Opony Yokohama

Czas, gdy głównymi graczami na rynku oponiarskim był Stany Zjednoczone oraz Europa, to już przeszłość. Potęgą, która przez blisko sto lat wzrastała w ich cieniu, jest Japonia. Yokohama to jedno z czterech przedsiębiorstw rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, które znajdują się na liście dziesięciu największych producentów opon. Poza nimi znaleźć tam można również Bridgestone, Sumitomo Rubber Industrie oraz Toyo Tire & Rubber Company.

Historia opon Yokohama rozpoczyna się w burzliwym roku 1917. Podczas gdy przez Europę przechodziło trzęsienie ziemi, azjatycka firma Yokohama Cable Manufacturing nawiązuje współpracę z amerykańskim przedsiębiorstwem B.F. Goodrich. W jego wyniku kilka lat później w miejscowości Jokohama powstaje fabryka opon i innych wyrobów gumowych. Falę początkowych sukcesów (m.in. produkcję pierwszej w kraju opony kordowej) przerwało trzęsienie ziemi. Udało się jednak nie tylko odbudować zniszczony zakład, ale też wybudować drugi. Dzięki temu ruchowi przedsiębiorstwo szybko odrobiło straty i wróciło do gry. Opony Yokohama szybko zainteresowały największych japońskich producentów aut (Nissan, Toyota), którzy zaczęli montować je w fabrycznie nowych modelach. W następnych latach spora część produkcji została z kolei nastawiona na cele wojskowe.

Po wojnie podjęto ponowną współpracę z amerykańskimi partnerami. Najważniejszym jej owocem było otwarcie w Stanach Zjednoczonych oddziału Yokohama Tire Corporation. Kolejnymi kierunkami ekspansji stały się natomiast: Kanada, Australia i w Niemcy. Jednak jeszcze w latach ‘80 i ‘90 opony Yokohama były kojarzone przede wszystkim z samochodami ciężarowymi i przemysłowymi. W XXI wieku firma rozpoczęła walkę o kierowców, którzy lubią dynamiczną jazdę. Ogromne inwestycje i uczestnictwo w takich imprezach jak American Le Mans, Red Line Time Attack, IMSA GT3 Cup Challenge, Macau Grand Prix czy World Touring Car Championship, szybko pozwoliły zająć japońskiej firmie wysokie miejsce wśród producentów ogumienia do samochodów klasy premium. Obecnie oferta uwzględnia też kierowców aut osobowych, których zaopatruje w świetne modele z serii jak W.drive i Advan. Firma udziela 60-miesięcznej (5-letniej) gwarancji na swoje opony osobowe, ciężarowe oraz OTR. Przy ustalaniu wysokości zwrotu brana jest pod uwagę pozostała użyteczna głębokość rowka (powyżej 1,6 mm).

Yokohama przedstawia niezwykle szeroką ofertę opon przeznaczonych dla różnych klas samochodów. W jej ofercie znajdziemy modele dla aut osobowych, SUV-ów, samochodów terenowych 4x4, dostawczych, a także ciężarówek oraz autobusów, najpopularniejszych marek. Sprzedawane są one w klasycznych wersjach zimowych i letnich, a także w popularnych wielosezonowych. Producent przygotował nawet specjalny model dla aut elektrycznych i hybrydowych (Advan dB V552), zapewniający jak najbardziej cichą jazdę i przyczepność na mokrych powierzchniach. 

Yokohama BluEarth-GT AE51

Letnia opona dla samochodów osobowych w klasie premium, zapewnia cichą i ekonomiczną jazdę, radzi sobie świetnie nawet przy bardzo dużych prędkościach (do 270 km/h) zarówno na suchych, jak i mokrych powierzchniach.

Yokohama Advan Sport

Letnia opona marki Yokohama klasy premium, która przeznaczona jest dla amatorów bardzo szybkiej i sportowej jazdy (do 310 km/h). Jej atutem jest względnie niski hałas oraz świetna przyczepność na mokrej drodze.

Yokohama BlueEarth-Es Es32

Opona letnia do aut osobowych marki Yokohama. Model przeznaczony jest do jazdy z prędkością do 210 km/h. Jego zaletą jest cicha jazda oraz dobra przyczepność na mokrych i suchych trasach.

Yokohama W.Drive V903

Opona zimowa dla małych i średnich aut osobowych. Pozwala na jazdę z prędkością do 190 km/h, zapewniając świetną przyczepność na mokrych i zaśnieżonych drogach.

Yokohama BlueEarth-4S Aw21 

Opona wielosezonowa marki Yokohama przeznaczona do jazdy z prędkością do 210 km/h. Zapewnia wysoką przyczepność i komfort jazdy na suchych, mokrych i zaśnieżonych drogach.