Data modyfikacji:

Rosava Snowgard. Budżetowa opona zimowa

Często zdarza się, że kierowcy chcą jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo i komfort, kupując drogie opony, co często kojarzone jest z najwyższą jakością. Jednak mnóstwo użytkowników aut korzysta ze swoich pojazdów sporadycznie, na krótkich trasach i jedynie na obszarach, które zimową porą są zadbane, odśnieżone i bezpieczne w stosunku np. do górskich, zaśnieżonych tras. Wówczas nie ma sensu narażać się na niepotrzebne koszty i sięgać po drogie, nowoczesne opony, ponieważ ich potencjał i tak nie zostanie w pełni wykorzystany. Bardzo dobrym wyborem będzie wtedy ogumienie z półki budżetowej. Ciekawą propozycją jest tu model Rosava Snowgard. Sprawdź, jakie zalety ma to ogumienie i dlaczego warto je kupić.
rosava snowgard

Na co zwrócić uwagę, kupując opony zimowe?

Opony zimowe powinny zapewniać bezpieczeństwo poruszania się autem w zmiennych warunkach zimowych oraz zapewniać komfort użytkowania pojazdu. Wśród opon dostępnych na rynku znajdują się modele z różnymi rozwiązaniami technologicznymi, które odpowiadają różnej częstotliwości jazdy kierowców zimą, stylowi ich jazdy czy posiadanym modelom aut.
W przypadku gdy samochód użytkowany jest sporadycznie, głównie po mieście i drogach zadbanych, a styl jazdy kierowcy uznać można za spokojny, opony klasy budżetowej będą tu odpowiednim wyborem, dzięki któremu nie trzeba będzie przepłacać. Ogumienie zaliczane do tej półki gwarantuje bezpieczeństwo i charakteryzuje się zastosowaniem sprawdzonych i uznanych technologii. Tego typu opony to również świetna opcja w sytuacji ograniczonego budżetu.
Wybierając ogumienie, należy też zwrócić uwagę na rozmiar, który powinien być ściśle dopasowany do tego, który zasugerowany został przez producenta posiadanego pojazdu. Wówczas jazda będzie możliwie najbardziej bezpieczna i komfortowa. Źle dobrany rozmiar zmniejsza komfort jazdy, utrudnia panowanie nad autem, zwiększa zużycie paliwa oraz powoduje szybsze zużywanie opon. Może też prowadzić do uszkodzenia różnych czujników ruchu oraz niektórych podzespołów auta. Pomocny w doborze odpowiedniego ogumienia będzie też ranking opon zimowych zawierający rekomendowane modele.

Rosava – dobre i tanie opony

Rosava to ukraińska marka oponiarska, która stworzona została w 1972 roku. W porównaniu do wielkich światowych koncernów jest to więc jedna z młodszych firm. Początkowo produkcja wprowadzała ogumienie jedynie na rynki lokalne. Jednak w latach 80. ubiegłego wieku nastąpił pewien przełom i produkcja zaczęła prężnie rozwijać się oraz wprowadzać innowacyjne rozwiązania. Opony Rosava zaczęły być dostrzegane jako produkty z zastosowaniem coraz nowszych rozwiązań i powstające z udziałem zaawansowanych procesów produkcyjnych. 
Rosava rozpoczęła współpracę z kontrahentami zagranicznymi, dzięki czemu opony zaczęły być sprzedawane w wielu innych krajach, m.in. w Brazylii. Obecnie marka stara się wprowadzać kolejne innowacje oraz udoskonalać swoje ogumienie, a także prężnie działa na rzecz rozwoju ekologicznych rozwiązań zarówno na etapie procesów wytwórczych, jak i zastosowanych materiałów.
Z roku na rok opony Rosava zdobywają kolejnych zwolenników i zaczynają odpowiadać na zapotrzebowanie coraz szerszego grona odbiorców. Jedną z najbardziej docenianych cech ogumienia Rosava jest ich odporność na zużycie i ponadprzeciętna wytrzymałość na eksploatację. Przykładem takiego ogumienia są opony zimowe Rosava Snowgard. Opinie klientów marki to potwierdzają.

Rosava Snowgard – charakterystyka

Opony zimowe Rosava Snowgard wyposażone zostały w bieżnik kierunkowy, a na każdym modelu znajduje się stosowne oznaczenie co do montażu zgodnego z kierunkiem toczenia pojazdu. Dzięki takiemu zastosowaniu ogumienie bardzo dobrze radzi sobie z odprowadzaniem wody i błota pośniegowego w trakcie jazdy. Zapewnia to dobrą przyczepność opon do podłoża, zwłaszcza w zmiennych i trudnych warunkach zimowych.
Sam bieżnik opon Rosava Snowgard stworzony został w oparciu o bogate doświadczenie i innowacyjne technologie stosowane przez markę. Każdy model przed wprowadzeniem na rynek poddawany jest szczegółowym testom przeprowadzanym w specjalistycznych laboratoriach, które potwierdzają odpowiednie właściwości ogumienia i bezpieczeństwo jazdy na nich w warunkach zimowych.

Opony zimowe Rosava Snowgard – dla kogo?

Opony zimowe Rosava Snowgard należą do klasy budżetowej i charakteryzują się niską, przystępną ceną. To idealna propozycja dla kierowców preferujących spokojny styl jazdy i poruszających się głównie po drogach miejskich i zadbanych. Rosava Snowgard będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób korzystających z auta sporadycznie lub na niedalekie dojazdy do pracy oraz w przypadku gdy auto nie jest użytkowane na długich i trudnych trasach.
Rosava Snowgard wykorzystuje technologie sprawdzone i takie, które zdobyły już uznanie wśród użytkowników. To również opatentowane i tradycyjne mieszanki gumowe właściwe dla warunków zimowych. Opony dostępne są w rozmiarach od 14 do 16 cali i doskonale sprawdzą się w przypadku niewielkich aut miejskich.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!