Data modyfikacji:

Opony zimowe Toyo

Autor: Łukasz Wulkanista

Logo marki Toyo - firmy produkującej m.in. opony zimowe Opony znane pod nazwą Toyo faktycznie produkowane są przez japońskie przedsiębiorstwo Toyo Gomu Kogyo Kabushiki Kaisha. Swoje produkty dostarcza ono od niedawna, ale zdążyły one zachwycić odbiorców z całego świata niebanalną konstrukcją i zastosowaniem bardzo nowoczesnych materiałów. To właśnie marka Toyo upowszechniła zastosowanie komputerów przy projektowaniu bieżników. Z pomocą technologii cyfrowej powstały m.in. innowacyjne opony z systemem DSOC ze spiralnie ułożonymi blokami, co pozwoliło poprawić stabilność, obniżyć poziom hałasu i zapewnić lepsze tłumienie nierówności. W Europie opony zimowe Toyo  pojawiły się niedawno, ale już zyskały szerokie grono wiernych fanów. Do najchętniej wybieranych modeli należą: Toyo Snoprox S943, Toyo Snowprox S953, Toyo Snowprox S954 oraz Toyo Open Country W/T, która dedykowana jest do samochodów typu SUV. Najbardziej rozpowszechnione modele Snowprox S943 i S953 wielokrotnie poddawane były testom i recenzowane przez magazyny AutoBild, AutoMotorSport oraz Auto Zeitung. Wśród najpopularniejszych rozmiarów opon Toyo wymienić można: 225/60 R17, 195/65 R15, 235/55 R17, 225/60 R16, 205/55 R16, 185/65 R14, 225/65 R17, 205/60 R16, 215/50 R17 oraz niskoprofilowy 255/40 R19. Marka Toyo specjalizuje się w produktach klasy premium, dostarczając ogumienie zimowe, które zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Prawdziwą perłą pod tym względem jest model Toyo Snowprox S954, którego wiele rozmiarów otrzymało na etykiecie unijnej ocenę „B” za bardzo krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Pod względem komfortu liderem okazuje się opona zimowa Toyo Snowprox S943, której bieżnik zaprojektowano tak, aby średni hałas generowany podczas jazdy nie przekraczał 70 dB. Wysokiej jakości opony premium nie muszą być bardzo drogie. Bardzo cenione przez polskich kierowców opony zimowej Toyo Snowprox S943 165/65 R14 79T dostępne są już w cenie ok. 179 PLN, oferując parametry takie same jak w przypadku znacznie droższych produktów konkurencji.

1 komentarz
  1. me | 10.11.2018 12:30
    Mam od dwóch lat. Dobre, ciche, powoli się ścierają. Idealne na polską "zimę" - typ European Highway Winter Tire. Toyo robi też "prawdziwe" zimówki, ale te się nadają tylko na śnieg/lód (słabe na deszczu i suchym) i nie sprzedają ich w Polsce; model Observe GSi5, tak jak nie sprzedają Nokianów Hakkappelita oraz Yokohama iceGUARD studless iG60 (iG50 i iG30).
yokohama-bluearth-winter-v906

Opona zimowa Yokohama BluEarth-Winter V906

2022-11-30
Zakup opon do auta powinien być zawsze bardzo dobrze przemyślany. To jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pojazdu, od którego niejednokrotnie zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy zarówno w sprzyjających, jak i trudnych warunkach. Dlatego przed wyborem danego kompletu warto zapoznać się z udogodnieniami i charakterystyką poszczególnych modeli oraz recenzjami i opiniami dotyczącymi konkretnych opon. Jednym z doskonałych i godnych polecenia modeli opon zimowych jest ogumienie Yokohama BluEarth-Winter V906. Sprawdź dlaczego.
vredestein snowtrac 5

Vredestein Snowtrac 5. Designerska opona zimowa

2022-11-28
Zakup odpowiednich opon jest kluczowy zwłaszcza dla osób, które zimą jeżdżą dużo, odważnie i na długich trasach. Wówczas inwestycja w opony jest kluczowa. Warto więc wyposażyć się w model klasy premium, taki jak np. Vredestein Snowtrac 5. Propozycja ta wyróżnia się nie tylko doskonałymi parametrami, ale też świetnym designem. Sprawdź, jakie zalety mają opony zimowe od Vredestein.
rosava snowgard

Rosava Snowgard. Budżetowa opona zimowa

2022-11-24
Często zdarza się, że kierowcy chcą jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo i komfort, kupując drogie opony, co często kojarzone jest z najwyższą jakością. Jednak mnóstwo użytkowników aut korzysta ze swoich pojazdów sporadycznie, na krótkich trasach i jedynie na obszarach, które zimową porą są zadbane, odśnieżone i bezpieczne w stosunku np. do górskich, zaśnieżonych tras. Wówczas nie ma sensu narażać się na niepotrzebne koszty i sięgać po drogie, nowoczesne opony, ponieważ ich potencjał i tak nie zostanie w pełni wykorzystany. Bardzo dobrym wyborem będzie wtedy ogumienie z półki budżetowej. Ciekawą propozycją jest tu model Rosava Snowgard. Sprawdź, jakie zalety ma to ogumienie i dlaczego warto je kupić.
semperit speed-grip 5

Opony zimowe Semperit Speed-Grip 5

2022-11-23
Opony stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia auta. Przed wyborem warto zapoznać się z recenzjami, opiniami i charakterystyką poszczególnych modeli, a następnie wybrać ten, który przeznaczony jest dla danego stylu jazdy, auta czy częstotliwości użytkowania pojazdu. Jedną z propozycji doskonale sprawdzającą się w szczególnie trudnych warunkach zimowych są opony Semperit Speed-Grip 5. Czym charakteryzuje się ten model i dlaczego warto wyposażyć auto właśnie w to ogumienie?
Opony zimowe 15 cali

Opony zimowe 15 cali. Jakie 15-calowe zimówki wybrać?

2022-11-16
Jak powszechnie wiadomo, zima to czas, który jest szczególnie wymagający dla kierowców. Ta pora roku wymaga nie tylko wyjątkowej ostrożności podczas kierowania pojazdem, ale także – o czym nie wolno zapominać – konieczności dostosowania samochodu do mniej sprzyjających warunków. Jednym z elementów, o które należy w szczególności zadbać, są opony. Jakie zimowe opony 15 cali warto wybrać?
Opony zimowe 19 cali

Opony zimowe 19 cali

2022-11-13
Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jakie opony zimowe w rozmiarze 19 cali będą dla was najbardziej odpowiednie? Wbrew pozorom z tym pytaniem boryka się dosyć spora liczba właścicieli aut. Nie każdy jednak wie, jakimi właściwościami cechują się najlepsze według testów oraz ocen użytkowników opony zimowe w rozmiarze 19 cali. Dlatego też, wychodząc naprzeciw waszym pytaniom, postanowiliśmy sprawdzić, jakie opony w tym rozmiarze najlepiej sprawdzą się zimą.