Data publikacji:

Toyo Snowprox S954

Opony zimowe są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego auta. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo produktów oferowanych przez światowe koncerny, które występują w różnych klasach. Ciekawą i wartą uwagi propozycją jest model opon zimowych Toyo Snowprox S954. Sprawdź, czym charakteryzuje się to ogumienie i dlaczego warto zdecydować się właśnie na te opony. Na co jeszcze dobrze jest zwrócić uwagę, wybierając opony zimowe?
toyo snowprox s954

Opony zimowe – na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Jak dobrać opony z rankingu opon zimowych? Wybór opon zimowych jest bardzo ważny ze względu na użytkowanie ich w sezonie, podczas którego warunki na drodze bywają bardzo trudne. W takich okolicznościach szczególnie ważne jest bezpieczeństwo i dobra przyczepność auta do nawierzchni. Dlatego wybierając opony zimowe, należy bardzo dobrze przeanalizować zastosowane w danym modelu technologie i udogodnienia, które wpływają na zwiększoną stabilność podczas jazdy, wytrzymałość i komfort prowadzenia auta.
Kluczowa w ogumieniu zimowym jest rzeźba bieżnika i ukształtowanie lameli, co wpływa na przyczepność auta. Nie bez znaczenia jest również mieszanka gumowa i jej wytrzymałość w obliczu skrajnych temperatur i napotykania na różną formę ukształtowania terenu. Decydując się na wybór konkretnych opon zimowych, należy również pamiętać o dopasowaniu ich właściwego rozmiaru do danego pojazdu. Tylko w takim przypadku możliwe jest zapewnienie pełnego bezpieczeństwa i przyczepności oferowanej przez dany model.
W sytuacji gdy do pojazdu dopasowane zostaną opony w innym rozmiarze niż sugerowany przez producenta, jazda nie będzie komfortowa, utrzymanie kontroli nad autem może być utrudnione, a przyczepność osłabiona. Jest to szczególnie odczuwalne podczas wchodzenia w zakręty. W przypadku niewłaściwego rozmiaru opon zazwyczaj zużywają się one szybciej, a auto spala więcej paliwa. Może też dojść do uszkodzenia niektórych podzespołów oraz czujników ruchu.
Na rynku dostępne są opony klasy premium prezentujące najwyższą jakość i najwyższą cenę, opony klasy średniej, które charakteryzuje doskonały stosunek jakości do kwoty zakupu, oraz klasa ekonomiczna – najtańsza, gdzie najczęściej znajdują się opony z nieco starszymi rozwiązaniami technologicznymi.
Wybierając opony, dobrze jest określić własne potrzeby. W przypadku umiarkowanego stylu jazdy i poruszania się stosunkowo rzadko na bardzo wymagających trasach lub długich dystansach idealnym rozwiązaniem będą opony z klasy średniej, takie jak Toyo Snowprox S954. Zakup droższych modeli może okazać się przepłaceniem i zakupem nieadekwatnym do potrzeb, zwłaszcza że Toyo to gwarancja satysfakcji i bardzo dobrych parametrów.

Toyo – japoński potentat na rynku oponiarskim

Toyo to japońska marka oponiarska założona w 1945 roku przez Rikimatsu Tomihisę. Początkowo przedsiębiorstwo produkowało opony na rynek lokalny, jednak po niespełna dwudziestu latach działalności ogumienie Toyo zaczęto produkować również w filii w Stanach Zjednoczonych. Początkowo firma produkowała wyłącznie opony do samochodów ciężarowych. Ogumienie przeznaczone dla aut osobowych pojawiło się po 1975 roku i od tamtej pory nieustannie polecane i chętnie kupowane jest na całym świecie.
Toyo jako marka zyskała ogromną popularność dzięki dostarczaniu opon i wspieraniu sportów motorowych. Na uwagę zasługuje tu wierny fan Toyo – Ken Block. Ogumienie to słynie jednak również z wysokiej jakości i funkcjonalności, także wśród miłośników driftu. To właśnie na oponach Toyo jeździ większość z nich. Jednak opony tej marki są również bardzo popularne wśród właścicieli aut przeznaczonych do jazdy codziennej.
Toyo stosuje wiele innowacyjnych technologii. Wśród nich znajduje się m.in. ATOM, czyli tworzenie opon w sposób bezspoinowy, bez widocznych łączeń, co wpływa na wyważenie koła oraz szybszy czas wytworzenia. Opony Toyo tworzone są poprzez nawijanie kolejnych, cienkich pasków mieszanki gumowej na bęben konstrukcyjny, a następnie sklejanie ich.
Nano Balance to natomiast autorska technologia Toyo, dzięki której skróceniu uległa droga hamowania oraz zmniejszono opory toczenia, przez co spalanie paliwa również jest mniejsze. Obie technologie zastosowano również w oponach zimowych Toyo Snowprox S954. Test przeprowadzony przez niejeden magazyn oraz badania specjalistyczne to potwierdzają.

Opony zimowe Toyo Snowprox S954 – charakterystyka

Opony zimowe Toyo Snowprox S954 zaliczyć można do klasy średniej, choć dostępność różnych ich wariantów powoduje, że w wielu testach branżowych i ocenach z powodzeniem ogumienie to może konkurować z modelami zaliczanymi do półki premium.
Opony Snowprox S954 wyposażone zostały w najnowsze technologie stosowane przez markę Toyo, dzięki czemu gwarantują najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązania na rynku. Doskonałym przykładem jest tu zastosowanie asymetrycznego bieżnika, uznawanego za najbardziej zaawansowaną opcję w oponach zimowych.
Poprzez asymetryczną rzeźbę bieżnika należy rozumieć konstrukcję podzieloną na część wewnętrzną oraz zewnętrzną. Rolą pierwszej z nich jest skuteczne odprowadzanie wody podczas jazdy, natomiast za sprawą drugiej możliwe jest osiągnięcie doskonałej przyczepności i stabilności podczas manewrowania i wchodzeniu auta w zakręty. Tego typu bieżnik to doskonała propozycja dla aut o większej mocy. Opony Toyo Snowprox S954 dzięki swojej unikalnej budowie wykazują bardzo dobre tłumienie powstającego podczas jazdy hałasu oraz równomierne zużywanie.

Toyo Snowprox S954 – opinie i dostępne rozmiary

Czy wśród polecanych opon znajduje się propozycja Toyo Snowprox S954? Opinie użytkujących te opony osób są w tej kwestii bardzo pozytywne, a wielu użytkowników deklaruje ponowny zakup tego samego modelu. Ponadto wielokrotnie ogumienie to znalazło się w pierwszej dziesiątce rankingów takich magazynów jak „Auto Express”, „Auto Motor und Sport”, „Auto Bild” czy „Auto Zeitung”. 
Wśród dostępnych opon znajdują się modele w rozmiarach od 16 do 21 cali. Możliwy jest również zakup opon w różnych wariantach i z obecnością udogodnień, takich jak np. XL, czyli dodatkowe wzmocnienie opony. Dzięki temu zwiększa się nośność ogumienia, odporność na uszkodzenia mechaniczne i przeciążenia w trakcie hamowania. To również większa stabilność na krętych drogach oraz lepsza przyczepność w warunkach szczególnie trudnych.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!