Data modyfikacji:

Zobacz, jak wygląda 100 samochodów za 100 milionów złotych

To ostatnie dni Wystawy Ikony Motoryzacji na PGE Narodowym, czyli największej wystawy motoryzacyjnej w Polsce. Na jednej przestrzeni organizatorzy zebrali aż 100 samochodów, których łączna wartość oscyluje w granicach 100 milionów złotych. Jeśli jesteś fanem lub fanką czterech kółek, nie może Cię zabraknąć w miejscu, w którym obok siebie stoją Ferrari, Maserati, McLaren, Lamborghini i... Fiat Multipla.

wystawa ikony motoryzacji

3. edycja Wystawy Ikony Motoryzacji

Obecna edycja to już 3. odsłona Wystawy Ikony Motoryzacji, która cieszy się niesłabnącą popularnością. To jedyne takie wydarzenie w całej Polsce. Jego inauguracja odbyła się 18 grudnia 2023 roku na PGE Narodowym i wzięli w niej udział Rafał Sonik (najbardziej utytułowany reprezentant Polski w historii Rajdu Dakar) oraz Bartosz Ostrzałowski (jedyny na świecie licencjonowany kierowca sportowy, który prowadzi pojazdy stopą, ponieważ w wyniku wypadku stracił obie ręce). Wystawa jest organizowana przez Inter Cars i trwa jedynie do 25 lutego 2024 roku. Są to więc ostatnie dni, aby z bliska przyjrzeć się z bliska 100 supersamochodom, legendom motosportu i zapierającym dech w piersiach klasykom.

Jak wygląda Wystawa Ikony Motoryzacji?

Wystawa Ikony Motoryzacji to ogromna przestrzeń, na której zgromadzono 100 samochodów o łącznej wartości 100 milionów złotych. Najdroższy z nich osiąga cenę 11-12 milionów złotych. Obok niego stoją, choć nieco tańsze, to niemniej fascynujące modele. Cała lista aut jest bardzo różnorodna, dzięki czemu z tej wystawy z pewnością nikt nie wyjdzie zawiedziony. Pojazdom można się przyjrzeć z bliska, a dodatkowo na odwiedzających czekają symulatory, strefa aut R/C oraz spotkania z ambasadorami Wystawy.

Jakie pojazdy znajdują się na wystawie?

Wystawa Ikony Motoryzacji podzielona jest na kilka sekcji, w ramach których można podziwiać samochody. Odwiedzający znajdą tam m.in. strefę poświęconą klasykom europejskiej motoryzacji, klasykom japońskiej motoryzacji, strefę filmową, strefę brytyjskiej motoryzacji, sekcję poświęconą supersamochodom czy obszar, gdzie zostały wystawione perełki ze świata motosportu. Pojawiają się takie marki jak m.in. Ferrari, Maserati, McLaren, Lamborghini, Chevrolet, BMW, Fiat, Bentley, Audi i wiele, wiele innych.

Największą furorę wśród odwiedzających robi Hennessey Venom F5. To zaledwie jeden z dwudziestu czterech egzemplarzy dostępnych na całym świecie. Rozwija prędkość do ponad 430 km/h. Wrażenie robi także cena, jaką osiąga ten pojazd. Aby go kupić, należy dysponować ok. 11-12 milionami złotych. Już sam ten samochód jest więc warty ponad 10% całej kwoty, którą deklarują organizatorzy Wystawy.

Dużym zainteresowaniem cieszy się także sekcja filmowa. Ustawiono tam kilka pojazdów z "Szybkich i Wściekłych", m.in. Dodge Charger R/T Dominica Torretto i Volkswagena Jettę. Nie zabrakło także BMW Z8 z Jamesa Bonda, który pojawił się w filmie "Świat to za mało". Ale to wciąż nie wszystko! Miłośnicy "Taxi" mogą podziwiać na Wystawie Peugeota 406, a fani "Powrotu do Przeszłości" - DMC DeLoreana.

Prawdziwym zaskoczeniem Wystawy Ikony Motoryzacji jest natomiast... Fiat Multipla. Raczej nikt z odwiedzających nie spodziewa się tego koszmaru włoskiej motoryzacji wśród takich marek jak McLaren, Lamborghini czy Ferrari. Jest to z pewnością ciekawa perełka, która pozwala oderwać wzrok od prawdziwych perełek.

Na Wystawie Ikony Motoryzacji nie zabraknie także supersamochodów. To właśnie one wśród wielu miłośników aut robią największe wrażenie i przyciągają na PGE Narodowy zarówno małych, jak i dużych. Na miejscu stacjonują takie perełki jak Aston Martin Lagonda, Dodge Viper, Hummer H1, Ferrari SF90 Spider, McLaren 72OS Spider, Lamborghini Huracan, Ford GT Carbon Series oraz Ferrari F40, którego cena wynosi 8 milionów złotych.

Ile kosztują bilety na Wystawę Ikony Motoryzacji?

Normalny bilet umożliwiający odwiedzenie Wystawy Ikony Motoryzacji kosztuje 69,50 zł w tygodniu i 80,00 zł w weekend. Istnieje także możliwość zakupienia ulgowej wersji w cenie 58,50 zł w tygodniu i 69,50 zł w weekend. Dodatkowo rodziny z dziećmi mogą liczyć na jeszcze bardziej atrakcyjną ofertą. Bilet 2+3 kosztuje 223,50 zł w tygodniu i 266,00 zł w weekend. Osoby niepełnosprawne, które pojawią się na wystawie z opiekunami, wchodzą za darmo.

Bilety na Wystawę Ikony Motoryzacji sprzedawane są na konkretną godzinę. Wejście odbywa się o pełnej godzinie i trwa 60 minut. To wystarczająco, aby z bliska przyjrzeć się tym imponującym pojazdom, poczuć ich klimat i skorzystać z dodatkowych stref.

Kiedy można obejrzeć Wystawę Ikony Motoryzacji?

3. edycja Wystawy Ikony Motoryzacji odbywa się w dniach od 18 grudnia 2023 roku do 25 lutego 2024 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Każdego dnia jest otwarta przez kilka godzin. Harmonogram prezentuje się następująco:

  • poniedziałek – czwartek: 11:00 – 19:00
  • piątek: 11:00 – 20:00
  • sobota – niedziela: 10:00 – 19:00

Przeżyj niesamowitą przygodę i zobacz na własne oczy, jak wyglądają najnowsze osiągnięcia motoryzacji oraz kultowe klasyki. Odwiedź Wystawę Ikony Motoryzacji, zanim zamkną się jej bramy.

Autor: ebilet.pl