Data publikacji:

Opony całoroczne 255/35 R20

Opony wielosezonowe stają się coraz bardziej popularnym rodzajem ogumienia. Łączą w sobie najlepsze cechy modeli letnich i zimowych. Stosowanie opon wielosezonowych to nie tylko połączenie dwóch rodzajów w jeden, ale również oszczędność pieniędzy i czasu. Dziś przedstawimy popularne modele w rozmiarze 255/35 R20, które świetnie sprawdzają się w letnich, jak i zimowych warunkach, a do cieszą się dużym zainteresowaniem oraz pozytywnymi opiniami użytkowników i testerów.

Opony wielosezonowe 255/35 R20

Vredestein QUATRAC PRO

Opony Vredestein QUARAC PRO to pierwsze w historii seria opon przeznaczona wyłącznie dla segmentu UHP, czyli bardzo wysokich osiągów. Co to oznacza? Opony te posiadają bardzo wysokie parametry dotyczące bezpieczeństwa i wytrzymałości, obniżone opory toczenia, krótką drogę hamowania oraz ulepszone osiągi. Udało się to uzyskać za sprawą wieloletniego, zdobywanego na torach wyścigowych doświadczenia połączonego z wykorzystaniem nowoczesnych, innowacyjnych technologii.
Opony Vredestein QUATRAC PRO przeznaczone są do całorocznej pracy w bardzo szerokim zakresie temperatur. Dodatkowo uzyskały symbol „płatka śniegu” czyli homologację zimową 3PMSF spełniającą normy Unii Europejskiej dotyczące opon zimowych. Na rzeźbie bieżnika widać wyraźnie podział opony na strefy letnią i zimową. To dzięki takiemu wyodrębnieniu udało się uzyskać model, który zachowuje wysokie parametry jazdy w każdych warunkach, niezależnie od sezonu.
Dodatkowe wspomaganie precyzji kierowania zapewnia znajdujące się w środkowym fragmencie opony specjalne, poszerzone żebro. Strefa zimowa wyposażona została w liczne, asymetryczne lamele, a ich równomierny rozkład na całym obwodzie opony znacznie podnosi ich skuteczność. To za ich sprawą opony nie gubią trakcji i przyczepności na śniegu. Liczne przeprowadzane testy i zdobywane doświadczenie wykazały, że model ten wyróżnia się nad pozostałymi około 10% lepszą przyczepnością na mokrej drodze, czy 5% lepszą drogą hamowania na śniegu.
Vredestein QUATRAC PRO 255/35R20 97Y XL
Producent – Vredestein QUATRAC PRO
Model – QUATRAC PRO
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa – premium
Szerokość – 255 mm
Profil – 35 %
Średnica – 20”
Indeks nośności – 97 (730 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa E
Indeks prędkości – Y (do 300 km/h)
Hałas zewnętrzny – 73 dB
Dodatkowe oznaczenia – XL – opona wzmacniana

Tristar All Season Power

Opony Tristar All Season Power to idealna propozycja dla kierowców, którzy cechują się umiarkowanym, spokojnym stylem jazdy głównie po miejskich drogach. Opona całosezonowa została stworzona tak, aby nawet w mieście nie zaskoczyły nas zmienne warunki pogodowe. Godnie reprezentuje klasę ekonomiczną i charakteryzuje się stosunkowo niską ceną.
Opony te wyposażone zostały w kierunkowy bieżnik. Jego szerokie rowki szybko i skutecznie usuwają nagromadzoną wodę z powierzchni styku opony z nawierzchnią. Wpierane są przez poprzeczne, lejkowate nacięcia, dzięki czemu producent zredukował ryzyko występowania aquaplaningu do minimum. Kierunkowa rzeźba bieżnika to także lepsza przyczepność i skuteczniejsze hamowanie na mokrych, czy zaśnieżonych drogach.
Do wykonania opony użyto najpopularniejszej mieszanki gumowej, która pozwala na swobodną pracę w szerokim zakresie temperatur i sprawdza się od lat. Korzystne jest użytkowanie w mieście również z powodu obniżonych oporów toczenia i zredukowanej emisji powstałego hałasu. Dzięki temu model Tristar All Season Power jest oponą ekonomiczną, bezpieczną i komfortową. Śmiało można polecić ten model mało wymagającym kierowcom, którzy szukają dobrej opony w rewelacyjnej cenie, która bezpiecznie sprawdzi się w przemieszczaniu się po mieście jak i okolicach. Nie oznacza to jednak, że nie sprawdzi się w trasie, bo patrząc na parametry, jakie oferuje producent, opona ta nie zawiedzie nas nawet przy większym obciążeniu czy znacznych prędkościach.
Tristar All Season Power 255/35R20 97Y
Producent - Tristar
Model – AllSeason POWER
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa – ekonomiczna
Szerokość – 255 mm
Profil –35 %
Średnica – 20”
Indeks nośności – 97 (730 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – Y (do 300 km/h)
Hałas zewnętrzny – 72 dB

Michelin CrossClimate 2

Michelin CrossClimate 2 to przykładne opony wielosezonowe. W świetny sposób łączą w sobie cechy i elementy opon zarówno letnich, jak i zimowych. Oferują pełne bezpieczeństwo niezależnie od warunków pogodowych oraz tych panujących na drodze. Zapewniają dobrą przyczepność i reaktywność dokładnie odwzorowując każdy ruch kierowcy. Skuteczne hamowanie na suchej, mokrej oraz pokrytej śniegiem nawierzchni to sprawa „V” – kształtnego bieżnika. Jego specyficzny kształt nie tylko doskonale przylega do powierzchni drogi. Świetnie radzi sobie też z odprowadzaniem wody i błota pośniegowego.
Optymalne warunki jazdy w każdych warunkach osiągnięto poprzez zastosowanie termoadaptacyjnej mieszanki gum i elastomerów. Dzięki temu opony dopasowują się do warunków panujących na drodze i zróżnicowanych temperatut. Zastosowano też kilka autorskich, nowoczesnych technologii takich jak P-edge co poprawia przyczepność na śniegu, V-Ramp, która zwiększa skuteczność hamowania oraz MaxTouch, która optymalizuje obszar styku opony z drogą. Opony Michelin CrossClimat 2 nazywane są ekspertem wśród opon wielosezonowych, co poarte jest licznymi wyróżnieniami i wysokimi pozycjami w testach jakościowych.
Michelin CrossClimate 2 255/35R20 97Y
Producent - Michelin
Model – CrossClimate 2
Przeznaczenie - wielosezonowe
Klasa – premium
Szerokość – 255 mm
Profil –35 %
Średnica – 20”
Indeks nośności – 97 (730 kg)
Indeks przyczepności - B (+3m przy 80km/h)
Opory toczenia – Klasa C
Indeks prędkości – Y (do 300 km/h)
Hałas zewnętrzny – 69 dB
Zdjęcie: FabrikaPhoto / Envato Elements