Data publikacji:

Uniroyal Rainexpert 3 vs Rainsport 3

Opony letnie charakteryzować powinny się bardzo dobrą przyczepnością i skuteczną drogą hamowania zarówno na suchej, jak i mokrej drodze. Jest to bardzo istotne ze względu na fakt, że w letnie, ciepłe dni pozwolić sobie możemy na większe osiągi podczas jazdy samochodem. Często nagle zmieniająca się pogoda potrafi zaskoczyć niejednego kierowcę, dlatego warto wyposażyć się w letnie opony, które perfekcyjnie radzą sobie w deszczu. Oponami, które szczególnym uznaniem cieszą się w tej właśnie dziedzinie są produkty marki Uniroyal. Dziś przedstawimy dwie propozycje, które konkurują ze sobą pomimo jednego producenta. Przedstawiamy charakterystykę Uniroyal Rainexpert 3 oraz Uniroyal Rainsport 3.
Uniroyal Rainexpert 3 vs Rainsport 3

Uniroyal Rainexpert 3

Sprawdź również test opony Uniroyal Rainexpert 3!
Uniroyal Rainexpert 3 to opona letnia stworzona z myślą o mokrej nawierzchni. Przeznaczona jest głównie do mniejszych i średnich samochodów miejskich oraz pojazdów terenowych i SUV-ów. Inżynierowie belgijskiej marki postawili na zachowanie balansu pomiędzy przyczepnością, a oporami toczenia. W porównaniu z poprzednim modelem tej serii zmieniono usztywnienie barki bocznego opony. Zmiana ta wpłynęła przede wszystkim na poprawę przyczepności podczas wykonywania manewrów. Model wyposażono w nowoczesny, kierunkowy bieżnik, który dzięki specjalnym rowkom obwodowym szybko i skutecznie odprowadza wodę z powierzchni styku z nawierzchnią. Ma to znaczny wpływ na przyczepność i skuteczność hamowania na mokrej drodze oraz redukuje ryzyko powstawania zjawiska aquaplaningu. Dodatkową zaletą jest niski poziom generowanego przez nie hałasu, co również redukuje powstawanie drgań. Przekłada się to w dużym stopniu na komfort jazdy. W połączeniu z obniżonymi oporami toczenia otrzymujemy produkt, który jest niezwykle ekonomiczny, co widać po mniejszym spalaniu. Cechy te sprawiły, że opony Uniroyal Rainexper 3 to idealna propozycja dla kierowców, którzy poszukują dobrej jakości opon do codziennej jady ze średniej półki cenowej.
Zastosowana do produkcji mieszanka gumowa wzbogacona o elastomery i dodatki krzemionki gwarantuje doskonałą przyczepność na suchej i mokrej drodze, jednocześnie skracając drogę hamowania. Opony są ciche, wytrzymałe i równomiernie się pozwalając na dalekie przebiegi bez obaw o utratę przyczepności. Wolniejsze zużywanie się opon to także mniejsza emisja szkodliwych związków do otoczenia, co w połączeniu ze zmniejszonym spalaniem sprawia, że model ten uznawany jest za ekologiczny. Długa żywotność to również krok w stronę ekologii, rozwiązuje bowiem problemy związane z utylizacją zużytych już opon.

Uniroyal Rainsport 3

Uniroyal Rainsport 3 to kolejne wydanie popularnej już opony z symbolem parasolki. Po raz kolejny producenci położyli nacisk na wysoki poziom bezpieczeństwa w deszczowych warunkach, jakie mogą spotkać kierowców podczas letniej jazdy. Lepsze prowadzenie i przyczepność w deszczu to przede wszystkim zasługa zwiększonej powierzchni styku i precyzyjnego osuszania opony. Asymetryczny wzór bieżnika wyposażono w dwa szerokie, obwodowe rowki, które znakomicie odprowadzają nagromadzoną wodę. Efekt ten udało się uzyskać poprzez połączenie wspomnianych rowków z dodatkowymi nacięciami na barku. Przyczepność na mokrej drodze zapewnia konstrukcja bieżnika, tak zwana „skóra rekina”. Dzięki niej woda jest skuteczniej odprowadzana, a ewentualne drgania spowodowane jej przepływem skutecznie redukowane.
Opony Uniroyal Rainsport 3 posiadają elastyczne boki, co przekłada się na utrzymywanie kontaktu opony z nawierzchnią. Szczególnie odczuwalne jest to podczas pokonywania zakrętów. Wspomaganie przyczepności i precyzji w zakrętach wspierane jest przez technologię Fast Curve Configuration, dzięki czemu sterowanie jest jeszcze bardziej pewne i komfortowe. Dynamiczną jazdę podczas ulewnego deszczu umożliwia technologia Ultimate Flow Structure. Jest to nowoczesny układ rowków 3D umieszczonych na bieżniku, które w połączeniu z delikatnymi żłobieniami sprawia, że jazda w trudnych warunkach jest pewna i bezpieczna, a same ruchy kierownicy lepiej reakcyjne.

Opony Uniroyal – podsumowanie

Uniroyal jest marką, która na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo. Specjalizują się w produkcji opon przeznaczonych do użytkowania w trudnych warunkach. Widać to po opisywanych modelach Uniroyal Rainsport 3 oraz Rainexpert 3, które są perfekcyjne na deszczowe wyprawy. Zapewniają odpowiedni komfort jazdy, skutecznie osuszają oponę dbając o jak najlepszą przyczepność, a do tego charakteryzują się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, nawet podczas szybkiej i dynamicznej jazdy. Z pewnością przypadną do gustu użytkownikom miejskich aut, którzy codziennie jeżdżą swoimi samochodami i narażeni są na zróżnicowane warunki pogodowe o różnych porach.
Zdjęcie: Envato Elements