Data publikacji:

Vredestein Wintrac. Charakterystyka opony

Vredestein Wintrac to produkt holenderskiej marki opon, która bardzo dobrze spisuje się w produkcji specjalistycznych opon. Wspomniany model jest godnym reprezentantem zimowego ogumienia marki premium. Najnowsze opony Vredestein Wintrac zaprojektowane zostały z myślą o zapewnieniu doskonałej przyczepności na oblodzonych i zaśnieżonych drogach. Do produkcji wykorzystano najnowsze technologie, które przyniosły sukces opisywanemu modelowi opon, czyniąc je niezwykle polecanymi oponami zimowymi. Dostępne są w rozmiarach 15 i 16 cali, czyli najczęściej spotykanymi średnicami kół samochodowych, dzięki czemu uznać można je za bardzo uniwersalne. Dla posiadaczy samochodów o większej mocy, które wymagają większego i szerszego ogumienia, holenderska marka stworzyła ten model w wersji Wintrac PRO.
opona zimowa

Opony Vredestein

Holenderska marka Vredestein to odpowiedź na potrzeby wymagających kierowców, którzy cenią pełnię osiągów swojego auta, komfort podróżowania oraz bezpieczeństwo bez względu na warunki pogodowe. Vredestein spełnia potrzeby takich klientów dostarczając im opony klasy premium sprawdzające się w każdych warunkach. Opony Vredestein to także jedne z najbardziej estetycznych opon - przy tworzeniu ich strony wizualnej, firma współpracuje z Giorgetto Giugiaro - zwycięzcą plebiscytu z 1999 roku na najlepszego projektanta samochodów XX wieku.

Klasa premium. Vredestein Wintrac to opony dla wymagających kierowców

Opony klasy premium to głównie marki Goodyear, Pirelli, Michelin, Continental, Vredestein, Hankook, Dunlop czy Bridgestone. Opony z tej półki oferują najwyższy poziom przyczepności w zróżnicowanych warunkach pogodowych, są komfortowe i mają małe opory toczenia. Wybierane są przez właścicieli samochodów o dużej mocy, kierowców pokonujących duże przebiegi roczne (np. w trasie) czy preferujących dynamiczny styl jazdy. Tego typu opon najczęściej wygrywają testy opon i zbierają szereg pozytywnych recenzji kierowców.

Vredestein Wintrac – charakterystyka

Opony Vredestein Wintrac posiadają kierunkową rzeźbę bieżnika, kształtem przypominającą literę V. Pokryta została bardzo gęstą sieci klasycznych lameli oraz lameli 3D, dzięki czemu opona doskonale radzi sobie na zaśnieżonych czy zabłoconych nawierzchniach. Blokowe krawędzie opony zostały zaostrzone, przez co opona jeszcze lepiej przecina warstwę śniegu i wody, stale zapewniając optymalną przyczepność na drodze.
Dodatkową przyczepność zapewnia poszerzona powierzchnia styku opony z nawierzchnią. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, powierzchnia ta, w porównaniu z poprzednikami, zwiększyła się nawet o 5%, co znacznie poprawiło stabilność prowadzenia i pozwoliło na pewne, precyzyjne pokonywanie zakrętów nawet w trudnych zimowych warunkach.
Do wykonania bieżnika Vredestein Wintrac użyto specjalistycznej, nowoczesnej mieszanki wzbogaconej krzemionką o dużej gęstości. Pozwala to nie tylko dobrze adaptować się do panujących na drodze warunków, ale w porównaniu z poprzednimi generacjami znacznie wydłużyło żywotność opon.
Zastosowane technologie to nie tylko doskonałe parametry zimowej, śnieżnej jazdy. Producent zadbał o to, aby opony sprawowały się doskonale przez cały okres użytkowania, nawet w warunkach umiarkowanej, deszczowej pogody. System lameli, w połączeniu z poprzecznymi rowkami, bardzo dobrze odprowadza wodę z powierzchni styku opony z nawierzchnią. Świetna współpraca tych dwóch elementów pozwoliła obniżyć ryzyko wystąpienia aquaplaningu aż o 10 procent, co jest niewątpliwie ogromną zaletą.
Opony Vredestein Wintrac są doskonałą propozycją dla wszystkich kierowców, którzy mają duże oczekiwania od opon zimowych. Model ten sprawdzi się doskonale w miejskich, kompaktowych autach, większych rodzinnych modelach czy dużych SUV-ach i autach sportowych. Oryginalna rzeźba bieżnika to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa i przyczepności, ale też zjawiskowy, nadający charakteru design.

Vredestein Wintrac – testy i opinie

Opony Vredestein Wintrac, pomimo swojego stosunkowo krótkiego panowania, mają wielu zwolenników, którzy chętnie je polecają. Kierowcy bardzo cenią przyczepność i trwałość opon, a do tego podkreślają niezwykle korzystną cenę. Opony Vredestein Wintrac dostępne są aż w 49 różnych rozmiarach, 21 modeli dla opon o średnicy 15 cali oraz 28 modeli dla opon 16-calowych. Model ten poddany został w ubiegłym roku testom, które przeprowadzane są przez największe i najbardziej rozpoznawalne marki testujące i ustalające rankingi opon samochodowych. Wyróżnione zostały w testach opon zimowych, a więc pod uwagę był brany ich całokształt. Jest to bardzo dobry wyznacznik jakości opisywanych opon, co w połączeniu z licznymi pozytywnymi opiniami użytkowników powinno zdecydowanie zachęcić do zakupu.

Wyniki testów Vredestein Wintrac:

  • Test opon zimowych w rozmiarze 205/55 R16 AutoBild 2021 – 3 miejsce, nota: wzorowa.
  • Test opon zimowych w rozmiarze 195/65 R15 ADAC 2021 – 3 miejsce, nota: dobra.
  • Test opon zimowych w rozmiarze 195/65 R15 OAMTC 2021 – 2 miejsce, nota: szczególnie polecana.
Zdjęcie: Envato Elements