Data publikacji:

Austone SP401. Czym się wyróżnia opona całoroczna?

Opony różnią się ceną i klasą, do której można je zaliczyć. Niekiedy w kwocie, jaką trzeba przeznaczyć na zakup jednej sztuki ogumienia premium, kupić można cały komplet opon w klasie budżetowej. Często takie opony, podobnie jak droższe produkty, również charakteryzują się świetnymi osiągami i dla dużej grupy kierowców będą to parametry w zupełności wystarczające. Jednym z takich modeli są opony całoroczne Austone SP401. Sprawdź, dlaczego jest to model warty wyboru.
austone sp-401

Czy opony całoroczne to dobry wybór?

Wśród wielu kierowców wciąż panuje przekonanie, że najlepszymi modelami opon mogą być wyłącznie produkty sezonowe. Okazuje się jednak, że często spotyka się ogumienie wielosezonowe, które równie dobrze radzi sobie na różnego rodzaju nawierzchniach, co opony letnie czy zimowe. Wymagania stawiane oponom całorocznym są bardzo wysokie. Muszą one spełniać te same kryteria i wymogi co produkty sezonowe. Często zdarza się, że ich osiągi bywają wręcz lepsze niż wyniki opon przeznaczonych na okres letni oraz zimowy.
Ponadto wato pamiętać, że w przypadku ogumienia sezonowego niezbędna jest jego wymiana dwa razy w roku. Obowiązek ten wiąże się z koniecznością pamiętania o wizycie w wulkanizacji, co czasem może zająć sporo czasu, gdy trafimy na kolejki. Wymiana opon za każdym razem wiąże się też z opłatą. Korzystając z opon sezonowych, zdarza się czasem przegapić odpowiedni moment na zmianę. Wówczas nagła zmiana warunków na drodze może spowodować duży spadek bezpieczeństwa jazdy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając opony całoroczne?

Jakie opony całoroczne wybrać? Tak jak w przypadku opon sezonowych, tak i w ogumieniu wielosezonowym bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru opon. Zaniedbanie tego aspektu spowoduje zmniejszenie poziomu bezpieczeństwa na drodze oraz komfortu jazdy. Panowanie nad kierownicą może być trudniejsze, generowany hałas większy, a zużycie paliwa wzrośnie.
Nieodpowiedni rozmiar opon w danym pojeździe spowoduje też szybsze zużywanie się ogumienia, a dłuższa jazda na takim komplecie prowadzić może do uszkodzenia niektórych podzespołów auta lub czujników ruchu, co jest szczególnie istotne w autach nasyconych elektroniką.
Wybierając opony całoroczne, należy też określić swoje zapotrzebowanie. W przypadku gdy kierowca preferuje umiarkowany styl jazdy, porusza się głównie na krótkich dystansach, zazwyczaj po mieście lub drogach utrzymanych w dobrym stanie zarówno w kwestii nawierzchni latem, jak i odśnieżania zimą, opony najwyższej klasy mogą okazać się wydatkiem zbędnym. Doskonale w tej sytuacji sprawdzą się dobre opony klasy budżetowej, takie jak np. Austone SP401. Opinie korzystających z nich kierowców to potwierdzają.

Austone – co wyróżnia tę markę?

Marka ogumienia Austone to stosunkowo młode przedsiębiorstwo, biorąc pod uwagę bogatą i długą historię innych potentatów na rynku oponiarskim. Firma założona została w 1999 roku w Chinach przez producenta Prinx Chengshan Tire Co. LTD. To jedna z największych fabryk opon w Azji specjalizująca się w produkcji ogumienia do różnego rodzaju pojazdów i maszyn.
Nazwa Austone wywodzi się od sformułowania Australia No. One. Dzięki wsparciu dużego potentata niemal od razu liczyć mogła na zastosowanie dobrych rozwiązań i technologii, dzięki czemu wytwarzane opony pozwoliły z biegiem lat uzyskać przewagę nad markami konkurencyjnymi.
Obecnie firma Austone wraz z grupą Prinx Chengshan pracuje nad nieustannym rozwojem technologicznym i wdrażaniem kolejnych innowacji. To także intensywne badania nad rozwiązaniami, które mają zostać wdrożone w przyszłości i stanowić przełom w dotychczas stosowanych technologiach.
Opony Austone eksportowane są do ponad stu krajów na całym świecie. Celem marki jest tworzenie ogumienia, które będzie trwałe, dynamicznie dopasowujące się do zmiennych warunków na drogach i zapewni bezpieczeństwo podczas jazdy. To świetne opony klasy ekonomicznej, które są idealnym produktem dla osób poszukujących dobrych, solidnie zrobionych i tanich opon.
Oferta ogumienia Austone to także modele dodatkowo wzmacniane i produkty wyposażone w specjalny rant ochronny, zabezpieczający felgi przed uszkodzeniem. Austone to opony letnie, zimowe i całoroczne dedykowane autom osobowym, SUV-om i lekkim ciężarowym. Dostępne są w rozmiarach od 13 cali do 21 cali, dzięki czemu z powodzeniem dopasować je można niemal do wszystkich rodzajów aut poruszających się po polskich drogach.

Opony wielosezonowe Austone SP401 – charakterystyka

Jednym wśród najbardziej cenionych i polecanych modeli ogumienia od chińskiego producenta są opony wielosezonowe Austone SP401. Opony te wyróżniają się bardzo dobrą trwałością, gwarancją bezpiecznej jazdy i bardzo dobrymi osiągami jak na ogumienie zaliczane do klasy budżetowej. Takie osiągi możliwe są dzięki m.in. bieżnikowi o wzorze kierunkowym. Zapewnia on doskonałą przyczepność zarówno w warunkach letnich, jak i specyficznych realiach zimowych.
Opony Austone SP401 wyróżniają masywne boczne rowki i otwarte kanały barkowe. To gwarancja świetnej odporności na zjawisko aquaplaningu i natychmiastowego odprowadzania spod kół napotkanej wody. Charakterystyczny bieżnik uniemożliwia też nadmierne gromadzenie się na powierzchni opon i w ich zagłębieniach śniegu, dzięki czemu jazda jest stabilna i zmniejszone zostaje ryzyko wpadnięcia w poślizg.
Poszczególne klocki bieżnika pokryte są gęstą siecią lameli 3D. Ułatwia to hamowanie w warunkach zimowych i znacznie skraca jego drogę. Przyczepność jest bardzo dobra, a auto prowadzi się w sposób komfortowy i pewny, zwłaszcza podczas wykonywania różnego rodzaju manewrów.

Austone SP401 – komfortowa jazda i nowoczesna mieszanka

Kanały bieżnika w modelu opon całorocznych Austone SP401 zostały zaprojektowane w sposób, dzięki któremu redukcji ulega hałas pracy ogumienia. To znacznie przyjemniejsza i bardziej komfortowa podróż. Opony Austone to również obecność rozwiązań mających na celu amortyzowanie nierówności obecnych na napotkanej drodze. Jazda jest więc bardziej płynna.
Na uwagę zasługuje też specjalna mieszanka gumowa, która doskonale dopasowuje się do różnych warunków występujących na drogach w ciągu roku. Opony wielosezonowe Austone SP401 dostępne są w rozmiarach od 13 cali do 17 cali.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!