Data publikacji:

Barum Polaris 5. Ekonomiczna opona zimowa

Wybór wysokiej jakości opon zimowych w rozsądnej cenie stanowi jedno z największych wyzwań kierowców, którzy w obliczu zbliżającego się sezonu zimowego poszukują optymalnego zestawu ogumienia dla swojego pojazdu. Przedstawiamy Barum Polaris 5 – następcę dobrze znanego polskim kierowcom modelu Polaris 3. Czy warto zainwestować w ekonomiczną wersję opon wyprodukowanych w koncernie Continental?

Barum Polaris 5 – podstawowe informacje 

Jakie opony zimowe kupić? Zestaw opon Barum Polaris 5 to idealny wybór dla wszystkich kierowców, którzy powoli przygotowują swoje pojazdy do zimowego sezonu. Mowa tutaj w głównej mierze o właścicielach większych pojazdów typu SUV, którzy starają się zadbać o bezpieczeństwo na drodze bez zbytniego nadszarpnięcia własnego portfela. 

Barum Polaris 5 to relatywnie nowa odsłona dobrze znanej serii opon, która z pewnością charakteryzuje się bardzo skuteczną przyczepnością na trudnej, zaśnieżonej nawierzchni. To właśnie testy i charakterystyczny symbol 3PMSF świadczy o tym, że wybór modelu Barum Polaris 5 będzie świetną decyzją i inwestycją w bezpieczeństwo naszej rodziny na drodze. 

Barum Polaris 5 to propozycja dla kierowców, których samochody wyposażone zostały w felgi o rozmiarze od 13 do 19 cali. Model ten, jako kontynuacja trzeciej edycji kompletu, został wzbogacony o dodatkowe technologie bezpieczeństwa oraz lepsze materiały, które w żadnym wypadku nie odstają od najlepszych na rynku modeli opon zimowych. 

Testy jakościowe Barum Polaris 5

Podobnie jak w każdym innym przypadku, tak również opony Barum Polaris 5 zostały bardzo wnikliwie przetestowane pod kątem jakości bieżnika, a także zachowania się na drodze w trudnych, zimowych warunkach. 

Na początek bieżnik opony Barum Polaris 5. Ten, dzięki specjalnym, trójwymiarowym nacięciom, zapewnia idealną przyczepność i charakterystyczny styl agresywnego wgryzania się w śnieg, czego dowodem jest odpowiednio zaprojektowany układ kanalików, który dodatkowo odprowadza w nienaganny sposób całą wodę oraz błoto. Na co eksperci z branży wulkanizacyjnej zwrócili szczególną uwagę przy realizacji testów opony? Przede wszystkim na wcześniej wspomnianą przyczepność oraz krótką drogę hamowania, co w praktyce stanowi o wartości opon zimowych w trudnych, zimowych warunkach. 

Tak pozytywne wyniki testu wynikają z odpowiedniej mieszanki gumy, która została zmieszana z dodatkiem krzemionki. Co wynika z takiego połączenia? Miękkość opony, która świetnie pracuje podczas jazdy po nierównym terenie, i cichy bieg opon nawet w przypadku osiągania bardzo wysokich prędkości. Niezwykle ważnym aspektem każdego testu jakościowego jest test oceniający wytrzymałość materiału. Ta w przypadku opon Barum Polaris 5 nie podlega żadnym wątpliwościom – opony są odporne na ścieranie, co gwarantuje żywotność inwestycji. 

Opinie o oponach Barum Polaris 5

Choć testy jakościowe i testy bezpieczeństwa wykonywane przez niezależne ośrodki badawcze są niezwykle istotne, to warto przed zakupem konkretnej pary przyjrzeć się jeszcze opiniom klientów, którzy dotychczas mieli styczność z praktycznym wykorzystaniem opony w swoim pojeździe. 

Opinie są jednoznaczne – opony Barum Polaris 5 to doskonała budżetowa alternatywa, która świetnie radzi sobie zarówno na mokrej, zaśnieżonej powierzchni, jak i tej suchej. Poślizgi stanowią niewątpliwą rzadkość, a stabilizacja toru jazdy gwarantuje nam świetną precyzję poruszania i sterowania samochodem. 

