Data publikacji:

Opona zimowa Yokohama BluEarth-Winter V906

Zakup opon do auta powinien być zawsze bardzo dobrze przemyślany. To jeden z najważniejszych elementów wyposażenia pojazdu, od którego niejednokrotnie zależy bezpieczeństwo i komfort jazdy zarówno w sprzyjających, jak i trudnych warunkach. Dlatego przed wyborem danego kompletu warto zapoznać się z udogodnieniami i charakterystyką poszczególnych modeli oraz recenzjami i opiniami dotyczącymi konkretnych opon. Jednym z doskonałych i godnych polecenia modeli opon zimowych jest ogumienie Yokohama BluEarth-Winter V906. Sprawdź dlaczego.
yokohama-bluearth-winter-v906

Jaką klasę opon zimowych wybrać?

Na rynku oponiarskim dostępnych jest mnóstwo różnych modeli opon prezentujących wiele interesujących rozwiązań i dostępnych w szerokich przedziałach cenowych. Wszystkie oferowane modele podzielić można na trzy klasy opon.
Klasa budżetowa to półka najtańsza, gdzie znajduje się ogumienie dedykowane raczej kierowcom korzystającym z auta rzadko, na drogach zadbanych i preferujących spokojny styl jazdy. W takim ogumieniu zazwyczaj zastosowane są podstawowe rozwiązania oraz nieco starsze technologie, co nie znaczy, że nie są to opony, na których nie można jeździć bezpiecznie i komfortowo.
Klasa średnia to natomiast modele, które charakteryzuje doskonały stosunek jakości do ceny produktów. Wiele z nich w testach wypada niemal jak ogumienie z najwyższej półki. Opony zimowe tego typu dedykowane są osobom o umiarkowanym stylu jazdy, nieczęstych podróżach na długich dystansach i korzystających z auta np. w celu dojazdów do pracy w warunkach w miarę zadbanej nawierzchni.
Klasa premium to natomiast opony najlepsze, które wykonane zostały z zastosowaniem najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych i najwyżej ocenianych rozwiązań. Przykładem tego typu opon jest model Yokohama BluEarth-Winter V906. Opinie użytkowników wskazują na niezawodność opon i doskonałe przystosowanie do jazdy nawet w najbardziej ekstremalnych, zimowych warunkach, dzięki czemu model cieszy się niesłabnącą popularnością.
Klasa premium dedykowana jest kierowcom, którzy chcą zadbać o maksymalny poziom bezpieczeństwa, najwyższy komfort jazdy i najlepsze osiągi. To idealne opony dla klientów wymagających oraz dbających o każdy detal, w tym design.

Yokohama – japoński producent opon klasy premium

Yokohama to japońska marka oponiarska założona w 1917 roku jako spółka pomiędzy B.F. Goodrich i Yokohama Cable Manufacturing. Obecnie to szósty pod względem wielkości producent opon na świecie, którego główna siedziba znajduje się w Tokio. Yokohama w swojej ofercie ma ogumienie do samochodów osobowych, sportowych, dostawczych, terenowych, ciężarowych, a także do autobusów i samolotów. Koncern posiada dwanaście fabryk, z czego sześć znajduje się w Japonii, dwie w USA oraz pojedyncze w Wietnamie, Tajlandii, Chinach oraz na Filipinach.
Yokohama to marka, która ogromną rolę przykłada do badań, testów i wprowadzania innowacji. Przedsiębiorstwo co roku inwestuje 100 milionów dolarów na przeprowadzanie badań w swoich centrach badawczo-rozwojowych. Opony przed dopuszczeniem do sprzedaży testowane są w Japonii, ale też w Europie. To ośrodek Nurburgring w Niemczech, IVALO w Finlandii oraz MYLA w Wielkiej Brytanii.
Wśród głównych zalet wyróżniających opony Yokohama na tle konkurencji jest wytrzymałość i trwałość. Ogumienie to, niezależnie od modelu, słynie z doskonałego przystosowania do jazdy w trudnych i ekstremalnych warunkach oraz ze świetnych właściwości ze względu na poziom generowanego hałasu, który nie jest uciążliwy nawet podczas jazdy z dużą prędkością.
Na uwagę zasługuje również dostępność wielu różnych wariantów pod kątem ukształtowania lameli. Dzięki temu ogumienie dopasować można do indywidualnych potrzeb danego kierowcy. Opony Yokohama słyną także z zastosowania nowoczesnej stylistyki i eleganckiego designu, co zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Modele tej marki niejednokrotnie goszczą w rankingu opon zimowych.

Yokohama BluEarth-Winter V906 – charakterystyka

Opony zimowe Yokohama BluEarth-Winter V906 to model będący następcą uznanych wśród konsumentów i wysoko notowanych opon Yokohama BluEarth-Winter V905. Dzięki nieustannej pracy nad technologiami i doskonaleniem ogumienia, w modelu V906 zastosowano specjalną konstrukcję bieżnika Harmony.
Każdy blok składający się na bieżnik został umiejscowiony w sposób jednolity. Dzięki temu nacisk na podłoże jest równomierny. W praktyce znacznie poprawia to osiągi zarówno na mokrej nawierzchni, jak i na śniegu. Taka struktura znacznie wydłuża również żywotność opon, dzięki czemu na jednym komplecie można jeździć zdecydowanie dłużej niż w przypadku konkurencji czy choćby poprzedniej wersji tego modelu. Dzięki optymalizacji profilu obszar kontaktu z nawierzchnią poprawił się o 10%.
W kwestii bieżnika na uwagę zasługują również klocki, które pokryte zostały lamelami 3D. Dzięki ich szerokiemu rozłożeniu zwiększeniu uległa liczba krawędzi wgryzających się w śnieg i umożliwiających lepszą przyczepność na oblodzonej nawierzchni. Taka struktura wpływa również na polepszenie parametrów jezdnych na długich trasach oraz podczas wchodzenia w zakręty.

Opony zimowe Yokohama BluEarth-Winter V906 – testy i dostępne rozmiary

Na szczególną uwagę zasługuje bardzo solidna konstrukcja, doskonała stabilność i wytrzymałość opon zimowych Yokohama BluEarth-Winter V906. Test przeprowadzony przez ADAC w 2022 roku to potwierdza, przyznając modelowi od Yokohama 5. miejsce przy modelu 215/60 R16. Ponadto ogumienie od Yokohama uznane zostało za bardzo dobre i uzyskało notę „polecana” w testach przeprowadzonych przez TCS oraz ÖAMTC.
Warto dodać, że w oponach zimowych Yokohama BluEarth-Winter V906 pod bieżnikiem umieszczona została warstwa o niskiej emisji ciepła, co wpływa na znaczne obniżenie oporów toczenia, a więc i mniejsze zużycie paliwa. W produkcji mieszanki gumowej natomiast zastosowano technologię A.R.T., dzięki czemu opony są bardziej elastyczne od poprzedniej wersji, a styk z nawierzchnią jest większy.
Dodatek krzemionki zwiększa też przyczepność ogumienia na mokrej nawierzchni. Dzięki specjalnemu polimerowi śnieżnemu trakcja uległa poprawie również na drogach pokrytych śniegiem. Opony zimowe Yokohama BluEarth-Winter V906 dostępne są w rozmiarach od 15 do 18 cali.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!