon i na pewno nie zawiedzie w przypadku nagłego spadku temperatury czy pojawieniu się pierwszego śniegu.
Charakterystyka:
Maxxis Premitra All Season Ap3 205/40R18 86 W Xl
Producent - Maxxis
Model – Premitra All Season AP3
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa – ekonomiczna
Szerokość – 205 mm
Profil – 40 %
Średnica – 18”
Indeks nośności – 86 (530 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – W (do 270 km/h)
Hałas zewnętrzny – 72 dB
Dodatkowe oznaczenia – XL – opona wzmacniana

Vredestein QUATRAC 5

Kolejną propozycją są opony Vredestein Quatrac 5 prosto od holenderskiego producenta opon. Jest to już piąta odsłona tego modelu opon, które z każdą następną cieszą się coraz większą popularnością. Już 4. Generacja przyniosła wielki sukces, jednak ciągły rozwój i ulepszenia pozwoliły opracować niezwykle dobrze wykonany model opony całosezonowej. Jest to propozycja szczególnie dla kierowców, którzy ponad wszystko cenią sobie bezpieczeństwo jazdy.
O tym, że jest to model bardzo udany i pożądany przez kierowców, świadczą liczne pozytywne opinie i wyniki testów. Ich największymi zaletami są przede wszystkim dobre parametry przyczepności, szczególnie w zimowych warunkach, bardzo niskie opory toczenia, zredukowany hałas i skrócona droga hamowania na suchej, jak i mokrej drodze.
Vredestein QUATRAC 5 spośród konkurencji na pewno wyróżnia bieżnik. Opony te posiadają innowacyjną, gładką i asymetryczną konstrukcję bloków bieżnika, która doskonale łączy cechy opon letnich i zimowych. Letnia strefa opony charakteryzuje się niskim oporem toczenia i bardzo dobrą przyczepnością, co przekłada się na precyzyjne prowadzenie pojazdu.
Zimowa część wyposażona została w gęsto nacięte lamele 3D, dzięki którym opony lepiej wgryzają się w zaśnieżone powierzchnie. W mieszance gumowej znaleźć można duży dodatek krzemionki, który sprawia, że opony dostosowują się do panujących warunków w bardzo szerokim zakresie temperatur bez utraty swoich parametrów. Zastosowane technologie i mieszanka elastomerów dodana do gumy zwiększyły trwałość i żywotność opony, dzięki czemu model ten zużywa się wolniej i pozwala na większe przebiegi.
Vredestein QUATRAC 5
Producent - Vredestein
Model – Quatrac 5
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa – premium
Szerokość – 205mm
Profil – 40 %
Średnica – 18”
Indeks nośności – 88 (530 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – W (do 270 km/h)
Hałas zewnętrzny – 69 dB
Zdjęcie: astrakanimages / Envato Elements