To, co jeszcze zasługuje na pochwałę, to estetyka wykonania opon jest na tyle duża, że auto zyskuje na swojej atrakcyjności z zestawem opon Barum Polaris 5. To w połączeniu z konstrukcją opony i zmniejszoną emisją paliwa sprawia, że zdecydowana większość klientów poleca zestaw Barum Polaris 5.

Dla kogo opony Barum Polaris 5?

Kto powinien zainteresować się oponami marki Barum Polaris 5? Przede wszystkim ci kierowcy, którzy starają się znaleźć produkt odpowiedni do kapryśnych polskich warunków zimowych. Jak dobrze wiemy, zima na drogach to zawsze loteria. Jeden sezon upływa nam pod znakiem suchych dróg, podczas gdy następny zwiastuje ciężkie, arktyczne wręcz warunki zimowe. Opony Barum Polaris 5 to odpowiednie rozwiązanie dla obu scenariuszy. 

Czego kierowcy najbardziej nie lubią w wymienianiu opon? Z pewnością kosztów, które się z tym wiążą. Dlatego też czynnikiem wpływającym na zakup jest okres eksploatacji nowego modelu. W tym aspekcie Barum Polaris 5 może pochwalić się bardzo długą żywotnością, której źródłem jest powolny proces ścierania się gumy. Taka konstrukcja opony i odpowiednio dobrana mieszanka sprawi, że zakup opon Barum Polaris 5 zapewni nam spokój na kilka zimowych sezonów. 

Pamiętajmy o równie istotnym aspekcie, jakim jest estetyka wykonania i ogólny wygląd samochodu. Nierzadko spotykamy kierowców, którzy kierują się właśnie kwestiami urody pojazdu. Barum Polaris 5 poprawią wygląd samochodu i nadadzą mu odpowiedni charakter.

Ile kosztują opony Barum Polaris 5?

Czas na ważne pytanie, które z pewnością interesuje każdego zainteresowanego nowym zestawem opon Barum Polaris 5. Jak ta inwestycja kształtuje się cenowo? Na szczęście nie musimy obawiać się dużego uszczerbku na budżecie. 

Jedna opona Barum Polaris 5 to koszt tylko trochę przewyższający kwotę 200 złotych. Oznacza to, że prawdopodobnie będziemy w stanie zakupić cały komplet czterech opon zimowych za kwotę nie większą niż 1000 złotych. To z pewnością doskonała wiadomość dla wszystkich kierowców, którzy na myśl o zimowych wydatkach nerwowo spoglądają na stan swojego konta w banku. Budżetowa wersja opon z koncernu Continental z pewnością zda swój egzamin i w ramach tej niskiej kwoty zakupu zapewni nam bezpieczeństwo i komfort na drodze nawet w najbardziej surowych, zimowych warunkach. 

3 komentarze
 1. Michał | 03.11.2018 20:01
  Przejechałem na Polaris 5 pierwszy tysiąc km. VW Touran, rozmiar 195/65R15. Opony dobrze wykonane, zero problemów z wyważeniem. Pierwsze spostrzeżenia - bardzo ciche jak na zimówki. Dobre trzymanie w zakrętach, nie ma efektu "pływania". Na mokrej nawierzchni bardzo poprawnie, choć droga hamowania wydaje się ciut dłuższa niż na letnich. Na zachowanie na śniegu przyjdzie jeszcze poczekać. Na tą chwilę jestem bardzo zadowolony, stosunek jakość/cena super.
 2. Kuba | 24.08.2018 08:29
  Wczoraj kupiłem właśnie Barumy Polaris 5 Kraj produkcji: RUMUNIA
  1. Łukasz Wulkanista | 24.08.2018 09:48
   Moje gratulację. Mam nadzieje, że podzielisz się tutaj swoimi pierwszymi wrażeniami z jazdy. Pozdrawiam. Łukasz.