Data publikacji:

Opony Toyo 

Opony Toyo są takim produktem na rynku, który od razu zdobył niebywałą popularność praktycznie na całym świecie. Nic dziwnego, ponieważ ten rodzaj ogumienia prezentuje rzeczywiście ponadprzeciętną jakość. Producent opon pochodzi z Japonii i może poszczycić się najdokładniejszymi testami produktów wprowadzanych na rynek. Swoje fabryki posiada również w wielu innych krajach takich jak Stany Zjednoczone, Włochy, Holandia czy Chiny. Dowiedz się, czy warto zamontować opony Toyo w swoim samochodzie. 
opona

Kilka słów o producencie 

Firma Toyo założona została w Osace prawie 80 lat temu i początkowo funkcjonowała jako niewielka manufaktura. 10 lat po rozpoczęciu jej działalności założono pierwszą fabrykę, w której wytwarzano głównie opony do samochodów ciężarowych. Duże sukcesy w tym zakresie oraz wysoka jakość ogumienia skłoniły producenta do rozpoczęcia działalności produkcyjnej również w obszarze opon do samochodów osobowych.
Obecnie oddziały marki znajdują się w kilkunastu krajach na całym świecie. W Osace wciąż funkcjonuje ośrodek badań, w którym pracownicy naukowi stale udoskonalają japońskie ogumienie. Marka kojarzona jest głównie z tym, że dobre rozwiązania, które sprawdziły się w przypadku opon sportowych, przenosi na te przeznaczone do samochodów osobowych. 

Rodzaje ogumienia Toyo 

Niezależnie od tego, jakiego ogumienia szukamy, rozwiązaniem może być marka Toyo. Opony, które produkuje, to między innymi modele fabryczne montowane w niektórych pojazdach przez producentów, rodzaje do vanów, SUV-ów, samochodów sportowych, wyścigowych oraz osobowych. W ofercie firmy bez problemów można znaleźć również opony luksusowe, zimowe czy przeznaczone do zimowej jazdy w ekstremalnych warunkach. Dostępne są także opony dedykowane typowo samochodom rodzinnym i ekologicznym, co sprawia, że Toyo ma obecnie bardzo duży wybór ogumienia do praktycznie każdego rodzaju pojazdów.  

Charakterystyka opon Toyo 

Firma ściśle przestrzega norm technologicznych dotyczących wytwarzanych i wprowadzanych na rynek produktów. Na wszystkie opony Toyo przewidziana jest 5-letnia gwarancja. Ogumienie jest gruntownie testowane nie tylko przez samego producenta, ale również liczne podmioty zewnętrzne, co zapewnia najwyższą jakość produktu. Opony Toyo znane są jako bardzo odporne na przebicia, gwarantujące krótką drogę hamowania oraz umożliwiające dobrą przyczepność i komfort jazdy.  
Producent oferuje bardzo szeroki wybór opon letnich, jednak w asortymencie znajdziemy również najróżniejsze opony zimowe Toyo, a także kilka modeli całorocznych. Opony Toyo dostępne są w wersji klasy średniej oraz premium. Często kojarzone są z popularnymi produkcjami filmowymi oraz sportami motorowymi ze względu na to, że marka Toyo wyposażała kierowców rajdowych w opony oraz bywała częstym sponsorem zawodów. 

Technologie stosowane w oponach Toyo 

Toyo słynie z opracowywania nowych rozwiązań, które firma użytkuje lub ma w planach wykorzystywać w przyszłości w swoich produktach. Wśród nich można wymienić przykładowo technologie: 
  • Noair – której celem jest opracowanie opon bez powietrza. Dzięki temu nie będzie możliwe złapanie gumy ani uciekanie powietrza z opony. Wówczas konstrukcja ogumienia opierać się będzie na szprychach oraz tradycyjnym bieżniku. 
  • Atom – technologia obecnie wykorzystywana w produkcji opon Toyo. Polega na tworzeniu ogumienia pozbawionego spoin. W związku z tym możliwe jest wyprodukowanie opony, która będzie idealnie wyważona, bardziej wytrzymała oraz łatwiejsza i szybsza w produkcji. 
  • Nano Balance – polegająca na opracowaniu specjalnej mieszanki gumy, która zwiększa bezpieczeństwo użytkowania, ponieważ skraca drogę hamowania oraz gwarantuje niższy poziom spalania. 

Popularne modele opon Toyo 

Wśród najpopularniejszych rodzajów opon Toyo można wymienić: 

Toyo Snowprox S953

Czyli opony, które doskonale nadają się do jazdy po mieście w zimie. Wyróżniają się bardzo korzystną ceną, kierunkowym bieżnikiem oraz licznymi nagrodami przyznawanymi przez testerów ogumienia. Budowa bieżnika zapewnia świetną przyczepność, a mieszanka gumowa jest odpowiedniej konsystencji nawet w najniższych temperaturach. 

Toyo Celsius

Ogumienie wielosezonowe, o asymetrycznej konstrukcji bieżnika. Bardzo dobrze odprowadza wodę oraz błoto spod opon. Jest ciche i wytrzymałe, a także dobrze tłumi drgania. Ma nieregularne boki – wewnątrz są wyposażone w lamele Multi-Wave, natomiast z zewnątrz mają o wiele gładszą powierzchnię. 

Toyo Proxes CF2

Opony letnie o świetnym stosunku ceny do jakości. Są trwałe, estetyczne i doskonale radzą sobie zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Gwarantują również niebywałą stabilność podczas dynamicznych skrętów. Mają asymetryczny bieżnik o konstrukcji charakterystycznej dla opon Toyo. Ich dużą zaletą jest bardzo szeroki wybór dostępnych rozmiarów. 

Opony Toyo – opinie 

Opinie o oponach Toyo są wyjątkowo pozytywne. Na uwagę zasługują w szczególności przyczepność opon, duży wybór rozmiarów oraz rodzajów ogumienia czy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Niektóre z modeli są chwalone za doskonałe przystosowanie również do jazdy w trudnych warunkach, takich jak pustynia, skandynawska zima czy nierówny teren. Opony wystarczająco tłumią drgania oraz dźwięki.
Wielu kierowców chwali je również za oryginalny, estetyczny design, co chociaż wydaje się nieco mniej ważne, dla dużej rzeszy użytkowników okazuje się być istotnym parametrem. Niezależnie od tego, czy poszukujemy opon zimowych, czy letnich, Toyo okazuje się być świetnym wyborem. W asortymencie marki znajdą się zarówno opony do spokojnej jazdy, jak i takie, przeznaczone do sportowych wyzwań. 
Zdjęcie: mstandret / Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!