Data modyfikacji:

Opony zimowe Toyo

Autor: Łukasz Wulkanista

Logo marki Toyo - firmy produkującej m.in. opony zimowe Opony znane pod nazwą Toyo faktycznie produkowane są przez japońskie przedsiębiorstwo Toyo Gomu Kogyo Kabushiki Kaisha. Swoje produkty dostarcza ono od niedawna, ale zdążyły one zachwycić odbiorców z całego świata niebanalną konstrukcją i zastosowaniem bardzo nowoczesnych materiałów. To właśnie marka Toyo upowszechniła zastosowanie komputerów przy projektowaniu bieżników. Z pomocą technologii cyfrowej powstały m.in. innowacyjne opony z systemem DSOC ze spiralnie ułożonymi blokami, co pozwoliło poprawić stabilność, obniżyć poziom hałasu i zapewnić lepsze tłumienie nierówności. W Europie opony zimowe Toyo  pojawiły się niedawno, ale już zyskały szerokie grono wiernych fanów. Do najchętniej wybieranych modeli należą: Toyo Snoprox S943, Toyo Snowprox S953, Toyo Snowprox S954 oraz Toyo Open Country W/T, która dedykowana jest do samochodów typu SUV. Najbardziej rozpowszechnione modele Snowprox S943 i S953 wielokrotnie poddawane były testom i recenzowane przez magazyny AutoBild, AutoMotorSport oraz Auto Zeitung. Wśród najpopularniejszych rozmiarów opon Toyo wymienić można: 225/60 R17, 195/65 R15, 235/55 R17, 225/60 R16, 205/55 R16, 185/65 R14, 225/65 R17, 205/60 R16, 215/50 R17 oraz niskoprofilowy 255/40 R19. Marka Toyo specjalizuje się w produktach klasy premium, dostarczając ogumienie zimowe, które zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Prawdziwą perłą pod tym względem jest model Toyo Snowprox S954, którego wiele rozmiarów otrzymało na etykiecie unijnej ocenę „B” za bardzo krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Pod względem komfortu liderem okazuje się opona zimowa Toyo Snowprox S943, której bieżnik zaprojektowano tak, aby średni hałas generowany podczas jazdy nie przekraczał 70 dB. Wysokiej jakości opony premium nie muszą być bardzo drogie. Bardzo cenione przez polskich kierowców opony zimowej Toyo Snowprox S943 165/65 R14 79T dostępne są już w cenie ok. 179 PLN, oferując parametry takie same jak w przypadku znacznie droższych produktów konkurencji.

1 komentarz
  1. me | 10.11.2018 12:30
    Mam od dwóch lat. Dobre, ciche, powoli się ścierają. Idealne na polską "zimę" - typ European Highway Winter Tire. Toyo robi też "prawdziwe" zimówki, ale te się nadają tylko na śnieg/lód (słabe na deszczu i suchym) i nie sprzedają ich w Polsce; model Observe GSi5, tak jak nie sprzedają Nokianów Hakkappelita oraz Yokohama iceGUARD studless iG60 (iG50 i iG30).
Opony zimowe 15 cali

Opony zimowe 15 cali. Jakie 15-calowe zimówki wybrać?

2023-08-12
Jak powszechnie wiadomo, zima to czas, który jest szczególnie wymagający dla kierowców. Ta pora roku wymaga nie tylko wyjątkowej ostrożności podczas kierowania pojazdem, ale także – o czym nie wolno zapominać – konieczności dostosowania samochodu do mniej sprzyjających warunków. Jednym z elementów, o które należy w szczególności zadbać, są opony. Jakie zimowe opony 15 cali warto wybrać?
marki opon ranking

Najlepsze marki opon. Ranking Wulkanisty

2023-02-01
Co roku największe serwisy motoryzacyjne testują setki modeli opon, aby wybrać ich zdaniem najlepszy egzemplarz. Spośród wszystkich rodzajów ogumienia wyróżniamy trzy główne rodzaje, które charakteryzują przystosowanie opon. Są to opony letnie, zimowe i całoroczne. Przeglądając rankingi najlepszych modeli zauważyć można, że czołówka jest bardzo ciasna, lecz w każdym z podanych przed chwilą rodzajów opon powtarzają się ci sami producenci. Świadczy to o ich jakości i popularności. Dziś przedstawimy naszym zdaniem najlepsze marki opon w oparciu i analizowane rankingi i doświadczenie, dzieląc producentów zgodnie z przeznaczeniem i rodzajem ogumienia.
Dębica Frigo 2 - Najpopularniejsza opona zimowa w Polsce

Dębica Frigo 2 - Najpopularniejsza opona zimowa w Polsce

2022-12-28
Dębica Frigo 2 to jedna z najchętniej wybieranych opon zimowych w Polsce. Zobacz opinie kierowców na temat modelu Frigo 2, zapoznaj się z wynikami testów oraz sprawdź gdzie kupisz najtaniej Dębicę Frigo 2 z darmową dostawą.
michelin alpin a3

Michelin Alpin A3

2022-12-17
Zakup opon zimowych jest kluczowy dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy podczas chłodnych miesięcy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli ogumienia zimowego, które skonstruowano z zastosowaniem najnowocześniejszych i sprawdzonych technologii. Jednak w każdym przypadku opony powinny być dopasowane zarówno do danego modelu auta, jak i stylu jazdy i wymagań danego kierowcy. Jedną z wysoko ocenianych propozycji opon zimowych jest model Michelin Alpin A3. To nie tylko gwarancja niezawodności i obecność w najważniejszych testach branżowych na bardzo wysokich pozycjach, ale również doskonały wybór dla osób dbających o detale i praktyczne rozwiązania.
Pirelli Cinturato Winter

Pirelli Cinturato Winter. Opona zimowa od włoskiego producenta

2022-12-02
Ogumienie Pirelli Cinturato Winter już od momentu, w którym pojawiło się na rynku, stało się ogromnym hitem w kategorii opon zimowych. Już w roku, w którym rozpoczęto jej dystrybucję, wzięła udział w przynajmniej sześciu testach opon i została w nich wyróżniona jako polecana lub szczególnie polecana. W dzisiejszym artykule omówimy wszystkie aspekty związane z użytkowaniem tego modelu opon, a także dostępnymi rozmiarami, bieżnikiem czy zastosowanymi technologiami. Przytoczymy też najważniejsze wnioski z opinii użytkowników i przybliżymy profil tej włoskiej marki.
goodride z507

Opona zimowa Goodride Z507

2022-12-01
Ogumienie do auta zaliczyć można do najważniejszych elementów wyposażenia pojazdu. Na szczególną uwagę zasługują opony zimowe, ponieważ ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu jazdy w niekorzystnych i mało przyjaznych warunkach. To nie tylko niskie temperatury, ale też mokra, zaśnieżona i oblodzona nawierzchnia wraz z dużo większym ryzykiem utraty panowania nad autem. Dlatego wybierając opony zimowe, warto postawić na modele polecane i sprawdzone. Doskonałym przykładem jest tu ogumienie zimowe Goodride Z507. Co wyróżnia te opony i dlaczego to dobry wybór?