Data publikacji:

Vredestein Wintrac PRO. Testy i opinie

Vredestein Wintrac PRO to produkt holenderskiej marki opon, która bardzo dobrze spisuje się w produkcji specjalistycznego ogumienia. Wspomniany model jest godnym reprezentantem zimowego ogumienia marki premium. Najnowsze opony Vredestein Wintrac PRO zaprojektowane zostały z myślą o zapewnieniu doskonałej przyczepności na oblodzonych i zaśnieżonych drogach. Do produkcji wykorzystano najnowsze technologie, które przyniosły sukces opisywanemu modelowi opon, czyniąc je niezwykle polecanymi oponami zimowymi. Dostępne są w rozmiarach od 17 do 22 cali, czyli najczęściej spotykanymi średnicami kół samochodowych, dzięki czemu uznać można je za bardzo uniwersalne.
vredestein wintrac pro

Vredestein Wintrac PRO – charakterystyka

Jakie opony zimowe warto wybrać? Opony Vredestein Wintrac PRO posiadają kierunkową rzeźbę bieżnika, kształtem przypominającą literę V. Pokryta została bardzo gęstą sieci klasycznych lameli oraz lameli 3D, dzięki czemu opona doskonale radzi sobie na zaśnieżonych czy zabłoconych nawierzchniach. Blokowe krawędzie opony zostały zaostrzone, przez co opona jeszcze lepiej przecina warstwę śniegu i wody, stale zapewniając optymalną przyczepność na drodze.
Dodatkową przyczepność zapewnia poszerzona powierzchnia styku opony z nawierzchnią. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, powierzchnia ta, w porównaniu z poprzednikami, zwiększyła się nawet o 5%, co znacznie poprawiło stabilność prowadzenia i pozwoliło na pewne, precyzyjne pokonywanie zakrętów nawet w trudnych, zimowych warunkach.
Do wykonania bieżnika Vredestein Wintrac PRO użyto specjalistycznej, nowoczesnej mieszanki wzbogaconej krzemionką o dużej gęstości. Pozwala to nie tylko dobrze adaptować się do panujących na drodze warunków, ale w porównaniu z poprzednimi generacjami, znacznie wydłużyło żywotność opon.
Zastosowane technologie to nie tylko doskonałe parametry zimowej, śnieżnej jazdy. Producent zadbał o to, aby opony sprawowały się doskonale przez cały okres użytkowania, nawet w warunkach umiarkowanej, deszczowej pogody. System lameli w połączeniu z poprzecznymi rowkami bardzo dobrze odprowadzają wodę z powierzchni styku opony z nawierzchnią. Świetna współpraca tych dwóch elementów pozwoliła obniżyć ryzyko wystąpienia aquaplaningu aż o 10 procent, co jest niewątpliwie ogromną zaletą.

Kiedy warto kupić Vredestein Wintrac PRO?

Opony Vredestein Wintrac PRO są doskonałą propozycją dla wszystkich kierowców, którzy mają duże oczekiwania co do opon zimowych. Model ten sprawdzi się doskonale w miejskich, kompaktowych autach, większych rodzinnych modelach czy dużych SUV-ach i autach sportowych. Oryginalna rzeźba bieżnika to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa i przyczepności, ale też zjawiskowy, nadający charakter design.
Vredestein Wintrac PRO – testy i opinie
Opony Vredestein Wintrac PRO, pomimo swojego stosunkowo krótkiego panowania, mają wielu zwolenników, którzy chętnie je polecają. Kierowcy bardzo cenią przyczepność i trwałość opon, a do tego podkreślają niezwykle korzystną cenę. Opony Vredestein Wintrac PRO dostępne są w ponad 30 wersjach rozmiarowych.
Model ten poddany został w ubiegłym roku testom, które przeprowadzane zostały przez największe i najbardziej rozpoznawalne marki testujące i ustalające ranking opon zimowych. Wyróżnione zostały w testach opon zimowych, a więc pod uwagę był brany ich całokształt. Jest to bardzo dobry wyznacznik jakości opisywanych opon, co w połączeniu z licznymi, pozytywnymi opiniami użytkowników powinno zdecydowanie zachęcić do zakupu.
Wyniki testów Vredestein Wintrac PRO:
  • Test ADAC 2021 opon w rozmiarze 225/50 R17 – ocena: zadowalająca;
  • Test Auto Sportcars 2021 opon w rozmiarze 245/40 R18 – ocena: wzorowa; miejsce: 3;
  • Test Auto Sportcars 2021 opon w rozmiarze 225/45 R18 – ocena: wzorowa; miejsce: 3;
  • Test TCS 2021 opon w rozmiarze 225/50 R17 – ocena: polecana; 
  • Test Auto Allrad 2021 opon w rozmiarze 235/55 R18 – ocena: dobra;
  • Test Auto Zeitung 2021 opon w rozmiarze 235/55 R18 – ocena: szczególnie polecana;
  • Test ÖAMTC 2021 opon w rozmiarze 225/50 R17 – ocena: polecana.
Zdjęcie: Envato Elements